Magia marcowych fiołków. Rozmowa z Sarah Jio

granice_pl
« powrót

Publicystyka - Obrazek

- Najbardziej lubię wymyślanie pomysłu na książkę. Pomysły przychodzą do mnie z przeróżnych stron i nigdy nie wiem, kiedy mnie zaskoczą. Zdarzyło mi się wymyślić całą powieść zainspirowaną usłyszaną w radio piosenką albo jakimś dziełem sztuki. Bardzo jestem ciekawa, co następnego przyjdzie mi do głowy… - mówi Sarah Jio, autorka książki Marcowe fiołki.

Czy wiesz, że polskie czytelniczki uwielbiają Twoje książki? Co chciałabyś im powiedzieć, gdyś je spotkała?


Uznanie polskich czytelników to dla mnie zaszczyt! Każdego dnia wielu Polaków kontaktuje się ze mną za pomocą Facebooka, Twittera, Instagramu i poczty elektronicznej, a ich opowieści o tym, jak przeżywali moje książki, dostarczają mi dużo emocji. Bardzo chciałabym kiedyś przyjechać do Polski, by móc osobiście okazać, jak bardzo ważne jest dla mnie ich uznanie! Z przyjemnością wybrałabym się też na dobry obiad w restauracji z polską kuchnią.

Jak znajdujesz czas na pisanie, pracę i zajęcia domowe?


To wielkie wyzwanie każdego dnia! Mam trzech małych synków, więc w domu jestem zwykle bardzo zajęta, ale zazwyczaj piszę wieczorami i w weekendy. Wyznaczam sobie terminy i się ich trzymam. I pozwalam sobie na małe nagrody na koniec każdego rozdziału (kawałek dobrej czekolady albo kieliszek wina) — to zawsze pomaga.

Gdzie znajdujesz inspiracje do swoich książek: w życiu czy w wyobraźni?


W pracy pisarki najbardziej lubię wymyślanie pomysłu na książkę. Pomysły przychodzą do mnie z przeróżnych stron i nigdy nie wiem, kiedy mnie zaskoczą. Zdarzyło mi się wymyślić całą powieść zainspirowaną usłyszaną w radio piosenką albo jakimś dziełem sztuki. Bardzo jestem ciekawa, co następnego przyjdzie mi do głowy…

Którą ze swoich książek lubisz najbardziej?


Trudno mi jest wybrać jakiś ulubiony tytuł, ale na pewno bardzo bliscy są mi bohaterowie Marcowych fiołków, jako że to moja pierwsza książka. Czuję się też mocno związana z Jeżynową zimą, ponieważ opowiada o macierzyństwie, a to bardzo ważny dla mnie temat.

Czy marcowe fiołki kwitną w Twoim ogrodzie?


Faktycznie mam fiołki u siebie w ogródku. Odkryłam fiołkowe samosiejki na jednej z rabatek, kiedy pisałam Marcowe fiołki — stały się dla mnie jedną z ważnych inspiracji podczas pisania książki. Jakie to szczęście, że je znalazłam i pozwoliłam im roztoczyć tę ich magię!


poprzednia
- [1] -


Zobacz też:

Publicystyka - Podział własności, terytoriów i stref wpływów w Rosji już dawno się dokonał. Wywiad z Daniłem Koreckim Podział własności, terytoriów i stref wpływów w Rosji już dawno się dokonał. Wywiad z Daniłem Koreckim - W latach siedemdziesiątych, kiedy studiowałem prawo, a potem pracowałem jako oficer śledczy, w dzielnicy Kirow w Rostowie nad Donem pracował Anatolij Rublew - detektyw operacyjny wydziału kryminalnego. Wcześniej więcej...
Publicystyka - Bohaterki drugiego planu. Rozmowa z Lily Koppel Bohaterki drugiego planu. Rozmowa z Lily Koppel - W samym środku „zimnej wojny” cały świat dał się porwać wyścigowi w kosmos, a żony astronautów wiodły w blasku fleszy pełne wyzwań życie z ich „zdobywcami kosmosu”. To było porywające więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
alimaslarz2014-03-11 07:54:25
avatar
Ciekawy wywiad , że inspiracją do tytułu książki były fiołkowe samosiejki z jej ogrodu. A tytuł jest bardzo ważny, bo często nie wiedząc o treści w środku książki kierujemy się przy kupnie tytułem. Cieszę się , że przeczytałam wywiad z Panią Sarah Jio, uświadomiła mi jaką jest osobą. Bardzo chciałabym przeczytać jej "Marcowe fiołki". temat aktualny.
odpowiedz
czarniutka212014-03-11 07:54:25
avatar
"Marcowe fiołki" to przepiękna książka.
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów