Tomasz Szwed: Chwała Zielonym Lasom!

Justyna Gul
« powrót

Publicystyka - Obrazek

- Słowo się mnoży i rozrasta, szuka innych połączeń. Mam swoją opowieść. Tę osobistą i tę wymyśloną, wyprowadzoną z wyobraźni. Dzielę się nią z innymi za pomocą piosenek, wierszy i książek, na koncertach i spotkaniach autorskich. Stąd już krótka droga do opowieści innych ludzi. Psychoterapia to też słowo, tyle że głębsze, wieloznaczne, opowiadające o bardzo osobistym doświadczeniu. Tym też można się dzielić i wymieniać, bo psychoterapia to przede wszystkim spotkanie - mówi w rozmowie z Justyną Gul Tomasz Szwed, muzyk, kompozytor, psychoterapeuta, autor książek dla młodych czytelników Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce oraz Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce - najlepszej książki na jesień 2012. 

rzeczywistości może wzbogacić sposób widzenia świata i rzeczy. O to właśnie chodziło.J.G.: W jednym z wywiadów stwierdził pan, że najważniejsze jest „Wędrować i uczyć się drogi”. W jakim kierunku pan teraz zmierza?


T.Sz.: Przyznam, że nie wiem. Brzmi to pewnie dziwnie w czasach ukierunkowania na cele i zadania, ale tak mi łatwiej otwierać się na nowe możliwości, na przypadki, na oferty, które składa codzienność. Patrzenie tylko na horyzont zabiera wrażenia płynące z najbliższej okolicy, a to właśnie tu dzieje się „teraz”.J.G.: Czy mali i duzi czytelnicy doczekają się „Zimy w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”?


T.Sz.: Oczywiście. „Zima” już jest w planach Wydawnictwa BIS, które wydaje moje książki. Czekam teraz na śnieg, żeby pojechać do Lasu i porozmawiać ze Zwierzętami, które nie śpią. W końcu to są ich opowieści, ja je tylko spisuję.J.G.: Dziękuję serdecznie za rozmowę. Czego mogę Panu życzyć na jego zakończenie?


T.Sz.: Wędrówek z moimi małymi czytelnikami poprzez mój świat. Niech stanie się światem wspólnym. Niech dzieci poczują, „jak to jest być Nietoperzem”. Jak to jest być Zwierzęciem, jak z tego miejsca widzieć Człowieka i co to w nas zmienia. Chwała Zielonym Lasom!


- [1] [2] -
następna


Zobacz też:

Publicystyka - Erazm Ciołek: Sierpień mnie także wyzwolił Erazm Ciołek: Sierpień mnie także wyzwolił 13 listopada w Warszawie w wieku 75 lat zmarł Erazm Ciołek, autor niezliczonych słynnych już zdjęć dokumentujących pielgrzymki Jana Pawła II, stan wojenny, Solidarność. Prezentujemy wywiad Tomasza Wiścickiego (Muzeum więcej...
Publicystyka - Polskość to dla mnie wspólnota. Wywiad z Rafałem Kotomskim Polskość to dla mnie wspólnota. Wywiad z Rafałem Kotomskim - Jakkolwiek wariatem czuję się tylko z o.o., mam parę wizji polskości. Sienkiewiczowski Nowowiejski z Pana Wołodyjowskiego, gnający na spotkanie śmierci na stepach multańskiej strony, para pięknych ludzi, więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów