Wszystko przez telepatię. cz. III
opowiadania >Pewnego dnia, przed jednymi z ostatnich zajęć, zauważyłam pędzącego Filipa. Biegł wprost na mnie! Szybko usłyszałam jego myśli : „Ale mam dla ciebie wiadomość!” W ostatniej chwili wyhamował, bo niewiele brakowało, a by mnie staranował.


- Asiaczku, jedziemy w lipcu na spływ kajakowy, na całe dwa tygodnie – wrzeszczał jak opętany. – Płyniemy razem , w jednym kajaku. Już nas zapisałem!


- A skąd wiesz, czy dostanę forsę?


- No to zapytaj ile dostaniesz? Jeszcze w czerwcu możemy się nająć do jakiejś roboty…


- Gdzie ten spływ?- zapytałam jeszcze. – Kocham wodę.


- Pojezierze Drawskie. Popłyniemy Drawą, trzeba skombinować namiot, najlepiej dwójkę.- Wyobraź sobie, że na uczelni są w beznadziejnym stanie, nie wiem co ci ludzie w nich robili, balangi, czy co?


- W dwuosobowych, zlituj się .


- Tym gorzej dla nich – mruknął.Rodzice powiedzieli, że w tej chwili mogę dostać góra dwie setki. Okazało się, że u taty w banku będą redukcje etatów, chcą zostawić tych z niższym wykształceniem, bo mniej trzeba im płacić. Dwóm osobom już nie przedłużono umów… Do tej pory nikt się tym nie martwił, bo nie dotyczyło to nikogo ze starych pracowników.Filip oczywiście dostał więcej, bo sześć stówek. Postanowiliśmy znaleźć jakąś fuchę. O dziwo udało się, ale niestety tylko „na czarno”, a więc bez umowy.


Ja pilnowałam dwuletniego chłopca – Leona. Kiedy jego rodzice wzięli mnie w krzyżowy ogień pytań, pilnie słuchałam, wpatrując się z uwagą w twarz „mamuśki”. Pomagało mi to, a jakże. Na przykład , kiedy usłyszałam jej myśli: „ciekawe, czy będzie się brzydziła zmieniać pampersy”, zawołałam:


- Może spróbuję mu zmienić pampersa?


- Jakbyś czytała w moich myślach, jasne – odpowiedziała uradowana. Poszło mi dobrze. Pierwszego dnia „mama” była ze mną i wszystko mi wyjaśniła. Nawet na spacer do parku poszłyśmy razem. Nigdy nie przypuszczałam, że to taka ciężka praca. Po ośmiu godzinach wracałam do domu i padałam na łóżko. Zdawałam sobie sprawę z tego, jaka to ogromna odpowiedzialność. Przecież to czyjeś dziecko, jego życie w moich rękach – nie spuszczałam go z oczu nawet na sekundę. Po obiadku, który mu pitrasiłam zgodnie ze wskazówkami „mamusi”, Leonek ucinał sobie od półtorej do dwóch godzin drzemki. Seniorzy byli ze mnie zadowoleni, mały polubił mnie, czego więcej pragnąć?Mój mężczyzna znalazł pracę przy zakładaniu ogrodów. Po pracy był szary od piasku, bo dawno nie padało. Po dwóch tygodniach schudł pięć kilogramów. Fakt, bicepsów to on nie miał… Ale teraz zaczęły mu pojawiać się zarysy jakiś mięśni. Całkiem, całkiem…niczego sobie „ciacho”. Na jakiekolwiek wypady nie mieliśmy siły, i dobrze, przynajmniej kasy nie wydawaliśmy.


Pracowaliśmy do połowy lipca. Moi pracodawcy byli rozczarowani, gdyż powiedziałam, że muszę wyjechać na dwa tygodnie. Obiecałam, że zajmę się Leonkiem w sierpniu. Teraz jego „tatuś” miał wziąć dwa tygodnie urlopu i zająć się synkiem. „Mamuśka” była lekko przerażona…


Namiot Filip pożyczył od Krzyśka, starego kumpla, jeszcze z podstawówki. Śpiwór każdy miał swój, dmuchany materac również.Wyjechaliśmy…


Autokar „polibudy”, momentami wlókł się niemiłosiernie, a czasami całkiem ostro parł do przodu. Nareszcie Czaplinek. Jeszcze dziś wypływamy z jeziora Drawsko.


Jest cudnie, piękne widoki, urokliwe zakątki, rzadkie ptaki, ślady bobrów.


Nasz pierwszy biwak, rozkładamy namioty. Wiem, że zanim pójdziemy spać, muszę odbyć z Filipem dawno odkładaną rozmowę. Na samą myśl o niej czuję mrówki na drżących udach, ze strachu. Chwila ta nadejść musiała , no i nadeszła. Zapadł już zmrok, kiedy usiadłam u wejścia do namiotu i zawołałam Filipa, prosząc , aby usiadł obok.


- Muszę ci coś ważnego powiedzieć – zaczęłam nieśmiało. – Widzisz, do tej pory nie współżyliśmy ze sobą, bo wymyślałam różne wymówki. Prawda jest trochę inna.


- Okłamywałaś mnie?


- Ze strachu, nie wiedziałam, jak zareagujesz…


- Czy teraz dowiem się jaka jest prawda ?


- Tak. Jestem dziewicą. Chciałam, aby ten „pierwszy raz” był z kimś kogo kocham, kto mnie kocha, no i abym była na to gotowa… - Rozumiesz mnie?


- Sądziłaś, że wcześniej tego nie zrozumiem? – Przecież przez cały czas cierpliwie czekam na twoją decyzję!


- Musiałam być pewna.


- A teraz jesteś?


- Tak. Jestem. Wszystko teraz zależy od nas samych, to my budujemy naszą przyszłość.


- Chciałabyś aby „to” stało się dzisiejszej nocy?


- Trochę się boję, ale pragnę tego.


- Nie bój się, będę bardzo delikatny.Przytuliliśmy się do siebie, spojrzeliśmy w niebo, była pełnia. Gwiazdy na ciemnogranatowym niebie mrugały do nas zalotnie…

cdn.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
annakowalczak Linia koment
Dodany:2012-04-17 17:12:44, Ocena: 5.2
Podoba mi się,z przyjemnością przeczytam dalsze części. Pozdrawiam serdecznie - Anna:)

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-04-16 00:23:45, Ocena: 5.2
Z jednej strony taka telepatia to dobra sprawa, ale nie wiem, czy chciałabym takową posiadać ( tak rozwiniętą) :)

Ocenił/a na: 6
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-04-16 11:11:32, Ocena: 5.2
Też czekam na dalsze części, Oleczko:)

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów