Graficiarze

roman99
« powrót

Już na klatce schodowej ktoś wypisał zielonym, sprejem „życie jest do kitu”. Ciągle się zastanawiam, do jakiego kitu? Kto dziś używa jakiegoś kitu?

Z natury jestem pozytywnie do życia nastawionym człowiekiem. Gdy mnie pytają: „Jak tam leci”, to zawsze odpowiadam – „OK! Wszystko w porządku”. Sympatyczni ludzie, uśmiechnięte twarze to codzienne obrazy dla mnie. Świat wydaje mi się kolorowy. No, tak! Właśnie! Przez kilku pseudoartystów aż za nadto kolorowy.
Ostatnio ktoś wybitnie stara się zepsuć moje zmysłowe i pozazmysłowe postrzeganie tego świata. Takie odnoszę wrażenie. Podejrzewam, że jest grupa ludzi, która uwzięła się na mnie, która koniecznie chce zepsuć mój dość pozytywnie w ogólnym rozrachunku obfitujący w doznania życiowe świat. To Grafficiarze!!! Tak, to oni uwzięli się na mnie, bo jak to nazwać, skoro na każdej ścieżce, którą przemierzam co dnia, ktoś doszczętnie chce zdołować moje ciało i duszę?!

Już na klatce schodowej ktoś wypisał zielonym, sprejem „życie jest do kitu”. Ciągle się zastanawiam, do jakiego kitu? Kto dziś używa jakiegoś kitu? Na ścianie bloku kolorowy wielki napis rujnuje mi ciągle psychikę. Graficiarz wybazgrał „Politycy to mafia!” Ja Ciebie! Ludzie, to nami rządzi mafia! To ja żyję w wielkiej rodzinie mafijnej! Dziękuję! Z filmów wiem, że w mafii kończy się w betonowych bucikach w jakiejś rzece. Tragedia!

W drodze do pracy na ścianach domów powalają mnie napisy, które nazywam uczuciowymi. Pierwszy to żółty napis „Kocham Jolkę”. Drugi fioletowo czerwony „Jolka jest the best”. Trzeci niebieski „ Jolka, Jolka, pamiętasz!” i ostatni „Jolka to franca”. No nie, co za gość. Po kiego grzyba zniszczył tyle ścian napisami o Jolce, skoro i tak okazało się, że to zwykła franca jest? Nie mógł siąść sobie w domu i jak cywilizowany człowiek napisać na kartce to, co czuje do tej Jolki? No nie mógł! Zasiał w mojej psychice nutę niepokoju. Jaką nutę - symfonię wielkiego, czarnego niepokoju co do związków pomiędzy mężczyzną a kobietą. No nie mógł ten artysta do siedmiu boleści tych swoich uczuć wyśpiewać pod prysznicem lub opisać w liście? No, nie. Ale mógł zwichrować moje życie, bo patrząc na ciąg napisów, dochodzę do wniosku, że to życie naprawdę jest do kitu. Chociaż ciągle się zastanawiam, do jakiego kitu.

Chyba już o tym pisałem. Proszę was, grafficiarze: miejcie trochę optymizmu w swoim życiu. Dlaczego nie nabazgrzecie żółtego słoneczka, zielonej trawki, niebieskiego nieba z napisem „świat jest piękny”?! Wierzcie mi: żyłoby się lepiej, a tak ciągle się zastanawiam – „Do jakiego kitu jest to życie”?


poprzednia
- [1] -


Zobacz też:

Publicystyka - Kilku w jedno.. Kilku w jedno.. Niezrozumienie swojego zachowania... Czy to znaczy, że jestem nienormalna? więcej...
Publicystyka - Autostopem przez Polskę Autostopem przez Polskę Wielu, przede wszystkim młodych ludzi podróżuje autostopem po kraju. Rodzi się wtedy rozważanie - jak łatwo złapać stopa? Czy podróż autostopem w tym kraju jest prostym sposobem przemierzania przestrzeni więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
granat862009-08-14 18:38:20
avatar
Osoby piszące napisy na murach to nie graficiarze tylko wandale, grafitii to moim zdaniem w pewnym sensie wyraz artystyczny.
odpowiedz
Perfekcyjna2009-08-14 18:38:20
avatar
Prawda granat86 i to zasadnicza. A problem z wandalskimi napisami to nie kwestia wyrazu jakiegoś niepokoju czy uczuć a kwestia wypisywania truizmów. Wszyscy wiedzą, że politycy to mafia więc po co to notorycznie powtarzać. Raz w życiu widziałam napis na ścianie który zrobił na mnie wrażenie i choć było to 10 lat temu nadal go pamiętam "Jezus gdyby żył dziś chodziłby w glanach" Dużo bardziej nurtujące prawda?
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów