"Dziurawe myśli" czyli po prostu Delons

Julia Korus
« powrót

Publicystyka - Obrazek

zamknięte w 3, 4 – minutowych odcinkach czasu.Sam nie wiem co będzie, jeśli tym razem się pomyliłem

Koncerty są dla fanów ogromnym wydarzeniem, a nie są to wydarzenia częste. Lepiej mieć garstkę zasłuchanych ludzi, niż tłum przypadkowych słuchaczy, w związku z tym zespół nawet dla kilku czy kilkunastu osób daje z siebie wszystko. Nowe piosenki, które Marek napisał już po wydaniu „Wersji z napisami”, grane na koncertach, zaostrzają apetyty na drugą płytę, która jest już w przygotowaniu. Niezwykła melodyjność tych kompozycji i mądre – ale nie przemądrzałe – teksty gwarantują, że druga płyta trafi do wyobraźni słuchaczy.

Czy rozwiązanie generała Stilwella było dobrą decyzją? Strach pomyśleć, co by było, gdyby zapadła inna decyzja i „Wersja z napisami” nigdy by nie powstała. Może te kompozycje musiały poczekać kilka lat, poczekać na słuchaczy, publiczność, która je doceni. Jeśli potraktujemy rozpad Generała jako coś, co doprowadziło do powstania Delonsów, to można tylko uznać, że to była dobra decyzja.

Oczywiście pamiętamy o Generale Stilwellu i o tym, że Delons i Generał tworzą na wspólnej muzycznej kanwie. Cieszymy się, że ta historia trwa. Oby ta historia nadal działa się na naszych oczach – historia fundamentów mysłowickiej sceny alternatywnej.

*Wszystkie cytaty pochodzą z tekstów Marka Jałowieckiego
*Więcej informacji o Delonsach na www.delons.pl i www.fcdelons.kom.pl

Myśli zebrała Julia Korus.


- [1] [2] -
następna


Zobacz też:

Publicystyka - Tim Burton wobec słowiańskiej ludowości czyli upiorność życia wskrzeszona Tim Burton wobec słowiańskiej ludowości czyli upiorność życia wskrzeszona Tim Burton zajmuje odosobnione miejsce we współczesnym kinie nie tyle amerykańskim, ile światowym w ogóle. więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
mrowka2006-10-22 13:23:20
avatar
no nieźle :D pożycz mi płytę, to CI powiem, co o tym sądzę ;)
odpowiedz
agata z Jastkowic :)2006-10-22 13:23:20
avatar
"Dżałówa” na tym krążku pokazuje, że można śpiewać o poważnych sprawach nie popadając w patos i moralizatorstwo, i o drobnych elementach życia, nie zahaczając ani przez chwilę o banał." - taka jest właśnie muzyka Delonsów, naszych Delonsów:)
odpowiedz
eleazar2006-10-22 13:23:20
avatar
miałem przyjemność konferansjerowac na koncercie, gdzie grali także "Delonsi"... tam akurat pokazali sięz nienajlepszej strony. Fakt, że publika była watła i niemrawa, jednak "Delons" zadziwiająco wpisał się w tą konwencję oddając pole u zarania. Niestaty nie odkryłem w nich nic prócz kompleksowego warsztatu, czyli doskonałego sprzętu i jego opanowania. Cały koncert był bezpciowym plumkaniem, a wokalista żył we własnym świecie, nie bardzo chcac wpuścić doń słuchaczy.
odpowiedz
góral2006-10-22 13:23:20
avatar
a ja byłem na ich koncercie w andrychowie zagrali świetnie mimo że tak naprawde dla kilku osób pozdrowienia dla delons od faceta z butelką
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów