Pani z estetyki

bilbi bilbi
« powrót

Pani z estetyki na pewnym uniwersytecie powiedziała, o tym czy coś jest sztuką decydują krytycy i znawcy.
Powtórzyła to już w swoim życiu kilka razy i obawiam się że w koncu w to wierzy, pani z wykształcenim humanistycznym. Czy to nie smutne ?
Czy te lata nauki kiedy poznawała rózne prądy, rózne mysli , konflikty nic Ją nie nauczyły?
Oczywiście za sztukę uważać tu mamy sztuki plastyczne arhcitekture rzezbe itp. i tak sobie myślę ze fatycznie za wyjatkiem moze fotografi to juz tzw "sztuka wspolczesna " nie wzbudza emocji , chyba ze zaglodzi sie psa, nie widze takich tłumów, takiej nawet ilosci blogów , recenzji , czasopism jej poswieconych jak sa poswiecane sztuce teatru, filmu czy literaturze.
Krytycy wierzą też być może jak jak jeden z nich wypowie opinie reszta się ma zgodzić inni nie rozumieja sa ciemni jak tabaka w rogu i im nie zalezy, artystom chyba niestety tak.
Skoro któs wystawia obraz w galerii to musi się liczyć z tym, że ktoś ten obraz wyśmieje, zignoruje , opluje - taki los kazdego wytworu ludzkiego a dlaczego niby to tylko krytyk sztuki ma miec prawo ?
Przeciez nie są nieomylni , ci wszelcy znawcy i niech duch Van Meegerena sni sie im co noc.
Bo tak naparwde wsród znawców lietartury i zwykłych jej zjadaczy są tacy co lubią Słowackiegoi tacy,którzy nie . Jednak któś ciągle go czyta , kogos jest w stanie zainteresować i wzruszyć , tak samo jak zainteresowac może kogoś Witkowski .
Dziś prawie(?) piędździesięcioletni artysta by móc sie wypromowac musi zagłodzić psa , bo tak nikogo by nie wzruszył i nie zainteresował(choć to chyba na kosciach tego kundla uwaga została skupiona).
Radziłabym więc drogim artystom zagłodzić tych co rzekomo maja ich lansowac decydowac i oceniać .
Bo od wielu lat im te kreowanie życia artystycznego nie wychodzi i pamiętać iż nie każda prowokacja jest artystyczna. Pani z estetyki radziłabym jeszcze raz powoli przeczytać" Rozprawe o metodzie" Kartezjusza .

poprzednia
- [1] -


Zobacz też:

Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
sidhe2008-02-27 13:14:23
avatar
a meritum ?
odpowiedz
shatti2008-02-27 13:14:23
avatar
TEGO SIĘ NIE DA CZYTAĆ. Osoba pisząca "coś takiego" chyba nie powinna robić tylu literówek, sprawiać, by tekst był nieczytelny (a jest, k! I to bardzo. O gramatyce nie wspominając) i rozprawiać o czymś, co własciwie nie ma związku z pierwotnym wątkiem (bo co zagłodzony, przez pseudo artystów, pies ma wspólnego z "osobą decydującą o sztuce"?). O.
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów