Jestem po prostu sobą - rozmowa z Polą Pane

Justyna Gul
« powrót

Publicystyka - Obrazek

- Mogłaby Pani zapytać, czy czuję się bardziej matematykiem, który ugotował obiad, czy kucharką, która z chęcią stałaby przy garach, ale do tej pory zmuszona była pracować w innym zawodzie. Myślę, że najprościej będzie powiedzieć, że bez względu na to, co robię – jestem po prostu sobą - wyznaje w rozmowie z Justyną Gul Pola Pane, autorka powieści Arisjański fiolet. Cisza, która trafiła właśnie na półki księgarskie. 

choć przemyciłam również wiele innych wątków, które nie mają nic wspólnego z matematyką.J.G.: Czuje się Pani bardziej matematykiem, który napisał książkę, czy pisarką która do momentu publikacji zmuszona była pracować w innym zawodzie?


P.P.: Równie dobrze mogłaby Pani zapytać, czy czuję się bardziej matematykiem, który ugotował obiad, czy kucharką, która z chęcią stałaby przy garach, ale do tej pory zmuszona była pracować w innym zawodzie. Myślę, że najprościej będzie powiedzieć, że bez względu na to, co robię – jestem po prostu sobą.J.G.: Podczas lektury nie można nie zwrócić uwagi na teksty piosenek zespołu Rayne. Dodawanie płyty z muzyką do powieści to rzadko stosowana praktyka. Nie sposób nie zapytać zarówno o Pani związek z zespołem, jak i o źródło tego pomysłu.


P.P.: Z zespołem Rayne łączą mnie wspólne interesy, a właściwie wspólny projekt. Natomiast sam pomysł dołączenia do powieści płyty zrodził się z miłości do muzyki oraz słabości do gitary.J.G.: Bardzo dziękuję za rozmowę. Czego można Pani jeszcze (oprócz rychłego ukazania się drugiego tomu powieści) życzyć?


P.P.: Chyba jak największej ilości czytelników, którzy po lekturze 408 stron będą pamiętali imiona głównych bohaterów.


- [1] [2] -
następna


Zobacz też:

Publicystyka - Po targach książki we Frankfurcie - rozmowa z Bogdanem Szymanikiem Po targach książki we Frankfurcie - rozmowa z Bogdanem Szymanikiem - Przed rodzimymi autorami i wydawcami stoi wielkie zadanie, aby wykorzystać rosnące zainteresowanie Polską i ciekawość zachodniego czytelnika zaspokoić w sposób rzetelny i wyczerpujący - mówi więcej...
Publicystyka - Za Żelazną Kurtynę - wywiad z Ewą Stachniak Za Żelazną Kurtynę - wywiad z Ewą Stachniak - Chcę czytelnika angielskojęzycznego namówić do podróży nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni, zabrać go w podróż za dawną Żelazną Kurtynę, pokazać, że opowieści o tych odległych i nieznanych więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów