Narodzie, moralności ucz się tej prawdziwej!

eleazar
« powrót

Publicystyka - Obrazek

W najbliższy czwartek przed warszawskim sądem ma ruszyć precedensowy proces o znieważenie prezydenta RP (bezdomny zwymyślał Go przy policjantach) - dowiedziała się PAP w tym sądzie.
Ten przypadek, oraz kilka innych (Die Tagezeitung) wspaniale podkreśla jak bardzo dbamy o wizerunek naszej Głowy Państwa.Jesteśmy pełni zaniepokojenia, że tak znaczni obywatele jak powyższy bezdomny, śmieją po pijaku mówić coś niedobrego o naszym Ukochanym Przywódcy.
Jesteśmy prawie pewni, że to niekulturalne i obraźliwe zachowanie jest, cytując Rządzących, sprawką „łże-elit” i „lumpen-liberałów”, którzy źle oddziałują na społeczeństwo.Nie możemy i nie będziemy tolerować żadnych wybryków tego typu. Zaś, używanie pozornie obraźliwych fraz typu „spieprzaj dziadu” (J. Kaczyński), „panie, spipeprzaj pan” (L. Kaczyński), „kłamie jak bura suka” (L. Dorn) nie powinno niczego złego sugerować. Oskarżenie w tym miejscu o hipokryzję uderzyłoby w jedność Przenajświętszej Rzeczypospolitej i dlatego niniejszym uznajemy te „przejęzyczenia” za niebyłe.Godność Głowy Państwa jest rzeczą niepodważalną. Argumentacja, jakoby pieklenie się nad byle przekleństwem lub satyrą pod jej adresem było hańbiące, śmieszne i ubliżało tak naprawdę powadze stanowiska Prezydenta Polski, to czcza gadanina ludzi bez honoru i poczucia godności, że o miłości do Ojczyzny nie wspomnę.

Niech ta i inne sprawy wyklarują obywatelom, że wolność słowa, nie dotyczy wszystkich słów. Nie wolno obrażać i wprawiać w zły nastrój ludzi, którzy na co dzień dźwigają problemy tego kraju....no, chyba że chodzi o komunistów, reporterów TVN-u i inny „lumpen-liberalny” układ.


poprzednia
- [1] -


Zobacz też:

Publicystyka - Kilka słów o ... kobietach Kilka słów o ... kobietach Z ust kobiety wręcz wylewa się potok słów, a gdy dociera on do mężczyzny, ona wnikliwie obserwuje, jak poradzi sobie jej wybranek z rozszyfrowaniem skomplikowanego ciągu znaków. więcej...
Publicystyka - Czy kto woli, czy nie woli - bileciki do kontroli! Czy kto woli, czy nie woli - bileciki do kontroli! Wysiadam z tramwaju linii 41. Obok mnie dumnie kroczy osoba, która pewnie wielu użytkownikom sieci komunikacyjnych kojarzy się mało przyjemnie. Bo obok mnie idzie kontroler (ściśle biorąc - kontrolerka) więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
Naruto2006-08-20 21:23:43
avatar
Racja, święta racja! Nasz NAJWYŻSZY władca winien być nietykalny. Myślę że ten incydent z bezdomnym będzie kolejnym argumentem zwolenników kary śmierci. Bo niby dlaczego ktoś kto w taki sposób obraża miłościwie nam panującego?
odpowiedz
autor2006-08-20 21:23:43
avatar
ha! o tym nie pomyślałem! rzeczywiście - przy okazji rozwiązany zostanie problem bezdomności
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów