Czy na Graalu dało się zarobić? Fenomen Dana Browna

Adrianna Michalewska
« powrót

Publicystyka - Obrazek

Autorzy (...). Nawet ci normalni to świry (The Da Vinci Code; tłum. Krzysztof Mazurek)  Już przed wydaniem Kodu Leonarda da Vinci Dan Brown był popularnym pisarzem, jednak publikacja tej powieści spowodowała, że stał się twórcą uwielbianym. Na całym świecie wciąż pojawiają się jego fancluby. Bazując na danych internetowych, do 4 stycznia 2009 r. doliczyłam do 1480 stron internetowych organizacji, które istnieją po to, aby promować jego twórczość i wyrażać zachwyt nad nią oraz aby wymieniać się uwagami i opiniami na temat pisarza i jego utworów. Spoglądając na rzesze miłośników teorii spiskowych, można by pomyśleć, że Brown na swoich książkach zarobił krocie. Ale czy tak jest naprawdę?


poprzednia
- [1] [2] [3] -


Zobacz też:

Publicystyka - Fachowcy vs amatorzy, czyli jak nowe media zmieniły krytykę literacką. Zapis debaty Fachowcy vs amatorzy, czyli jak nowe media zmieniły krytykę literacką. Zapis debaty Konformizm, lizusostwo wobec wydawców, brak kompetencji, popadanie w tautologie, powtarzanie tych samych opinii w setkach blogów, które bliskie jest... systemom totalitarnym - wymieniali wady więcej...
Publicystyka - Pierwszą powieść napisałam na pożyczonej maszynie - Debbie Macomber Pierwszą powieść napisałam na pożyczonej maszynie - Debbie Macomber O urokach życia w małych miasteczkach i o tym, co buduje rodzinne szczęście. A także o tym, że pierwszą powieść można napisać w kuchni na pożyczonej maszynie do pisania. Rozmowa z Debbie Macomber, autorką Pensjonatu więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
violabu2015-01-27 11:37:22
avatar
"Kod Leonarda da Vinci" choć ma fabułą "pokręconą", trudną do uwierzenia, nieprawdopodobną z powodu rozwiązywania przez bohaterów masy nierozwiązywalnych zagadek, to jednak potrafi zawładnąć czytelnikiem i pochłonić go.
odpowiedz
szpachela2015-01-27 11:37:22
avatar
Kontrowersje wokół książki, spekulacje na temat plagiatu, szereg zabiegów marketingowych i sukces murowany :) Przeraża mnie, jak dużo osób brało fikcję literacką za prawdę oraz ile środowisk i instytucji chciało walczyć z tą książką.
odpowiedz
IlonaAnoli2015-01-27 11:37:22
avatar
Sama przeczytałam "kod Leonarda da Vinci" z wielką uwagą. Potem sięgnęłam po jego inne książki i przeczytałam wszystkie, które były dostępne u mnie w bibliotece.
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów