Znajomy nieznajomy, część III.
opowiadania >Robiło się coraz chłodniej, jesień powoli ustępowała miejsca królowej Zimie, która to za cel obrała sobie obniżenie temperatury do niemal zera absolutnego, rozłożenie na ziemi pościeli w postaci białego puchu i sklejanie włosów mrozem. Niektórym działało to na nerwy, mnie zaś nastrajało bardzo pozytywnie i ten przejmujący chłód nie był w ogóle uciążliwy.
Co do nas - rozmawialiśmy, pisaliśmy...a spotkania jeszcze nie było. Zdarzało się nam planować czasami, ale cóż poradzić – tak już jest, że niepełnoletnia ma niewielkie pole manewru. Oj, Tamaro, mogłaś się bardziej postarać, miast uganiać się za jakimś niedorozwiniętym chłopcem, którego imię wcale nie zaczynało się na literę „M”...
***
Wszyscy wokół zakochani, a co ze mną? Chciałam czuć to, co oni, być zakochaną nastką i wszędzie wpieprzać te zasrane serduszka z dopiskiem „mój misiaczek”.Chociaż raz tak mocno. Chociaż raz w ideale. Chociaż raz w ogóle. A jednak widząc to wszystko, miałam odruch wymiotny. Najwidoczniej teraz miłość polega na dopisywaniu serc do numeru telefonu, a po zerwaniu raczeniu wszystkich portalowych znajomych jakąś słabą podróbką wierszy o niespełnionej miłości dwojga nastolatków.
W końcu się doigrałam – zamiast strzelić mnie raz, zastępca głównego Amora poświęcił na mnie dwie strzały. A ja naiwnie dopuściłam, by ten drugi zagłuszył mój spokój i zajął część miejsca przeznaczoną dla Marcela. Niemożliwe. Powoli wszystko się kruszyło, a ja spokojnie się temu przyglądałam. Może brzmi śmiesznie i dziecinnie, ale dokładnie tak było. Trzeba było mi bardzo długo otwierać oczy i uzmysławiać, że jednak jestem głupia i ów chłopak nawet nie jest wart mojego zainteresowania. No cóż, Wiktoria lubi błądzić. Jednak wszystko musiało się powoli układać, a ja liczyłam, że ten drugi niebawem zniknie i wszystko wróci do normy.
- Chciałbym, żebyś była szczęśliwa. Tak z całego serca. - Odczytałam z zapartym tchem wiadomość. Niepewnie przesunęłam palcem po ekranie i zaczęłam odpisywać. Za każdym razem kasowałam to, co napisałam. W końcu jednak udało się cokolwiek zachować:
- Cieszę się czy coś, ale...
- Inaczej. Czy chciałabyś, bym dał Ci szczęście swoją osobą? - Jak ty to robisz? W jaki sposób doprowadzasz mnie do drżenia rąk z niewiadomego powodu?!
Tak, głupia Tamaro. Dokładnie tak! Pluj sobie w brodę i rozpaczaj nad własną dziecinnością.
A teraz śpij spokojnie, może Lord Voldemort nie nawiedzi cię dzisiejszej nocy. Cóż, w końcu listu z Hogwartu nigdy się nie doczekałaś, dziecino...- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Wik Linia koment
Dodany:2012-08-16 21:59:29, Ocena: 6.0
Dziękuję. :) Niebawem nadejdzie pora na część czwartą. :)
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-08-16 22:06:01, Ocena: 6.0
Czekam na dalszy rozwój wypadków... Pozdrawiam.

Ocenił/a na: 6
Wik Linia koment
Dodany:2012-08-16 22:06:54, Ocena: 6.0
Pozdrawiam również i dziękuję za ocenę. :)
Pilar Linia koment
Dodany:2012-08-18 19:14:25, Ocena: 6.0
Dlaczego tak mało? Podoba mi się klimat. Lekko cyniczny w fajnym zastosowaniu i ujęciu:) Lecę do kolejnej części:)

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów