Autobus państwowy - trzaskać drzwiami

bgolka
« powrót

AUTOBUS PAŃSTWOWY- TRZASKAĆ DRZWIAMI Czym się różni własność prywatna od państwowej? Ano tym, że własność prywatna to coś osobistego, coś, co szanujemy, bo nasze, do którego państwo nie powinno wtykać nosa. Z kolei własność państwowa to coś, o co nie musimy dbać, no bo przecież nie należy do nas, tylko do państwa. Przytulne przystanki rewelacyjnej komunikacji, pachnące toalety publiczne, czyste rzeki i lasy - to wszystko państwowe. W dzisiejszych trudnych czasach musimy troszczyć się o swoje, bo wszędzie bieda i każdemu brakuje. Żyjemy w ciągłym stresie - szkoła, rodzina, pieniądze, walka o pozycję, wielka presja otoczenia. Każą nam być miłymi, grzecznymi, wychowanymi. Ale jak długo można wytrzymać? Rzeczą oczywistą jest, że gdzieś się musimy wyładować. Naszego mienia szkoda, sąsiada możemy się obawiać, więc cóż prostszego, niż wyżyć się na państwowym. Niestety, ludzie, zwłaszcza młodzi i pełni energii, nie od wczoraj są nerwowi. Agresja rośnie z każdym dniem. Jest się czego bać. Przecież w porywie złości ktoś może sobie pomylić dom sąsiada ze sklepem, garaż z przystankiem, samochód prywatny z państwowym. Nie powinien więc nikogo dziwić napis na drzwiach pojazdu jednego z „prywaciarzy” - „autobus prywatny - nie trzaskać drzwiami”. Zdumiewać powinien raczej fakt, że w państwowych nie widnieje „autobus państwowy -trzaskać drzwiami". Pasażer od razu wiedziałby, że tu może dać upust emocjom. Nikt nie musiałby zastanawiać się i skazywać się na jeszcze większy stres. Jest jeszcze drugi plus tego pomysłu. Ludzie chętniej jeździliby relaksującymi PKS-ami, które w końcu więcej zarobią i swoimi narzekaniami na brak pasażerów nie będą irytować i tak już znerwicowanych ludzi.


poprzednia
- [1] -


Zobacz też:

Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
Naruto2006-07-24 14:56:47
avatar
Przy każdym przystanku zamontować worki treningowe - zawsze o tym marzyłem
odpowiedz
kristoff2006-07-24 14:56:47
avatar
Owszem autobus do szkoły, te tłumy, a tam my w tym wszystkim. Jakaś kobieta torebką po nas inni swoje zapachy nam wtykają i jak się tu nie poirytować!!! aż chce się walnąć drzwiami:)
odpowiedz
shatti2006-07-24 14:56:47
avatar
Ojjj! Nie wszyscy w agresywny sposób reagują! Ja się "bawię" chamstwem, docinkami oraz byciem irytująco miłą. :D Więcej wiary w Naród Polski. :D
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów