kirya szuka książki

- Książka nie powinna zawierać elementów erotycznych
- Książka nie powinna zawierać elementów przemocy

Szukam książki:

Może powiem jaka książka mnie nie interesuje. Nie interesuje mnie romansidło ani żadna literatura kobieca, nie interesują mnie kryminały ani horrory, nie interesują mnie żadne wampiryczne ani magiczno-kosmiczne książki (Trudi Canavan etc.). interesują mnie mądre ( jak np. 'Ludzka rzecz' czy 'Widnokrąg') zabawne z dozą cynizmu i/lub psychologicznego wglądu postaci,zdarzen, sytuacji etc. powieści/opowiadania, reportaże, literatura faktu.
Otrzymasz 50 pkt od redakcji, jeśli kirya wybierze Twoją propozycję!
kirya nie zainteresowała żadna z zaproponowanych przez innych czytelników książka.
Poleć książki pozostałym użytkownikom.
martucha180
Linia koment
Wstrząsająca historia dziecka niekochanego przez matkę, maltretowanego fizycznie i psychicznie, dziecka, które miało marzenia i wyszło na ludzi, by być pozwanym przez matkę za oszczerstwa w swej ksiązce. Recenzja w mojej biblioteczce.
Okładka - Brzydula. Historia niekochanej
Brzydula. Historia niekochanej
Constance Briscoe
Ocena 5.5 ( 6 osób )

Od nędzy, przez szkołę, studia - sfinansowane przez pracę m. in. w charakterze opiekunki nad obłożnie chorymi - dzięki własnym ambicjom i uporze do prestiżowej elity prawników… Lecz jej kłopoty trwają... Znakomita, trzymająca w napięciu książka, fascynująca i inspirująca czytaj dalej
kavayee
Linia koment
Spodoba Ci sie. Thriller psychologiczny z rożnych perspektyw. Cudnie przedstawiona psychika poszczególnych bohaterów i ich reakcje na wydarzenia.
Okładka - Wyjątek
Wyjątek
Christian Jungersen
Ocena 6.0 ( 1 osoba )

Intrygująca książka. Świetny thriller psychologiczny. „The Bookseller” Zdolność autora do empatii i analiza subtelnej gry psychologicznej robią olbrzymie wrażenie. „Information” Bohaterkami Wyjątku są cztery kobiety pracujące w Duńskim Centrum czytaj dalej
madak
Linia koment
Skłaniająca do zastanowienia powieść o tym, że w jednej chwili możemy stracić wszystko. Historia głównej bohaterki na długo zapada w pamięć. Polecam!
Okładka - Wszystkie życia Heleny P.
Wszystkie życia Heleny P.
Danuta Noszczyńska
Ocena 5.5 ( 2 osoby )

Opowieść inspirowana jest losami polskiej aktorki, którą, jak to się mawia „przerosła kariera”. Helena (imię zmienione) zaczęła wstępować przed kamerą jako młoda dziewczyna, był czas, gdy żaden kinowy hit nie mógł się bez niej obejść. Kiedy wyszła za mąż za kolegę czytaj dalej
Kominek
Linia koment
Dobra, konkretna literatura :)
Okładka - Liczby Charona
Liczby Charona
Marek Krajewski
Ocena 4.9 ( 15 osób )

Maj 1929 roku. Lwów. Komisarz Edward Popielski wyleciał z policji za niesubordynację. Wreszcie ma czas na rozwiązywanie zagadek matematycznych i... na miłość. Namówiony przez piękną Renatę podejmuje się ryzykownego zlecenia i szybko wpada w kłopoty. A we Lwowie czytaj dalej
origami
Linia koment
Bardzo polecam "Żółte ptaki". Książka opisuje psychologiczne rozterki amerykańskiego żołnierza, który starcił przyjaciela podczas misji.
avatar kirya
kirya Linia koment
Akurat wróciłam z 'Żółtymi ptakami' w ręku z Biedronkowej promocji kiedy zobaczyłam, że mi ją polecasz. To się nazywa intuicja! :) Bardzo dziękuję.
linia pod formularzem
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów
';