madziojanka szuka książki z gatunku Fantasy/SF

+ Książka może zawierać sceny erotyczne!
+ Książka może zawierać brutalne i krwiste opisy

Szukam książki:

Mam ochotę na trochę magii, coś na podobę książek trudi canavan. Coś co wciaga, że aż ciężko się oderwać od czytania. Magia, akcja, rozwinieta fabuła. Jakieś propozycję? Dziękuję za pomoc.
Otrzymasz 50 pkt od redakcji i 10 punktów punktów od madziojanka, jeśli madziojanka wybierze Twoją propozycję!
madziojanka nie zainteresowała żadna z zaproponowanych przez innych czytelników książka.
Poleć książki pozostałym użytkownikom.
speedi
Linia koment
Cień i kość jest pierwszym tomem trylogii Grisza, która należy do nurtu młodzieżowego fantasy. Fantasy odpowiednio dojrzałego pod prawie każdym względem. Podejmuje powieść tematykę dorastania, wyboru życiowej drogi, przyjaźni i zaufania, demoralizującej siły władzy i wiedzy. Dobre połączenie warstwy rozrywkowej i refleksyjnej, podejmowanie tematów prostych i złożonych, sięgnięcie po stosunkowo prostą formę i nie do końca prosty język sprawiają, że lektura powieści może przynieść sporo radości. Do tego atutem książki jest główna bohaterka, silna, ciekawa dziewczyna. Fantastyczna i zarazem romantyczna historia.
Okładka - Cień i Kość
Cień i Kość
Leigh Bardugo
Ocena 5.0 ( 7 osób )

„Cień i kość”, amerykańskiej autorki Leigh Bardugo to jeden z największych bestsellerów młodzieżowego fantasy ostatnich lat. Książka trafiła na listę bestsellerów New York Timesa, prawa wydawnicze zostały sprzedane do kilkunastu krajów, a prawa do wersji filmowej czytaj dalej
speedi
Linia koment
Książka zdecydowanie rozrywkowa, fantasy w klimatach historycznych połączone z powieścią przygodową i awanturniczą. Jej atutem są postaci, zwłaszcza tytułowa złodziejka i ciekawa, choć niezbyt oryginalna fabuła. Atutem jest dynamiczna akcja, pościgi, zasadzki, walki, zdrady, pojedynki słowne i szermiercze.
Okładka - Pakt złodziejki
Pakt złodziejki
Ari Marmell
Ocena 4.3 ( 3 osoby )

Poznać przeszłość. Zrozumieć siebie. W jedną noc Adrienne Satti straciła w powodzi krwi wszystko, co kochała. Od tej chwili przestała wieść normalne życie i przemieniwszy się w Złodziejkę, przemierza świat, torując sobie drogę przy pomocy ulubionego rapiera. W ten sposób pojmuje czytaj dalej
linia pod formularzem
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów
';