Znajomy nieznajomy, część IV.
opowiadania >- Tak, słucham? - Urzędowy ton nieco zbił mnie z tropu, ale za chwilę uzmysłowiłam sobie, że dzwonię z innego numeru, więc ma prawo nie wiedzieć. Na zewnątrz chłód i mrok, a z oddali dało się słyszeć głosy bawiących się ludzi. Wyszłam boso. Zły wybór.
- Ehm... To ja. Wiesz, zapomniałam, że to nie mój numer. Dzwonię od koleżanki, bo padł mi telefon... - zaczęłam powoli wyrzucać z siebie słowa. Jeszcze nie komponowały się w piękne zdania, ale nawet nie miałam takiego zamiaru. Alkohol, jego oddech w słuchawce i zaczynałam się gubić.
- Rozumiem, w porządku.
- I w sumie... chcę złożyć ci życzenia, chociaż to dość żałosne... ale chcę. Nie wiem, czego sobie życzysz, ale niech uda ci się z zespołem... czy coś tam. I w ogóle... chłodno jest. I żebyśmy się spotkali... i miłości czy coś...
- No dziękuję, dziękuję.
- I nie wiem... no e... nie wiem. - Milczeliśmy przez jakiś czas, a kiedy w końcu zaczęłam zupełnie marznąć powiedziałam:
- Wiesz, to jeszcze Szczęśliwego Nowego i... i chyba będę już kończyć.
- Dziękuję, wzajemnie – odpowiedział mój małomówny rozmówca, a ja nacisnęłam czerwoną słuchawkę i wróciłam do pokoju.
***
I powoli wszystko wracało do normy – święta dobiegły końca, a razem z ich końcem nastał czas powrotu do przeklętej przeze mnie szkoły. Sezon na zajęcia pozalekcyjne otworzyła nam – trzecioklasistom, anglistka, która nieustannie dbała o znajomość różnic pomiędzy okresami warunkowymi. Zaś pozostali nauczyciele zadbali o to, by nie nudziło nam się przynajmniej do 16:00 i wpajali w nas umiejętność spalenia metanolu w dwutlenku węgla, a także uczyli po raz setny pisać rozprawkę uzasadniającą. Po powrocie do domu miałam czas i siłę wyłącznie na lenistwo i spokój.
Niestety kontakt coraz bardziej się napinał, w zasadzie prawie nie rozmawialiśmy. Drażnił mnie fakt, że Marcel wcale się nie odzywał, że zepchnął mnie na dalszy plan, ale rozumiałam – miał zajęcia. Częściowo ja byłam za to odpowiedzialna – zauroczona, powoli o nim zapominałam. I trwało to do stycznia, tzn. w styczniu zatrzymała się w końcu huśtawka uczuć, która mnie raz unosiła ku górze, a innym razem zatrzymywała zupełnie. Niestety, tę petardę uczuć wystrzeliłam w niewłaściwą stronę. I to ciągnęło się za mną do teraz. Dość ciężko jest mi sobie wybaczyć tamto zaniedbanie, bo nie wiem czy da się ten błąd naprawić – cóż, z pamięci go nie wymażę, a wielka szkoda – może wówczas byłoby nieco lżej.
- Słuchaj... co robisz w ferie? - zapytałam podczas jednej z rozmów. Wiedziałam bowiem, że będę miała możliwość wybycia dokądś, a jednocześnie – spotkania z nim.
- W sumie nie wiem – odparł. - Można byłoby się spotkać, prawda? - Czytał mi w myślach, chociaż właściwie intencje mojego pytania były dość przewidywalne...
- No tak, można.
Od tamtego czasu wyczekiwałam tych pieprzonych ferii jak głupia. Odliczałam dni do ewentualnego wyjazdu, do dnia, w którym miałabym się z nim spotkać. Nie przypuszczałam, że znowu coś może się skomplikować. Jednak może, ale pomimo niewielu lat, nauczyłam się, że nieprzychylność losu należy skutecznie i z determinacją zwalczać. Aż w końcu osiągnęłam cel - czekałam już na rodziców przy samochodzie.
- No, ja u cioci będę tydzień. Zresztą jak będę chciała wracać, to po was zadzwonię, okej? - raczej stwierdziłam niż zapytałam, wsiadając do samochodu. Lubiłam jeździć. Bazgrałam coś na oszronionych i zaparowanych szybach. Jednak nie tylko spotkanie z NIM ciągnęło mnie w tamto miejsce. Rodzina – zostawiłam tam całą rodzinę ze strony ojca, to trochę męczące – widzieć się z nimi tylko od wielkiego dzwonu.
- Pojutrze o 18:00, pasuje? - 3, 2, 1 – poszło! Zima, on i ja. Nie mogłam się doczekać, powoli w głowie sprawdzałam zawartość torby, czy wszystko zabrałam, czy niczego nie zapomniałam... ale przecież tam mi nigdy niczego nie brakowało. Stałam się częścią tego miejsca – nie mogło mi być źle. A więc porzuciłam to beznadziejne zajęcie i włożyłam słuchawki w uszy, zastanawiając się, jak wyglądało będzie nasze spotkanie.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-08-16 22:30:09, Ocena: 6.0
Ale jestem ciekawa, czy rozczaruje się!? Myślałam,że już w tej części dowiem się...

Ocenił/a na: 6
Wik Linia koment
Dodany:2012-08-16 22:33:10, Ocena: 6.0
Piotrze, bardzo Ci dziękuję. :) Oleczko, jeszcze trochę, ale już niedługo. :)
Pilar Linia koment
Dodany:2012-08-18 19:17:20, Ocena: 6.0
Pochłonęłam Cię w mig:) Trzymasz w napięciu, aż miło. Czekam na ciąg dalszy:)

Ocenił/a na: 6
Wik Linia koment
Dodany:2012-08-18 21:32:05, Ocena: 6.0
Dziękuję Ci, Pilar. :)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów