Wszystko jest możliwe cz.2
opowiadania > I ruszyliśmy. Zaraz będziemy na miejscu. – zauważył jej zakłopotanie i jednocześnie częściowo ignorancje wobec niego. Miała piękne oczy, które skrywały przed nim jakoś tajemnice. Oddałby wszystko, aby ją poznać.


- To dobrze… Wszystkich tak podwozisz, czy ja jestem wyjątkiem? – ponownie zwróciła się do niego z ironią w głosie. Nie chciała, aby on odczytał jej uczucia. Z natury była nieśmiała i z trudem przychodziło jej okazywanie uczuć. Tylko z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi czuła się swobodnie.


- To zależy od sytuacji i od osoby – uśmiechnął się.


- A jak było w moim przypadku?


- Pomyślałem, że potrzebujesz pomocy i postanowiłem ci pomóc. Nie jestem zły z natury.


- A jaki jesteś?


- A jak ty myślisz?


- Myślę, że… że powinieneś się już zatrzymać, gdyż jesteśmy na miejscu – odetchnęła z ulgą. W przeciwnym przypadku nie wiedziałaby, co powiedzieć i czy wogule się odezwać. Na pewno on wyśmiałby ją, gdyby poznał jej uczucia.


- No tak. Omal, a pojechalibyśmy dalej – zjechał na pobocze i się zatrzymał. Taką kobietę jak ona wywiózłby nawet na koniec świata, aby z nią być. Co się z nim działo? Jeszcze nigdy, by nie przypuszczał, że te kilkanaście minut jazdy  tak bardzo zmieni jego życie.


- Dziękuje za podwiezienie – wzięła torbę i szybko wysiadła z samochodu.


- To ja dziękuje, że skorzystałaś z mojej pomocy. Czy mogę prosić o… - nie dokończył, gdyż ona szybko odeszła. Chciał ją prosić o numer telefonu, ale nie zdążył. Złapał się za głowę, a po chwili odjechał. Dlaczego wcześniej o tym nie pomyślał? Zawsze wiedział, co robić, ale odkąd poznał on Wiktorię, coś się zmieniło. Ogarniała go złość, że pozwolił on odejść dziewczynie. Nim się obejrzał był już na miejscu. Na jego szczęście ojca jeszcze nie było. Wziął od swojej sekretarki dokumenty i poprosił ją o kawę. Próbował skupić się na pracy, ale nie mógł. Wstał z fotela i wyjrzał przez okno. Jego myśli krążyły przy Wiktorii, a przecież żenił się z kobietą, której nawet nie kochał. Chodziło mu tylko o dobro dziecka, jego dziecka. Po chwili ktoś zapukał do drzwi.


- Proszę – powiedział, mając nadzieję, że to Wiktoria, ale to była Daria – jego sekretarka.


- Przyniosłam panu kawę. Z mleczkiem i nie słodzoną. Tak jak pan lubi – dziewczyna postawiła filiżankę na biurko, a po chwili dodała: – Przyszedł pana ojciec. Jest cały przemoczony.


- Chociaż raz jestem pierwszy od niego – zaśmiał się


- To fakt. Powinien to pan gdzieś zapisać


- Chyba tak zrobię –  uśmiechnął się, a Daria się roześmiała – Dziękuje za kawę i życzę miłej pracy


- Wzajemnie – odpowiedziała i znikła za drzwiami. Paweł szybko wypił kawę, a potem poszedł spotkać się z ojcem.


- Ta przeklęta pogoda. Myślałem, że jak wstanę wcześniej, to będę na czas, a jeszcze stałem w najdłuższym korku na świecie – Andrzej był naprawdę zdenerwowany. Paweł dawno nie widział ojca w takim stanie, no prawie dawno. Do końca życia nie zapomni on zachowania ojca na wiadomość o jego ślubie z Jolą.


- Ja też stałem w korku, a mimo to zdążyłem na czas.


- Wielka mi rzecz. Fakt, że raz spóźniłem się do pracy jeszcze nie oznacza, że nie jestem odpowiedzialny. O tobie to już nie wspomnę – mężczyzna miał na myśli Jolę. Nie lubił jej i już wolał, żeby to Daria została jego synową, a nie jakaś tam rozpieszczona dziewczyna, która wyobraża sobie, że jest Bóg wie kim.


- Zostaniesz dziadkiem. Powinieneś się cieszyć – nikogo nie cieszyła ta sytuacja, a w szczególności Pawła. Byli z ojcem do siebie podobni bardziej niż obaj przypuszczali. Andrzej też ożenił się z Beatą (matką Pawła), bo ta spodziewała się jego dziecka. Historia się powtarza.


- Cieszyłbym się, gdybyś żenił się z porządną dziewczyną, a tak szkoda słów.


- Miałem pozwolić, aby usunęła ona ciążę?


- To by się jej zapłaciło i byłby spokój – dla Andrzeja rozwiązywanie problemów wiązało się z pieniędzmi. Wierzył, że za ich sprawą można zdziałać wszystko.


- A skąd wiesz, czy ona by wzięła pieniądze? – Paweł zaczynał żałować, że sam wcześniej nie wpadł na ten pomysł. Znając dziewczynę to mogłoby zadziałać i on miałby święty spokój.


- A myślisz, że ona bez powodu zaszła w ciążę? Chciała cię usidlić i to się jej udało. Takie jak ona nigdy się nie zmieniają.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
paulina303 Linia koment
Dodany:2009-09-26 10:29:48, Ocena: 5.5
przed nim jakoś tajemnice---------->> jakąś, czy ja jestem wyjątkiem------------->> wyrzućmy ja, *wogóle chodzi o to zdanie i czy wogule się odezwać, A jak ty myślisz? -------------->> zbędne zupełnie ty, on Wiktorię------------->> wiesz co^^ Przyniosłam panu kawę. Z mleczkiem i nie słodzoną. ------------>> Przyniosłam panu kawę niesłodzoną z mleczkiem. to pan ---------->> kolejność, znikła za ----------->>zniknęła, usunęła ona ciążę--------->> bez ona Pozwoliłam sobie przytoczyć tylko niektóre z błędów znajdujących się w tym tekście. Ogólnie praca zaciekawiła mnie. To jest dobry tekst. I za to 5 zostawiam. Błędy do poprawy jeszcze zostały. Pozdrawiam ciepło.:)))
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów