Dziękuję, Wszechpolacy :-)

mh
« powrót

W ostatnim czasie rolę “Czarnego Piotrusia” media (a przynajmniej spora ich część) przypisały organizacji pod nazwa “Młodzież Wszechpolska”. I tak według wizji lwiej części mediów członek młodzieży wszechpolskiej miał wyglądać jak skrzyżowanie skinheada z hitlerowskim bojówkarzem: ogolony na łyso, z naznaczoną brakiem myślenia twarzą dresiarza, unoszący dłoń w faszystowskim pozdrowieniu. Nigdy w życiu nie spotkałem młodego człowieka, deklarującego członkostwo w Młodzieży Wszechpolskiej, jednak w wizję propagandystów z polskich mediów zacząłem wątpić, gdy w jednym z nielicznych pozbawionych lewicowego zacietrzewienia programów telewizyjnych ujrzałem miłą, uśmiechniętą parę młodych ludzi z dzieckiem na ręku. Tłumaczyli, że na demonstrację zorganizowaną przez Młodzież Wszechpolską przyszli, bo chcieli wyrazić swoje poparcie dla takich wartości jak m.in. oparta na tradycji rodzina. Gdyby demonstrację tę organizowali ogoleni na łyso bojówkarze z pałkami w rękach – pomyślałem wówczas – to sympatyczne małżeństwo ze swoją pociechą nie wybrałoby się przecież na nią jak na miły niedzielny spacer.


Ostatnie dni chyba potwierdziły moje przypuszczenia, że wszechpolacy pewnie są normalnymi młodymi ludźmi, mającymi jakieś idee, w które wierzą – poza najpowszechniejszą wśród wielu nie tylko młodych Polaków ideą zarabiania szmalu. I okazało się na dodatek, że wyrażają opinie większości polskiego społeczeństwa. Chodzi o urządzoną przez Młodzież Wszechpolską w Berlinie demonstrację przeciw wystawie zorganizowanej pod auspicjami Eriki Steinbach. Wystawie, która pokazuje “krzywdę” niemieckich wypędzonych, nie wspominając zupełnie, że krzywda ta była skutkiem faktu, iż to Niemcy rozpoczęli drugą wojnę światową, podczas której m.in. zbudowali obozy zagłady. Przeciw takiemu wybiórczemu pokazywaniu historii zaprotestowali z polskimi flagami w dłoniach członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, nie zważając na to, iż w takiej na przykład “Gazecie Wyborczej” mogliśmy czytać o nich, że są członkami organizacji faszyzującej. Tymczasem w Berlinie zobaczyliśmy normalnych młodych ludzi, upominających się o prawdę także w imieniu wielu z nas.


MARCIN HAŁAŚ


poprzednia
- [1] -


Zobacz też:

Publicystyka - Kilka słów o ... kobietach Kilka słów o ... kobietach Z ust kobiety wręcz wylewa się potok słów, a gdy dociera on do mężczyzny, ona wnikliwie obserwuje, jak poradzi sobie jej wybranek z rozszyfrowaniem skomplikowanego ciągu znaków. więcej...
Publicystyka - Czy kto woli, czy nie woli - bileciki do kontroli! Czy kto woli, czy nie woli - bileciki do kontroli! Wysiadam z tramwaju linii 41. Obok mnie dumnie kroczy osoba, która pewnie wielu użytkownikom sieci komunikacyjnych kojarzy się mało przyjemnie. Bo obok mnie idzie kontroler (ściśle biorąc - kontrolerka) więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
naruto2006-08-16 13:57:32
avatar
Kiedyś wychodząc z kościoła dostałem od nich ulotkę w której były opisane min. jak rozpoznać żydów i jak ich traktować. Gazetka kapała nienawiścią ale to było dawno. Niemniej nie wierzę że teraz w tej organizacji są sami grzecznic chłopcy.
odpowiedz
slk2006-08-16 13:57:32
avatar
cóż, raz im się trafił dobry pomysł... i chwała za to. Niestety jednak, zwykle ludzie spod znaku MW raczej się kompromitują, niż robią coś dobrego. Zwykle dostrzegamy ich akcje przeciwko gejom, realizowane zresztą zwykle w sposób dość brutalny. Bo cóż, że wśród tłumu łysej bandy trafi się pięcioro grzecznych dzieciaczków z dobrych domów i MF TAU, jeśli ci, którzy są widoczni... zachowują się tak, jak wszyscy wiemy. A antysemityzm niewątpliwie jest wpisany w "statut" tej organizacji, nawet jeśli jej liderzy twierdzą co innego.
odpowiedz
sidhe2006-08-16 13:57:32
avatar
co nie zmienia faktu, że MW to banda homofobów, dążąca do zbudowania państwa kościelnego z ograniczoną swobodą obywateli.
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów