Okładka książki - Cisza

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2011-10-24
ISBN: 978-83-7515-191-6
Dodał/a recenzje: Larysa

Pewnie wiele osób choć raz zastanawiało się, jak by to było, gdyby straciły pamięć, i musiały zacząć od nowa. Czy przyszło by to nam z łatwością, czy raczej męczylibyśmy się, chcąc na nowo odkryć swoją przeszłość? Taką porcję wrażeń dostarcza czytelnikom Becca Fitzpatrick, znana autorka, której książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, a czyni to za sprawą trzeciej już swej powieści - Ciszy, która jest kontynuacją poprzednich dwóch tomów: Szeptem i Crescendo, części historii o zwykłej nastolatce i upadłym aniele.

Nora zostaje porwana, a po kilku miesiącach budzi się na cmentarzu z pustką w głowie. Nie pamięta nic, jak się okazuje, z ostatnich pięciu miesięcy swojego życia. Po powrocie do domu nie potrafi wrócić do codzienności. Powracając na cmentarz, odnajduje czarne pióro, które wywołuje w niej uczucia nie do opisania, a - co dziwniejsze - w wyobraźni widzi parę czarnych, magnetycznych oczu. Spotkanie ze Scotem – dawnym przyjacielem z dzieciństwa oraz ostatnią osobą, z którą miała kontakt przed zniknięciem, uświadamia jej, że jest okłamywana przez matkę, która umawia się z ojcem jej największego wroga, jak również przez przyjaciółkę, której stosunek do mężczyzn diametralnie się zmienił. Razem ze Scotem, Nora postanawia rozwikłać sprawę i pokonać Czarną Rękę. Jednak nic nie jest takie, jak jej się wydaje. Dziewczyna na swojej drodze spotyka tajemniczego Jeva, który wzbudza jej zainteresowanie i przywołuje urywki wspomnień, a także wywołuje lawinę niebezpiecznych zdarzeń. Czy Nora odzyska pamięć, a - co najważniejsze - czy odnajdzie Patcha? Co z Czarną Ręką i jej piekielnymi intrygami? Tego wszystkiego dowiecie się, sięgając po książkę.

Książka wydaje się (jak na razie) najlepszą z serii. Dłuższa przerwa pomiędzy ukazaniem się drugiego i trzeciego tomu może nieco zniechęcać, jednak warto przełamać opory, a po przeczytaniu pierwszych stron większość czytelników wprost nie będzie mogła oderwać się od lektury.

Sporą zaletą tej książki – jak i całej serii – jest jej przystępny język, trafiający do każdego czytelnika. Nie jest to też - w końcu - kolejna młodzieżowa powieść o wampirach, którymi zalano rynek wydawniczy. Ta część cyklu mocno różni się też od poprzednich - o ile w pierwszych tomach wiele miejsca zajmowały opisy czułości między Patchem a Norą, na czym nieco cierpiała akcja, o tyle w tomie trzecim sytuacja zupełnie się zmienia. Nora staje w obliczu zagrożenia i musi poradzić sobie z nim sama, co pokazuje, jak bardzo bohaterka zmieniła się od pierwszej książki cyklu. Akcja nie toczy się wyłącznie wokół jednego wątku. Zaskakujące zwroty akcji, zupełnie inna wymowa powieści i znakomite zakończenie z pewnością skłonią wielu czytelników do sięgnięcia po kontynuację.

Warto kolejną powieść Fitzpatrick polecić miłośnikom upadłych aniołów, romansu paranormalnego, jak i każdemu, kto poszukuje dobrej i lekkiej książki na chłodne wieczory. Choć powieść ta nie jest arcydziełem, wywołuje ona masę emocji i z pewnością skłania do dalszej lektury.

Kup książkę

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-01-13, Ocena: 5, Przeczytałem, 100 książek 2017, Wyzwanie - fantastyka 2017,
Po coraz głośniejszym brzmieniu mamy całkowitą ciszę. Choć książkę zaczynamy od wartkiej akcji już po chwili wszystko gaśnie. Patch znika z życia Nory a ona nic nie pamięta z ostatnich pięciu miesięcy. Nie wie w jakie sprawy jest zamieszana. Budzi się nagle przy cmentarzu i ucieka przestraszona nie potrafiąc zaufać nawet policji. Dowiaduje się, że została uprowadzona, lecz nadal nie wie jak i dlaczego. Najbardziej jednak nurtują ją pytania co się stało przed porwaniem skoro i te chwile wyleciały z jej pamięci. Okłamywana przez najbliższych znów musi radzić sobie sama. Tym razem jednak wraca jej poprzedni charakter. Znów jej wystraszoną wycofującą się dziewczyną, która musi powoli otwierać się na świat pełen niebezpieczeństw. Jej charakter czasem bywa irytujący ale ta zmiana jest jak najbardziej na miejscu. Możemy się jednak tym pocieszyć, że podczas akcji wraca stara/nowa Nora uparta i pełna chęci do walki. Mogłaby co prawda zacząć od nowa spokojne życie bez upadłych aniołów i Nefilów jak to jej zaplanował Patch. Jednak nie może pozwolić na takie zmiany w swoim życiu jakie zaczęły następować. Jej mama spotyka się z ojcem Marcie. Choć Nora nie wie kim on jest naprawdę i jakie niebezpieczeństwo dla niej stanowi z osobistych powodów chce pozbyć się go ze swojego życia. Tymczasem Marcie próbuje udawać jej przyjaciółkę. Przekształcając niektóre fakty z miesięcy, których Nora nie pamięta. Vee w tej części bardzo mnie zawiodła nie dość, że zmienił jej się charakter to i przy ...
Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-11-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki- konkurs, Mam,
Nie jest to najlepsza seria jaką czytałam , ale nie jest również najgorszą , zaliczyłabym ją do średnich. I tym razem trzecia część mnie nie zawiodła, choć obawiałam się, że w drugiej było już wszystko, co miało być i teraz będzie nudno. Ale myliłam się, wystawienie uczucia Nory i Patcha na próbę chwilami tak mnie absorbowało, że psychicznie byłam w ich świecie a nie swoim. Kocham takie opowieści i dla nich właśnie chcę "marnować" czas na czytanie.
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-12-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 ksiazki 2016,
Nora budzi się na cmentarzu, z przerażeniem stwierdza że nie pamiętata ostatnich pięciu miesiecy.Usiłuje przypomniec sobie. Na jej drodze staje tajemniczy Jev z którym coś ja łaczy. Scott opowiada jej czesc utraconej pamieci. Chca ukarac Czarna Rękę który jest sprawca więkści zdarzeń. Nora i Patch musza podjąć watkę ze złem.
Avatar użytkownika - roxiXDCool
roxiXDCool
Przeczytane:2016-02-23, Ocena: 5, Przeczytałem, Czytam regularnie w 2016 roku,
Trzecia część książek o aniołach jeszcze bardziej dezorientuje czytelnika, ale w pozytywny sposób. Muszę przeczytać ostatnią.
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2016-03-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 2016, 52 książki w 2016 roku,
Bardzo fajna i interesująca, kolejna część serii "Szeptem". Nie mogę się doczekać ostatniej. Jednocześnie żałuję, że losy Nory i Patcha skończą się. Ale sama autorka mnie zainteresowała. Postaram się "spróbować" jej książek :)
,,-Fajna noc. - Zdjęłam kask i podałam go Patchowi. - Jestem zakochana w twojej pościeli. -Tylko w niej się kochasz? -Nie, w materacu też." Książki Fitzpatrick obdarzyłam ogromną sympatią. Historie o upadłych aniołach, nefilach i głębokim uczuciu dziewczyny do nadprzyrodzonego chłopaka. Polecam każdemu. Uwaga! Książka wciąga i uzależnia.
Avatar użytkownika - LilyBlack
LilyBlack
Przeczytane:2015-09-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Genialna,
Książka super. Mam na dzieję, że i wam się będzie podobać. Mi ta seria bardzo przypadła do gustu.
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2015-03-14, Ocena: 3, Przeczytałem,
Nie mając nic do czytania dałam szansę cyklowi Becci. Niestety i druga część jest mdła i nijaka. Przystojny Patch- upadły anioł który pragnie zostać człowiekiem, wybrał życie Nory zamiast swojego człowieczeństwa. W ramach tej decyzji oddano mu skrzydła- jest teraz jej aniołem stróżem. Niestety ich miłość nie może pozostać jawna, bo jest to niezgodne z zasadami anielskimi, za co mogą mieć problemy u archaniołów...
Avatar użytkownika - antoniak24
antoniak24
Przeczytane:2015-02-06, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Nooo tu już zdecydowanie lepiej ;)
Avatar użytkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-04-30, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2014,
Moje pierwsze słowa po przeczytaniu kilku stron: Co Nora straciła pamięć i została porwana?
Avatar użytkownika - mol-sylwka
mol-sylwka
Przeczytane:2013-09-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Ulubione,
W końcu trzeci tom, ale niestety na początku trochę mnie rozczarował. Dopiero od połowy zaczęła się jakaś nowa akcja. Bardzo denerwowała mnie naiwność Nory, że wszystko chce wiedzieć i we wszystkim uczestniczyć, jakby była świadoma, że Path ją zawsze uratuje. Po przeczytaniu połowy książka mnie pochłonęła, zaczęła się dziać w końcu akcja bo na początku wszyscy starali się zdradzić Norze co przeszła wcześniej. Ogólnie cała książka dobra. No i Path szaleńczo zakochany:) " Zrobiłbym dla ciebie wszystko, nawet gdybym miał sprzeciwić się własnej naturze. Dla ciebie wyrzekłbym się wszystkiego, co posiadam, nawet duszy. Jeżeli to nie jest miłość, nie umiem zaofiarować ci niczego więcej."
Avatar użytkownika - SITT18
SITT18
Przeczytane:2014-05-28, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Tą część sagi "Szeptem" pochłonęłam w rekordowym tempie, zdecydowanie najszybciej z wszystkich. Dzieje się bardzo dużo, wiele się zmienia, jednak jedna rzecz pozostaje niezmieniona, saga wciąż mnie zachwyca. Polecam!
Avatar użytkownika - ffiona902
ffiona902
Przeczytane:2014-05-10, Ocena: 6, Przeczytałem,
Niesamowita!!! Nie mogę doczekać się kolejnej części!
Avatar użytkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2013-03-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013, 52 książki 2014, Posiadam,
Cisza to już trzecia część serii pod tytułem "Szeptem". Pierwsze dwie części bardzo mi się podobały, trzecia - już odrobinkę mniej. Przez całą książkę przypominamy sobie co się stało w poprzednich, ponieważ główna bohaterka straciła pamięć, i próbuje odtworzyć bieg wydarzeń. Wygląda to jakby autorka nie miała już pomysłu na kolejną część. Pomimo tego książka momentami była ciekawa, ponieważ bohaterowie nie zawsze zdradzali prawdę o poprzednich wydarzeniach. Powieść tak jak jej poprzedniczki czyta się bardzo szybko, a bez wątpienia największym plusem książki był Patch !
Avatar użytkownika - Tamarka
Tamarka
Przeczytane:2014-01-13, Ocena: 6, Przeczytałem,
;*
W trzeciej części Nora budzi się na cmentarzu, obok mogiły ojca. Nie wie co tam robi, nie pamięta ostatnich miesięcy swojego życia. Nie wie gdzie w tym czasie była, co robiła, nie pamięta też swojego byłego chłopaka Pacha, Nefilów, Aniołów i wszystkiego co z tym związane.W głowie czerń, czerń, która ja pochłania. Widzi czerń oczu kogoś, z kim była związana, jednak nie umie sobie tej osoby przypomnieć. Dziewczyna jest okłamywała przez matkę i najlepszą przyjaciółkę. Nie mówią jej całej prawdy, bo uważają, że tak jest lepiej. Nora spotyka swojego kolegę Scota. To on miał z nią kontakt przed jej zniknięciem. Od niego dowiaduje się prawdy. Razem próbują pokonać Czarną Rękę. Na ich drodze staje jednak Jev. Kim jest ten tajemniczy chłopak i czego chce od Nory? Po przeczytaniu tomu drugiego nie śpieszyło mi się do "Ciszy". Jakoś tak nie byłam zainteresowana co się tutaj wydarzy. Miałam jednak tę część na półce, więc wypadało przeczytać. Nie żałuję! Jak dla mnie jest to najlepsza cześć (na razie, bo przed nami jeszcze kolejna). Bardzo podoba mi się styl pisania autorki. Jest młodzieżowy, ale nie zawiera przekleństw i slangu podwórkowego. Jest to prosty, łatwy, przyjemny język. Szybko się to czyta. Autorka przypomina nam co wydarzyło się w poprzednich książkach. Według mnie poszła na łatwiznę, bo akcja zamiast posuwać się do przodu właściwie stoi w miejscu. Mimo to książka bardzo mi się podobała. W tej części mało mamy Patcha, a więcej Scotta, ale podobała mi się taka zmiana. P ...
Avatar użytkownika - monika11281
monika11281
Przeczytane:2013-09-26, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
SUPER
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-04-27, Ocena: 6, Przeczytałem,
Cuuuuudo! Świetna akcja...i Jev! Polecam!
Avatar użytkownika - Fleur
Fleur
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
kooocham
Avatar użytkownika - Abaddon
Abaddon
Przeczytane:2011-12-21, Ocena: 6, Przeczytałem,
podobała mi się tak samo bardzo, jak poprzednie części
Avatar użytkownika - HouseOfBooks
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Black Ice
Becca Fitzpatrick 0
Okładka ksiązki - Black Ice

Nie daj się zwieść pozorom. Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej...

Crescendo
Becca Fitzpatrick 0
Okładka ksiązki - Crescendo

"Crescendo" to kontynuacja bestsellerowej powieści Becki Fitzpatrick "Szeptem". Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż. On uratował...