CicheBaBum szuka książki z gatunku Dla dzieci

- Książka nie powinna zawierać elementów erotycznych
- Książka nie powinna zawierać elementów przemocy

Szukam książki:

Poszukuję książki podobnej do "Dziennika Cwaniaczka" i "P.Rosiaka", które są dedykowane dzieciom w wieku 8- 16 lat. Książka ta powinna rozśmieszać. Najlepiej gdyby głównym bohaterem była dziewczyna mieszkająca w Polsce.
Otrzymasz 50 pkt od redakcji i 50 punktów punktów od CicheBaBum, jeśli CicheBaBum wybierze Twoją propozycję!
Poszukiwania zakończone! CicheBaBum spośród wszystkich propozycji wybrał/a książkę:
Okładka - Bazylek daje sobie radę
Bazylek daje sobie radę
Pałka Jacek
Zaproponowane przez: roxiXDCool
Ocena 5.0 ( 3 osoby )

Opowieść nie tylko o męskiej przyjaźni, kowbojskich wyczynach, uciechach kulinarnych i towarzyskich - to zaproszenie do świata, w którym zwykłe wyjście do supermarketu może zmienić się w prawdziwą przygodę. czytaj dalej
roxiXDCool
+ 1
Linia koment
śmieszne i myślę że może się spodobać
Okładka - Bazylek daje sobie radę
Bazylek daje sobie radę
Pałka Jacek
Ocena 5.0 ( 3 osoby )

Opowieść nie tylko o męskiej przyjaźni, kowbojskich wyczynach, uciechach kulinarnych i towarzyskich - to zaproszenie do świata, w którym zwykłe wyjście do supermarketu może zmienić się w prawdziwą przygodę. czytaj dalej
avatar CicheBaBum
CicheBaBum Linia koment
Zapytałam syna- on wybrał : )
avatar CicheBaBum
CicheBaBum Linia koment
Dziękuję : ).
avatar CicheBaBum
CicheBaBum Linia koment
Oj podoba mi się! To tak bardziej dla mnie chyba, ale o łobuzie- to dla niego :-). Porównam z "Wakacje z duchami". Obie to nr. 1.
wera_2002
+ 1
Linia koment
Rozwija wyobraźnię, bawi i uczy. Z tego co widzę po komentarzach, masz duże wymagania, lecz też myślę, że właśnie ta pozycja je spełnia :)
Okładka - Charlie i fabryka czekolady
Charlie i fabryka czekolady
Roald Dahl
Ocena 4.8 ( 18 osób )

Pan Wonka ma pomysły doprawdy nie z tego świata: w swej sławnej fabryce czekolady wymyśla niesłychane smakołyki, ale nikt jeszcze nie był w środku ani nie widział pana Wonki! Charlie Bucket nie może uwierzyć w swoje szczęście, kiedy znajduje Złoty Talon, który pozwala mu zwiedzią czytaj dalej
avatar CicheBaBum
CicheBaBum Linia koment
Dziękuję za propozycje. Zgadza się mam skonkretyzowane oczekiwania. Mojemu synowi mogłaby się spodobać. Dziennik czy Rosiak ma ten atut, ż są to ANEGDOTY, KT=RÓTKIE OPOWIASTKI- ŻARTY to lubi mój syn i niestety na szerszą fabułę jeszcze za wcześnie. Próbowaliśmy "Oskar Pill i Zakon Medicusów"- dla dzieci 9+, ale nie może zasnąć po niej... Zbyt go pobudza, za wiele się tam dzieje. Podejrzewam, że proponowana przez Ciebie książka mogłaby też budzić jego dyskonfort psychiczny, ale nie mówię nie. Jeszcze troszkę czasu dam na zgłoszenia. Widziałam prawie cały film w TV- był wciągający dla mnie, ale lekko przerażający. Nie ufałam panu Wongka- coś się kryło pod jego działalnością. Książki czytam zawsze przy moim drógim synku- 3 letnim, dla tego muszę też myśleć o tym, aby nie było to coś męczącego dla niego. Muszą być rysunki/ obrazki co jakiś czas- lubi je ożywiać, nadaje im dialogi, opisy :-))) Nie wiem jaki jest limit czasowy szukania w poleceniu książki- ale jeszcze troszkę poczekam.
Aramina
+ 1
Linia koment
Bardzo fajna książka, nie tylko dla dzieci, bo i dorośli mogą się przy niej uśmiać :) Plusem jest też to, że ma kilka innych części, które zawsze można podsunąć, jeśli ta pierwsza zachwyci :)
Okładka - Mikołajek i inne chłopaki
Mikołajek i inne chłopaki
René Goscinny, Jean­-Jacques Sempé
Ocena 5.1 ( 9 osób )

Seria zdobywająca ciągle nowych czytelników w różnym wieku. Na pięć zabawnie zilustrowanych książek składają się historyjki o szkolnych kolegach i rodzinie, śmiesznie opowiadane przez małego Mikołajka. czytaj dalej
avatar CicheBaBum
CicheBaBum Linia koment
Próbowałam już synowi podsunąć sztukę nówkę w księgarni- nie chce :-(. Nie wiem czy za dużo liter? Przekonywałam go- nic. Filmu w TV nie chciał oglądać. Może jest za młody? Może Mikołajek jest "za grzeczny"? Czy jest w niej dosadny humor, ironia? Jeszcze trochę poczekam. Polska szkoła i dziewczyna, ale nie PRL tylko dziś- o to zagadka- nie pytałam jeszcze w naszych bibliotekach. Cwaniaczki się kończą, P.Rosiaki "wyszły"... Coś trzeba znaleźć. Dzięki za propozycję.
gosia_gosia16
+ 1
Linia koment
Bohaterem tej książki nie jest dziewczyna, ale dla jest to książka, po którą sięgam od wielu lat i nieustannie bawi mnie do łez.
Okładka - Głowa na tranzystorach
Głowa na tranzystorach
Hanna Ożogowska
Ocena 0 ( 0 )

Pomysły Marcina Bigoszewskiego zaskakują wszystkich: zakłada "Związek Niesienia Ulgi Ofiarom Przemocy" - fundujący lody lub ciastka za każdą złą ocenę, wmawia młodej nauczycielce, że koledzy z klasy są dręczeni przez rodziców średniowiecznymi metodami wychowawczymi czytaj dalej
avatar CicheBaBum
CicheBaBum Linia koment
W bazie brak foto okładki, opinii nawet żadnej nie ma i z opisu też malutko wyczytałam. Szukam książki dla 9- cio latka, z poczuciem humoru, ale sprawdzę ten tytuł w necie. Kojarzy mi się z mądrością "Władcóf much"- taki potłuczony, lamerski serial dla wyrośniętych nastolatków zeszłego pokolenia- czyli mojego- ale nie próbujcie obliczać tego jakimś wzorem matematycznym :-)) Nie ma ;-). Sprawdzę. Odezwę się.
avatar CicheBaBum
CicheBaBum Linia koment
No to wracam... Komunistyczne czasy... Nie, niestety. Musi być nowocześnie. Raczej w wieku PRZED OKRESEM DOJŻEWANIA, ale fajnie wpadłaś na motyw książki. Nie jestem zdecydowana. Poczekam jeszcze.
Hitomi
+ 1
Linia koment
Książka nie mówi o dziewczynie, ale "Wakacje z duchami" to klasyka, po którą powinno się sięgać.
Okładka - Wakacje z duchami
Wakacje z duchami
Adam Bahdaj
Ocena 5.0 ( 4 osoby )

Praca detektywa wymaga poświęceń i wyrzeczeń. Trzeba przemóc drżenie kolan i tropić złodziei także późną nocą. Ćwiczyć umiejętność dedukcji nawet podczas deseru. Przejrzeć czyjeś notatki jak poranną gazetę i nie przejmować się cieniem, który od tygodnia snuje się za nami, także czytaj dalej
avatar CicheBaBum
CicheBaBum Linia koment
Książka wydaje się być ciekawa, szczególnie na czas zbliżających się wakacji, bo w tedy na pewno będziemy chcieli odetchnąć od szkolnych perypetii. Pytanie tylko, czy nie jest zbyt PRL- pwska? Czytaliśmy Edwarda Niziurskiego "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa" i mój 9- cio letni syn bał się "strasznych" momentów, bo było na prawdę "kryminalnie". Czytałam wszystko co dotyczy tutaj tej książki i nie wiem w jaki pułam wieku uderza- że tak się "młodzieżowo" wyrażę- albo lamusiarsko, bo co ja wiem o byciu młodzieżą, jako mama :-)). Czy nie ma w niej "strasznych" scen? CZy wrażliwy 9- cio latek po niej zaśnie??? Oto jest pytanie. Bo bywają lektury mocno pobudzające.
linia pod formularzem
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów
';