szuka książki z gatunku Obyczajowe

- Książka nie powinna zawierać elementów erotycznych
- Książka nie powinna zawierać elementów przemocy

Szukam książki:

Szukam książki która dziej się w czasach niewolnictwa-plantacja kawy ,albo bawełny.Książkę traktującą o niewolnictwie-Zaznaczam że czytam Służące mam też Suchą sierpniową trawę.
Otrzymasz 50 pkt od redakcji i 20 punktów punktów od , jeśli wybierze Twoją propozycję!
nie zainteresowała żadna z zaproponowanych przez innych czytelników książka.
Poleć książki pozostałym użytkownikom.
violabu
Linia koment
Powieść o niewolnictwie w Ameryce w XIX wieku. Zaskakująca, bo właścicielami niewolników stają się wyzwoleni czarnoskórzy.
Okładka - Znany świat
Znany świat
Edward P. Jones
Ocena 5.0 ( 1 osoba )

Ambitna, błyskotliwa opowieść, poruszająca się bezszelestnie pomiędzy przeszłością i przyszłością, zmierzająca do teraźniejszości. "Znany świat" splata życia wolnych i zniewolonych Murzynów, białych i Indian, sprawiając, że głębiej poznajemy funkcjonowanie wielowymiarowego świata stworzonego przez instytucję niewolnictwa. czytaj dalej
MoreThanBooks
Linia koment
Książka pani Kidd opowiada o złym traktowaniu czarnoskórych. Nie dziej się ona w żadnej plantacji, ale miasteczku, w którym 5 kobiet odkrywa swoją siłę i znajduje odwagę, by zacząć godne życie.
Okładka - Sekretne życie pszczół
Sekretne życie pszczół
Kidd Sue Monk
Ocena 5.1 ( 45 osób )

Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd, autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł. Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i czytaj dalej
violabu
Linia koment
"Chata wuja Toma" traktuje o problemie rozdzielania rodzin pozbawionych praw w Ameryce za czasów niewolnictwa. Miejscem zdarzeń jest m.in. plantacja. Poruszająca książka o ludzkiej godności.
avatar violabu
violabu Linia koment
Nie wiem dlaczego nie dołączył mi się opis i zdjęcie książki. Teraz widzę, że już została ona polecona :-)
basiekgo
Linia koment
Historia pewnej rodziny ,do czasu szczęśliwej i historia dziewczyny która zostaje sama ze swoimi kłopotami.Ich drogi życiowe się spotykają,co z tego wyniknie musisz przeczytać .Smutek, radość i miłość wszystko w tej książce jest.
Okładka - Podarunek
Podarunek
Danielle Steel
Ocena 5.3 ( 13 osób )

Maribeth jest nie tylko uroczą i śliczną dziewczyną, jest też niezwykle ambitna i pracowita. Marzy, aby wyrwać się z małego miasteczka, skończyć studia. Niestety popełnia błąd i obdarza zaufaniem niewłaściwą osobę. Nowa sytuacja zmusza ją do zmiany życiowych planów. Bez wsparcia czytaj dalej
izabela81
Linia koment
Wzruszająca opowieść o ludziach, którzy pozbawieni swych praw i zmuszeni do niewolniczej pracy, próbują zachować godność. Książka była wielokrotnie ekranizowana. Polecam!
Okładka - Chata Wuja Toma
Chata Wuja Toma
Stowe H. B.
Ocena 5.0 ( 2 osoby )

Książka ta należy do klasyki literatury dziecięcej. Jest wzruszającą opowieścią o ludziach, którzy pozbawieni swych praw i zmuszeni do niewolniczej pracy, próbują zachować godność. Nie jest im łatwo pozostać wiernym sobie i wyznawanym ideałom. Tom jednak głęboko wierzy, że pozostanie czytaj dalej
Eliszeba
Linia koment
"Grona gniewu" nie traktują o niewolnictwie, a jednak jej temat jest niesłychanie pokrewny. Opowiada o rodzinie, która zostaje zmuszona do opuszczenia domu i poszukiwania pracy na odległych plantacjach bawełny. Stają się wędrującymi robotnikami, jakich ówcześnie było zatrważająco dużo. Ich los był okrutny, a warunki życia i pracy bliskie niewolnictwu. Wierzę, że ta książka zapadnie ci głęboko w serce, gdyż dla mnie stała się jedną z najważniejszych książek życia.
Okładka - Grona gniewu
Grona gniewu
John Steinbeck
Ocena 4.9 ( 8 osób )

Powieść nagrodzona Nagrodą Pulitzera w 1940 roku. Historia amerykańskiej rodziny Joadów – farmerów zmuszonych, podobnie jak inni w czasach wielkiego kryzysu gospodarczego, do opuszczenia Oklahomy z powodu fatalnej sytuacji ekonomicznej. W poszukiwaniu pracy, jak wielu czytaj dalej
agnieszka3201
Linia koment
„Całkiem przypadkiem” to historia miłosna osadzona w realiach małego miasteczka, pisana w formie sms. Sms-owe dialogi zdradzają siłę uczuć i niezwykłe przyciąganie bohaterów, niestety, nie wszystko jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Bohaterka – Olga – to dziewczyna z problemami emocjonalnymi, wywodząca się z domu, w którym zabrakło mamy, ojciec pił, a ona sama musiała się zbyt szybko usamodzielnić. W pewnym momencie życia jej droga krzyżuje się z drogą Piotra – sympatycznego, spokojnego chłopka. Wspólne uprawianie sportu zbliża ich do siebie, choć mija sporo czasu, zanim oficjalnie stają się parą. Jak to zwykle w życiu bywa, początki są piękne, choć Piotr zaangażował się szybciej: „Tęskniłem za nią. Stała się moim źródłem radości. Rosła zaborczość wobec tego, co może być moje”. A Olga była kontaktowa wobec innych, a zimna wobec bliskich, lubiła słuchać o uczuciach, ale nie umiała o nich mówić. Z czasem sprawiło to, że znaleźli się na przeciwległych biegunach emocjonalnych. Piotr przeżywa więc głębokie rozczarowanie – bo zakochuje się w kobiecie, która nigdy w pełni nie obdarzy go pełnym uczuciem, jednocześnie nie potrafi się z nią definitywnie rozstać… Czy to wszystko naprawdę zdarzyło się całkiem przypadkiem?
czarniutka21
Linia koment
Akcja tej książki dzieje się w czasie wojny secesyjnej, są to oczywiście czasy niewolnictwa. Miejsce akcji dzieje się na plantacji bawełny. Polecam:)
avatar slk
slk Linia koment
Żeby polecić komuś książkę, musisz zacząć wpisywać tytuł (bez cudzysłowu) w pole obok napisu "Polecam Ci książkę", po czym wybrać właściwą książkę z listy. Poniżej wpisujesz tylko uzasadnienie :)
avatar czarniutka21
czarniutka21 Linia koment
http://www.granice.pl/ksiazka,przeminelo-z-wiatrem,242665
avatar czarniutka21
czarniutka21 Linia koment
http://www.granice.pl/ksiazka,przeminelo-z-wiatrem,242665
avatar czarniutka21
czarniutka21 Linia koment
http://www.granice.pl/ksiazka,przeminelo-z-wiatrem,242665
linia pod formularzem
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów
';