Wspomnienie cz II
opowiadania >Nim zobaczyć. Chciałam tylko, żeby mi wszystko wyjaśnił. Dzień później dostałam sms-a od Krzysia , że Marcin chce się zobaczyć za 20 minut na parkingu niedaleko mojego domu. No i pech chciał ,że akurat miałam do załatwienia dużo ważniejszą sprawę. Następnego dnia napisałam do Marcina ,że mogę się z Nim spotkać wieczorem. A on złożył mi życzenia urodzinowe, ponieważ akurat miałam swoje kolejne urodziny i oznajmił ,że nie ma czasu. No ok , każdy ma prawo do własnego życia. Chwila przemyślenia i jakby coś mnie uderzyło w serce. Nagle zrozumiałam ,że kolejny raz to jakaś zwykła gierka. To był koniec. Nie pamiętam ile razy już do niego dochodziło , ale tym razem byłam pewna. Zrezygnowałam ze spotkania z Marcinem. Nie chciałam Go zmuszać do niczego. Gdyby chciał się spotkać naprawdę to by zadzwonił, napisał – a on milczał. Dwa dni z rzędu obiecywałam sobie ,że rano wstanę i pojadę do Niego odebrać swoje zdjęcie, które posiadał i powiedzieć mu kilka słów. Zakończyć tą znajomość. Gdy nadchodził poranek chęć na kłótnie z Marcinem mi przechodziły. Nie miałam siły na to, żeby wstać i załatwić to po swojemu. A może to nie był brak siły lecz odwagi? Ciężko mi stwierdzić.


Wolny czas wypełniały mi wiadomości jakie wymieniałam z Krzysiem. Naprawdę uwielbiam Go. I te Jego tekstyJ Za landrynę powinnam udusić ‘’bydle’’ , ale cóż . To on mi poprawiał humorek swoimi słodkimi wiadomościami. Było mi jednak głupio. Przecież to był jeden z najlepszych kumpli Marcina. Ale Madzia! Znowu ta jędza, z którą spędziłam kilka godzin dzisiaj na ploteczkach, grze w lotki (małpa wygrała) i oglądaniu starych świadectw. Jaka ona była mądra w podstawówce. Te celujące z zajęć muzycznych i ruchowych. No teraz z zajęć muzycznych po naszym wspólnym fałszowaniu niedostateczne oceny były by na bank, z zajęć ruchowych to nie wiem jak ale to już interes Tomeczka J Wracając do tematu powiedziała mi, że jestem głupia przejmując się Marcinem, bo ja też mam prawo być szczęśliwa i flirtować z kim mi się tylko podoba. Wzięłam jej słowa bardzo mocno schowałam na dnie tego mojego Serducha :)


Tak tylko ,że jeden problem się kończy i zaczął nowy. Mam 20 lat i zakazy, których połowa nastolatków w tym moja wspaniała siostra nie ma. Nie mówię , już o tym ,że jest młodsza. Na imprezy wyjść w moim wieku to coś strasznego. Najchętniej to starzy zamknęli by mnie w domu i trzymali pod kluczem. Miałam ich serdecznie dość. Gdybym tylko więcej zarabiała to wyniosłabym się bardzo szybko. Z drugiej strony było trzeba wziąć ten ślub i mieć teraz święty spokój. Dobre warunki mieszkalne w wielkim domu z dwoma łazienkami , trzema gościnnymi pokojami, wielkim salonem , kuchnią większą od mojego dotychczasowego pokoju no i do tego sypialnia z wielkim łożem małżeńskim a w nim facet, którego tak bardzo nienawidzę. Pragnienie każdej kobiety co?! Sorry , ale nie moje. Nie rozumiem tego wyjść za kogoś tylko po to ,żeby mieć ful kasy , obracać się w towarzystwie , które samo nie wie tak naprawdę czy ma prawdziwych przyjaciół na tych salonach. Na moje szczęście Pawełek znalazł sobie kobietę. W sumie nie musiał jej szukać , bo ona była bliżej niż wszystkim się wydawało. Karolina- nigdy jej nie lubiłam , ale nie dlatego, że kochała się w Pawle , ale dlatego ,że udawała wspaniałą przyjaciółkę a tak naprawdę była zwykłą donosicielką. Teraz to ona musi donieść swoim rodzicom , że zostaną dziadkami. No ale ja oczywiście gratuluje!


Jak wszystko się zmienia! Mówiłam ,że zawsze wygrywam!? Tym razem przegrałam ze swoją odwagą na to, żeby walczyć do końca o swoje uczucie. Jednak zyskałam coś więcej… taką mam nadzieję. Ale na razie ciii… Teraz zaczynam walczyć o siebie i nie pozwolę ,żeby ktoś lub coś stanęło mi na drodze do szczęścia !


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów