anitka szuka książki z gatunku Literatura piękna

+ Książka może zawierać sceny erotyczne!
- Książka nie powinna zawierać elementów przemocy

Szukam książki:

Szukam książki polskiej. Tłumaczenia mnie zmęczyły. Szukam czegoś kobiecego, ale nie poradnika czy "romansidła", chociaż trochę miłości nie zaszkodzi. Chciałabym znaleźć książkę, która dobrze się czyta i napisana jest fajnym językiem. Coś ciekawego, co wciąga.
Otrzymasz 50 pkt od redakcji, jeśli anitka wybierze Twoją propozycję!
anitka nie zainteresowała żadna z zaproponowanych przez innych czytelników książka.
Poleć książki pozostałym użytkownikom.
annwrona
Linia koment
Jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Napisana jest prze-wspaniale. Czyta się po prostu jednym tchem. Każdy rozdział, to opowieść o innej "córce", dzięki czemu książka ma tempo. Poza tym każdy rozdział jest trochę inny -jeden jest bardziej romantyczny, inny nawet jakby sensacyjny, itd. Dialogi są czasem śmieszne, czasem refleksyne, ale bardzo prawdziwe. Podobało mi się, że każda z bohaterek w zależności od wieku czy wykształcenia używa trochę innego języka, właściwego sobie. I na koniec detale w tle, czyli małe rzeczy z przeszłości, o których już nie pamiętamy. W mlim przypadku, głównie z dzieciństwa. W przypadku mojej mamy, to głównie jej młodość. Bardzo gorąco polecam!
Okładka - Sześć córek
Sześć córek
Małgorzata Szyszko-Kondej
Ocena 4.8 ( 13 osób )

Wzruszająca i zabawna powieść obyczajowa o szóstce kobiet, powiązanych rodzinną tajemnicą. Grażyna, lat 60 lat, zmaga się z duchami PRL-u. Milena, lat 19, nie umie żyć bez fejsa. Są jeszcze: Alicja, niepokorna poetka Solidarności, Elżbieta emigrantka, Martyna  z korporacji czytaj dalej
madak
Linia koment
Dosyć lekka, napisana z humorem powieść jednej z moich ulubionych polskich pisarek. Charakterystyczny dla autorki styl, zabawne dialogi i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że trudno się oderwać od książki. Polecam!
Okładka - Wszystkie życia Heleny P.
Wszystkie życia Heleny P.
Danuta Noszczyńska
Ocena 5.5 ( 2 osoby )

Opowieść inspirowana jest losami polskiej aktorki, którą, jak to się mawia „przerosła kariera”. Helena (imię zmienione) zaczęła wstępować przed kamerą jako młoda dziewczyna, był czas, gdy żaden kinowy hit nie mógł się bez niej obejść. Kiedy wyszła za mąż za kolegę czytaj dalej
linia pod formularzem
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów
';