Zawodniczka fair play
opowiadania >i choćby nawet nie wie co się stało da radę i będzie najlepszą wystawiającą w całym turnieju. Do Olki nikt się nie czepiał, wszystkie wiedziały, że Ola potrafi grać w siatkówkę i to właśnie ona pomoże wygrać mecz, tylko nie należy jej załamywać psychicznie, stres nikomu nie służy.


Pierwszy mecz grają drużyny z Bydgoszczy i Gdańska, czerwone kontra zielone, które wygrają? Poziom jest bardzo wyrównany, wszystko idzie obu drużynom bardzo ładnie. I z tej i z tej strony boiska widać dobre przyjęcie, obronę, wystawę i atak. Właśnie w tym jest magia siatkówki, do niej nie jest potrzebny tylko wzrost czy siła, ale też głowa, w tym sporcie trzeba dużo myśleć. Pierwszy set wygrywa drużyna z Bydgoszczy, nie dużo, bo tylko o dwa punkty. Drugi set idzie prawie tak samo, trzeci, czwarty, piąty… Tak, aż pięć setów, ostatecznie mecz wygrywa Gdańsk, po ciężkiej walce należy im się chwila odpoczynku. To wszystko jest takie niesamowite, tyle emocji, jeszcze ci krzyczący z trybun kibice. Każdy kto znajduje się na tej hali jest ogromnie podniecony…


Teraz my gramy z Olsztynem, to jest dobra drużyna, mamy nadzieję, że udowodnimy co potrafimy, damy radę i pokażemy im gdzie raki zimują. Ola rozgrzewa się z Igą, mimo to, iż dziewczyna ta jest taka dobra, nikt nie chce z nią ćwiczyć, każdy się boi pokazać jak niewiele potrafi w porównaniu do Oli. Iga też nie rozgrzewa się najgorzej, musi poćwiczyć jeszcze nad atakami i odbiciem górnym, poza tym wszystko w porządku. Po krótkiej rozgrzewce i rozgrzewce w parach przeszliśmy do ataku i zaczęła się rola Igi, musi dociągać wysokie piłki, trudne zadanie, ale do wykonania. Na początku wystawiała trochę za nisko, ale potem dostosowała się do wymagań każdego z osobna. Atak się zakończył, wszyscy weszli na zagrywkę, potem pozostał już tylko mecz. Dosłownie każdy bał się chwili gdy pierwsza piłka wpadnie na boisko, damy radę przyjąć i wystawić? Daliśmy, to było piękne, nawet wystawa. Chyba każdy nastawił się z entuzjazmem do meczu, bo dziewczyny szły jak burza. Pierwszy set świetny, wygrały dwadzieścia pięć do siedemnastu, drugi do dwudziestu a trzeci do dwudziestu dwóch. Było cudownie, koleżanki na skrzydłach poszły do szatni. Elka zaczęła komentować, że takiego wyniku to się nie spodziewała, że to wszystko było rewelacyjne, nie narzekała na nic, bo nie miała na co narzekać, wszystko poszło zgodnie z myślą Oli. Został jeszcze tylko jeden mecz, nie, został, aż jeden mecz. Nie można mówić z taką lekkością, nie wolno być zbyt pewnym siebie, ale nie wolno być też całkowicie pozbawionym tej cechy, trzeba się przyłożyć i zagrać następny mecz tak jak ten.


Już na przywitaniu uwagę Oli przykuła pewna dziewczyna, dziewczyna z Elbląga, z nimi grały kolejny mecz. Miała numer trzynaście, ładna była, taka szatynka z włosami za ramiona. Znów kolejna rozgrzewka, znów kolejny strach i stres, który nie potrafi odejść raz na zawsze. Tym razem nie było tak łatwo, na początku to Elbląg wygrywał i to ze sporą przewagą punktów. Później jednak drużyna Oli zaczęła je doganiać, zaczęła się robić podobna sytuacja jak na meczu Gdańsk kontra Bydgoszcz. Nikt się nie cieszył, każdy był przerażony, ale każdy walczył do końca, każdy się starał i nie dawał za wygraną, tak właśnie powinien wyglądać mecz. Trener również był bardzo uniesiony tą całą sytuacją, przeżywał to jak sam grałby teraz na tym boisku. W głowie nie mieści się to ile emocji może wywołać jeden zwykły mecz, u ilu osób. Udało się, nasze dziewczyny wygrały pierwszy set, ledwo ,ale wygrały, czy uda im się zwyciężyć kolejny? Będzie to bardzo trudne wyzwanie, wszystkie zawodniczki nie mają już tchu, minutowe przerwy ledwo wystarczają, wszyscy są strasznie dumni z młodych siatkarek. Kolejne sety mijały na przemian, skończył się czwarty set, mamy po dwa, w następnym wszystko się okaże, czy warto było tak grać do ostatniego tchu? Watro i to nie tylko dla wygranej, ale dla samego siebie, sport najlepszą szkołą charakteru. Rozpoczął się kolejny, tym razem rozstrzygający set, punkt za punktem. Ile można grać, jest już po trzydzieści, set dawno powinien się skończyć, chyba nadszedł moment prawdy, punkt dzięki, któremu wszystko może się zmienić i to na korzyć drużyny z Olą w składzie. Trzynastka z tamtej drużyny atakuje w aut, hurra, udało się! Tylko jest takie małe „ale”, sędzia się nie spostrzegł, ale ta piłka przeszła po bloku, uznał, że wygrały, dziewczyny skaczą, cieszą się, zrobić im to? Czy Ola ma pójść i powiedzieć prawdę? To byłby straszne, ale czy wyrzuty sumienia dadzą jej żyć? Mecz by jeszcze trwał, wygrały ostatniego seta trzydzieści dwa do trzydziestu, ten ostatni punkt nie był fair… Trener skacze razem z dziewczynami, ale Elbląg? Przeciwna drużyna, może to ona by wygrała, Ola poszła do sędziego i wszystko mu powiedziała, podjęła decyzję odpowiedzialności za skrytą prawdę. Sędzia na początku nie wiedział co robić, zawołał trzynastkę z Elbląga, dziewczyna cieszyła się, że jej przeciwniczka gra fair. Kiedy sędzia ogłosił, że kontynuujemy mecz dziewczynom zbladły twarze, za wcześnie ucieszyły się z wygranej… No i niestety dziewczyny z Elbląga wygrały, zdobyły kolejne dwa punkty zasłużoną walką. Normalne było chyba to, że z Olą nikt nie chciał rozmawiać, przecież wygraną miały w kieszeni… Kiedy Olka poszła do łazienki spotkała tam trzynastkę z Elbląga, dziewczyny znalazły wspólny język, zaczęły rozmawiać, wymieniły się numerami telefonów by się kiedyś jeszcze spotkać i kto wie, może zaprzyjaźnić?


Oczywiście drużyna Olki nie wygrała, ale ona dostała puchar fair play. Dziewczyna zmieniła szkołę, poszła do innej z internatem w Elblągu, dostała stypendium i pieniądze na internat. Codziennie widuje się z trzynastką, z którą się bardzo zaprzyjaźniły. Nastolatce przypomniał się sen, no tak dziewczyna ze snu to trzynastka, a puchar to puchar fair play… A co do rodziny Olki to dają sobie radę, a dziewczyna jest naprawdę szczęśliwa i szanowana tak jakby w nowym życiu.- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów