Wszystko jest możliwe
opowiadania >O co chodzi: Paweł jest strasznym kobieciarzem i pewnego dnia poznaje Jolę. Krótki romans kończy się ciążą dziewczyny. Zmuszony szantażem mężczyzna zgadza się na ślub. Wkrótce poznaje siostrę narzeczonej - Wiktorię, w której się zakochuje i wtedy wszystko zaczyna się komplikować...


Dochodziła godzina 8.00 i Paweł jechał do pracy, a raczej się wlókł. Mimo, że był ranek, to strasznie padało. Na ulicach tworzyły się korki, zdarzył się nawet jeden wypadek, ale mężczyźnie udało się go uniknąć. Tak jadąc, był przekonany, że ojciec ponownie będzie prawił mu morały dotyczące jego życia. Najpierw Andrzejowi nie podobało się, że przebierał on w kobietach, a teraz jest gorzej, bo on zamierza się ożenić, ale po kolei.. Jolę poznał w barze, gdy ta wypijała coraz to większe ilości wina. Od pierwszej chwili go zaintrygowała. Atrakcyjna blondynka o boskiej figurze była marzeniem każdego mężczyzny – także i jego. Podszedł, przedstawił się, a gdzieś po godzinie odwiózł ją do domu. Jej rodzice byli przekonani, że to on jest odpowiedzialny za fatalny stan ich córki. Nie pomogły żadne wyjaśnienia. Paweł jednak nie poddawał się i nie zrezygnował z dziewczyny. Były kolejne spotkania, upojne noce i… ciąża. Tego to on nigdy nie spodziewałby się. Wrócił pamięcią do chwili. Gdy dowiedział się, że będzie tatą. Wtedy właśnie postanowił rozstać się z Jolą.


- Muszę coś ci powiedzieć kochanie – zaczęła poważnym głosem, który przekonał go, że to właśnie ona chce zakończyć ich znajomość.


- Ja też. Chodzi o nas. Myślę, że chcemy tego samego.


- Posłuchaj ja… ja jestem w ciąży. Cieszysz się prawda? – była naprawdę szczęśliwa i omal nie rzuciła się mu na szyję. Paweł wypił całą szklankę soku jabłkowego, przełknął ślinę i…


- Cieszę się, nawet nie wiesz jak bardzo – starał się, aby nie zabrzmiało to ironicznie, ale nie udało się mu to. Jola jednak nie wyczuła jego intencji i już myślała o ślubie.


- Już wkrótce będziemy rodziną. Zamieszkamy w twoim domu albo kupimy nowy – jak wolisz. Pewnie nie będziesz chciał mieszkać ze swoim ojcem, to wtedy kupimy mieszkanie… - Nie słuchał jej. To był najgorszy dzień w jego życiu. W jednej chwili żałował on, że poszedł wtedy do baru, a mógł przecież siedzieć w domu. Chciał wyjść z restauracji, wyjechać gdzieś daleko i zapomnieć, że istnieje kobieta, która spodziewa się jego dziecka. Mimo największych chęci nie mógł tego zrobić, tak samo jak nie mógł cofnąć czasu.


- Czy ty mnie wogule słuchasz? – dziewczyna wyrwała go z zamyślenia


- Słucham… tylko nie spodziewałem się tego. Przecież się zabezpieczaliśmy? – Chciał wierzyć, że to sen, a gdy się obudzi, to okaże się, że nic złego się nie dzieje, a Jola wogule nie istnieje. Zaczął myśleć, że ona dokładnie to wszystko zaplanowała, ale po chwili odrzucał od siebie tę myśl.


- Ja też się tego nie spodziewałam, ale się stało. To jest dar od Boga – „Raczej dla ciebie dar” – pomyślał Widocznie Bóg go skarał za grzeszne życie. Mógł mieć każdą kobietę i sam nie potrafił wymienić ile ich przewinęło się przez jego łóżko. Tylko raz był naprawdę zakochany, ale ukochana złamała mu serce.


- Masz rację. To jest na pewno dar.… Twoi rodzice już wiedzą?


- Miałam im nic nie mówić, ale mama przez przypadek się dowiedziała i jest szczęśliwa, tym bardziej, że zamierzamy się pobrać – Paweł omal się nie zakrztusił. Dziecko jeszcze mógł przeżyć, ale ślub?

Przecież nigdy czegoś takiego jej nie obiecywał, a ciąża nie zobowiązuje mężczyzny do ślubu. Przyszła mamusia myślała jednak inaczej i już planowała ich uroczystość.


- Jaki ślub? – zapytał zdziwiony, a raczej był w szoku


- No nasz. Przecież sam mówiłeś, że chcemy tego samego i byłam pewna, że chodzi ci właśnie o ślub. Czyżbym się myliła? – nie zamierzała pozwolić mu odejść. Dziecko od samego początku było zaplanowane. Paweł jest przecież znanym adwokatem, który odziedziczył duży majątek po zmarłym dziadku. Musiała go przy sobie zatrzymać.


- Ja ci nic nie obiecywałem! Ktoś oprócz twoich rodziców wie jeszcze o ciąży?


- Moi znajomi. Powiedziałam Mai, a ona Tomkowi i tak dalej, no wiesz…


- A przecież miałaś nikomu nic nie mówić? Jolka, co tu jest grane? Czy oni wiedzą o „naszym ślubie”? – Był naprawdę zdenerwowany i w jednej chwili zrozumiał, o co tu chodzi.


- Skoro ciąża to i ślub. Tak uważają moi rodzice. Chyba nie chcesz, aby oni wyrzucili mnie z domu? – mówiła poważnym głosem świadczącym, że cała sprawa została już postanowiona i on ma mało do powiedzenia.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów