"Papusza". Filmowa podróż do zakazanego świata

Geronimo26
« powrót

Publicystyka - Obrazek

Za co kocham kino? Za jego niezwykłą moc, polegającą na zabieraniu widza do światów, które dotychczas było dla niego nieosiągalne, odległe, zakazane. Obiektyw kamery to swoiste okno, poprzez które podziwiamy owe światy i żyjących w nich ludzi, towarzyszymy im w chwilach dobrych i złych, obserwując ich codzienne zmagania z losem. Ten swoisty rodzaj "podglądania" z poczuciem bezpieczeństwa - bo my, siedząc wygodnie w kinowym lub domowym fotelu, nie musimy się bać o to, co bohaterom filmu przyniesie kolejny dzień - jest jak narkotyk, na który zapotrzebowanie wzrasta wraz z każdym kolejnym mądrym filmem. Na szczęście są reżyserzy, którzy ten apetyt w pełni zaspokajają. Do takich twórców należą Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze. I choć na ich kolejny film musieliśmy czekać blisko osiem lat, to warto było zachować cierpliwość. Owocem ich pracy jest bowiem oczekiwana od bardzo dawna i głośna na długo przed swoim powstaniem - "Papusza".


- [1] -


Zobacz też:

Publicystyka - "Bilet na księżyc" - sentymentalna podroż do Polski lat 70-tych. W ostatnich latach mamy niebywałą okazję podziwiania na ekranach kin filmów osadzonych w realiach Polski lat 70-tych. Co więcej, są to często filmy naprawdę udane, opowiadające w interesujący sposób więcej...
Publicystyka - Pan i władca. Recenzja filmu Pan i władca. Recenzja filmu "Służące" Bywały czasy, a i pewnie nadal dla niektórych czasy takie trwają, w których człowiek zmuszony jest zrezygnować z siebie, z własnej rodziny na rzecz cudzego życia i cudzej wygody. Sama należę do pokolenia więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
jaszczowka2013-11-19 11:20:42
avatar
Cudowny, klimatyczny, wzruszający film.. i bardzo dobra recenzja :)
odpowiedz
emilly262013-11-19 11:20:42
avatar
Nie oglądałam filmu. Tematyka mi za to bardzo odpowiada.
odpowiedz
mamut2013-11-19 11:20:42
avatar
Ogladałam dwukrotnie i... nie zachwyciłam się. sam sposób nagrania filmu był nawet dobry, taka czarno-biała wersja świata. ale sama bohaterka nie wzbudziła we mnie sympatii.
odpowiedz
emilly262013-11-19 11:20:42
avatar
Recenzja owszem fajna, podoba mi się. Pozostał jedynie oglądnąć. Każdy ma swój punkt odbioru filmu. Jednym podoba się muzyka,drugim gra aktorska. Zwracam uwagę na całość.
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów