Wszystko jest możliwe
opowiadania >0cm 0pt;" class="MsoBodyText">- A jak nie zgodzę się na ślub?


- Mam usunąć ciążę? – odpowiedziała mu pytaniem na pytanie, które wszystko wyjaśniało. Nie mógł pozwolić, aby ona dokonała aborcji. Do końca życia dręczyłyby go wyrzuty sumienia. Tak więc zgodził się na ślub. Zastrzegł też Joli, że robi to ze względu na dziecko, a nie na nią. Jej to jednak wystarczyło… Z zamyślenia wyrwali go inni kierowcy. Było już zielone światło, a on w dalszym ciągu stał w miejscu. Natychmiast ruszył, ale zaraz ponownie musiał się zatrzymać. Drogę zagrodził mu autobus, który nagle wyjechał z przystanku. Gdyby nie szybka reakcja Pawła, to doszłoby do tragedii. Mężczyzna zaklął po nosem i zobaczył pewną dziewczynę, biegnącą w stronę odjeżdżającego autobusu. Niestety kierowca się nie zatrzymał.


- Cudownie! No to szefowa mnie zabije! – Wiktorii chciało się płakać. Od samego rana spotykają ją same nieszczęścia. Padający deszcz zachęcał do zostania w domu, ale ona musiała iść niestety do pracy. Taka sytuacja nie napawała ją entuzjazmem. Ruszyła przed siebie. Po chwili zatrzymał się przed nią samochód. To był Paweł.


- Podwiozę panią. Niech pani wsiada. – otworzył szybę i zaproponował nieznajomej pomoc.


- Niech pan nie robi sobie problemu… i tak już niedługo będę na miejscu – skłamała. Nigdy nie zadawała się z nieznajomymi i teraz też nie zamierzała tego robić. Chciała już odejść, ale mężczyzna ją zatrzymał.


- Domyślam się, że jednak ma pani daleko. Taka pogoda nie sprzyja pieszej wędrówce – uśmiechnął się delikatnie, chcąc ją zachęcić. Nie znał jej, ale od pierwszej chwili czuł do niej sympatię.


- Jaki pan domyślny!


- No niech pani nie da się więcej prosić. Proszę wsiadać – dziewczyna powoli zaczęła mu ulegać.


- No dobrze – szybko wsiadła do samochodu. Paweł odetchnął z ulgą, że tak się stało.


- Dokąd pani jedzie?


- Do cukierni „Cudowne słodkości”, ale pan może mnie wysadzić, gdzie panu pasuje – wyjęła ze średniej wielkości, czarnej w białe kwiaty torebki chusteczki, aby przetrzeć okulary.


- To akurat będzie mi po drodze – skłamał, sam nie wiedząc czemu. Nagle spojrzał na Wiktorię i doznał dziwnego uczucia. W jednej chwili zauważył niebieskie oczy dziewczyny, które wydały mu się bardzo piękne. Wogule ona cała była śliczna, a jej uroku dodawały ciemno – brązowe, pofalowane i mokre włosy. Jeszcze nigdy w swoim życiu nie spotkał on kogoś takiego.


- Byłabym panu bardzo wdzięczna


- Może przejdziemy na „ty”? mam na imię Paweł – śmiało zaproponował, licząc na kontynuacje znajomości.


- Wiktoria – odpowiedziała nieśmiało, lekko się rumieniąc. Mężczyzna był bardzo przystojny, co ona zdała się w końcu zauważyć.


- Długo pracujesz w cukierni? – zapytał, przerywając kłopotliwe milczenie. Tak bardzo mu się podobała.


- Od można powiedzieć roku. Przyjaciółka załatwiła mi te pracę, a pan tzn. ty czym się zajmujesz? – była trochę, a raczej bardzo zakłopotana. Jeszcze żaden tak przystojny mężczyzna nie zwrócił na nią uwagi, a tu nagle pojawił się on i jej serce zaczęło mocniej bić. Odwróciła się do okna, chcąc uniknąć jego spojrzenia.


- Jestem adwokatem, tak samo jak mój ojciec. Cholera! – zaklął, gdy musieli stać w korku. Odwrócił się do Wiktorii i cały czas się jej przyglądał. Żenił się, ale w tej chwili liczyła się tylko ona. Co się z nim działo?


- Długo tak będziemy stać?


- Nie wiem. Trochę to może potrwać. – uśmiechnął się, nie spodziewając się, jakie to na niej wywarło wrażenie. Nastała cisza, którą oboje nie wiedzieli jak przerwać.


- Może byłoby lepiej gdybym poszła pieszo. Na to samo by wyszło – była zdenerwowana. Nie chciała powiedzieć niczego złego, ale tak się stało.


- Samochodem zawsze jest szybciej dojechać na miejsce – wiedział, że ona go nie lubi, ale mimo to postanowił się nie poddawać. Chciał udowodnić całemu światu, a szczególnie jej, że wcale nie jest taki zły, jak wszyscy myślą.


- Rzeczywiście – odpowiedziała ironicznie. Cały czas czuła na sobie jego przenikliwy wzrok. Chciała czym prędzej stąd uciec, uciec od niego.


 


Całe opowiadanie można przeczytać na www.iren-drogadoszczescia.blog.onet.pl 


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów