Worenville
opowiadania >20.01.2011


Worenville


Droga Lucy


Żałuję, że nie mogę do ciebie zadzwonić, ale nie mamy jeszcze działającego telefonu. Próbowałam połączyć się z tobą przez komórkę, ale w tej wsi w ogóle nie ma zasięgu! Mój nowy dom pochodzi z Xix w , dziw, że jeszcze stoi. Zapewnie jesteś ciekawa jak wygląda ta rudera.


Otóż tak właściwie jest to dwór, no wiesz taki jak na niektórych horrorach. Ogrodzony żelaznym płotem z wielką bramą od której biegnie tuż do samych drzwi szeroka, kamienna dróżka. Stare drzewa całe popękane i powyginane dodają temu miejscu jeszcze więcej mroku. No, ale cóż to tylko bardzo stary dom, nie ma się czego bać.


W środku na początku było nieprzyjemnie. Jeszcze nigdy nie widziałam tyle kurzu! Cały dzień miną nam na sprzątaniu. Przykro mi, ale jeszcze nie miałam okazji obejrzeć innych pokoi za wyjątkiem mojego. Jest duży, posiada dwa okna i wielkie łóżko. Ściany są w kolorze… mogłoby się wydawać, że zielonym, tyle, że strasznie zblakły. Czeka nas niezły remont. Każdy mebel musieliśmy dokładnie wytrzepać, wymyć i wysuszyć.


To już wszystko co powinnaś wiedzieć. Za tydzień znów się odezwę.


Pozdrawiam


Kate- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
violabu Linia koment
Dodany:2013-03-15 13:15:14, Ocena: 3.0
Zapowiada się na sielsko-wiejsko modną ostatnio obyczajówkę lub na dreszczowiec. Jak na jedno powiadanie, to zbyt krótko! Może być, ale jak na pierwszy odcinek, to nic specjalnego, zatem ocena "pół na pół", czyli 3.

Ocenił/a na: 3
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów