W pogoni za marzeniami, w pogoni za pracą...

Subconscious
« powrót

Jak możemy obserwować od kilku lat, miesięcy wyjazdy zagraniczne do pracy stały się czymś normalnym na tyle, by przestały dziwić już kogokolwiek..


- [1] -
151


Zobacz też:

Publicystyka - Genem w łeb czyli spór o GMO Genem w łeb czyli spór o GMO Czy żywność zawierająca organizmy genetycznie modyfikowane jest szkodliwa? Jaki wpływ na gospodarkę będzie miał ewentualny zakaz stosowania GMO w produkcji pasz? - pisze Sławomir Krempa w "Magazynie Przemysłu Mięsnego" więcej...
Opinie
Musisz być zalogowany by móc komentować.
Smok2008-11-17 08:46:12
avatar
Wyjechały miliony ludzi, tysiące malżeństw rozpadlo się, nie wytrzymalo egzaminu z rozłąki. Wyjezdżając nie zdajemy sobie sprawy, że przemieli nas tam "maszynka do mięsa", że wszystkie relacje zostaną przewartościowane, a niejednokrotnie ten stały grunt, na którym stał nasz związek, okaże się topniejącym w błyskawicznym tempie lodem. Niejednokrotnie dochodzi do odwrócenia ról, kto inny staje się głową domu. Zachwiane ambicje, zmiana planów zawodowych, długie okresy bez pracy lub nagłe przypływy pieniędzy, dające złudne oparcie, że jest dobrze, te i wiele innych elementów stwarza zamęt w głowach tych, którzy wyjechali. Dla wielu samotnych mężczyn relacje rodzinne zostają zamienione na towarzystwo spod budki z piwem i domu publicznego.
odpowiedz
Atuxe2008-11-17 08:46:12
avatar
Smutne. Mnie "tylko" brat opuścił i wyjechał do Holandii. Nie było go ani na Boże Narodzenie ani nie będzie na Wielkanoc. Im dłużej przebywa za granicą, tym rzadziej się odzywa do kogokolwiek z Polski. Miałam sama okazję pojechać "tylko" na wakacje do Holandii i tam pracować. Dla mnie te 3 miesiące to "aż", dlatego zrezygnowałam. Wolałam spędzić wakacje wśród kochających mnie osób, mimo, ze zarobiłam 4 razy mniej. W końcu pieniądze to nie wszystko.
odpowiedz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów