Prawo i Sprawiedliwość choć nie zawsze

eleazar
« powrót

Publicystyka - Obrazek

"Jeżeli Lepper rzeczywiście doprowadzi do skrócenia kadencji Sejmu, wtedy szybko powinniśmy wprowadzić do konstytucji przepis zakazujący osobom skazanym kandydowania do parlamentu" - powiedział Jarosław Kaczyński, ripostując krytykę Leppera.Pragnę przypomnieć szumne hasła i ciężkie argumenty aktualnie rządzących, które odnosiły się do obecności w parlamencie ludzi z wyrokami.
W trybie ekspresowym zapomniano o nich, gdy okazało się że gwarantem utrzymania władzy jest Andrzej Lepper i jego partia.
Wiele razy wypominano tą hipokryzję, z czasem jednak, w nawale emocji towarzyszacym działaniom PiSu, zapomniano i to tym.

Smutną, ale prawdziwą stroną polityki, jest niedotrzymywanie słowa. Zwłaszcza w Polsce, gdzie ludzie wolą słyszeć słodkie kłamstwa, niż gorzką prawdę. Na marginesie przytoczę aktualną sytuację Węgier, które różnią się od naszego kraju tylko tym, że ich premier stwierdził to wprost.
Niemniej, kłamstwo choć ma krótkie nogi, to żeby je w ogóle mieć, musi wykazywać spójność z innymi kłamstwami, oraz ściśle współpracować z dyplomacją. Stworzony tak system wydaje się prawdą, bo niewielu ludziom chce się śledzić większy niż trzyczęściowy ciąg wypowiedzi i działań.

Przytoczone stwierdzenie premiera uważam za pogwałcenie wszelkich zasad, nawet tych dotyczących "sztuki" łagania.
Rząd "przypomina" sobie o idei niedopuszczania do władzy ludzi z wyrokami, gdy stało się to wygodnym biczem na PiSkatego koalicjanta.
To poniżej pewnego poziomu.

Dałoby się przyjać jeszcze wyroki cywilne - w naszych realiach, trudno by znależć człowieka aktywnego społecznie i gospodarczo, który takowego nie posiada.
Tu jednak chodzi o wyroki sądów karnych! Ci ludzie są przestępcami, których chroni immunitet parlamentarzysty - i jak długo są posłamil tak długo sad nie może ich tknąć.
Już to nie mieści się w głowie, choć jak widać dla wielu okazało się do przełknięcia.

Dlatego, społeczenstwo byłoby wdzięczne, za nieprzypominanie tej blagi. Bo że nic z tym nie zrobimy, to już nam subtelnie dano do zrozumienia.


poprzednia
- [1] -


Zobacz też:

Publicystyka - Kilka słów o ... kobietach Kilka słów o ... kobietach Z ust kobiety wręcz wylewa się potok słów, a gdy dociera on do mężczyzny, ona wnikliwie obserwuje, jak poradzi sobie jej wybranek z rozszyfrowaniem skomplikowanego ciągu znaków. więcej...
Publicystyka - Czy kto woli, czy nie woli - bileciki do kontroli! Czy kto woli, czy nie woli - bileciki do kontroli! Wysiadam z tramwaju linii 41. Obok mnie dumnie kroczy osoba, która pewnie wielu użytkownikom sieci komunikacyjnych kojarzy się mało przyjemnie. Bo obok mnie idzie kontroler (ściśle biorąc - kontrolerka) więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów