Okładka książki - Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego

Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-601-6
Dodał/a recenzje: Damian Kopeć

Świadectwa szczególnej opieki

Niewytłumaczalne i trwałe cofnięcie się ciężkiej choroby, gwałtowna przemiana człowieka, zdarzenie po ludzku niewytłumaczalne – wszystko to nazywamy cudami. Jedni w nie wierzą, inni - nie, uważając je za zbieg okoliczności (skądinąd skądinąd), za coś przypadkowego, za wynik działania rachunku prawdopodobieństwa. Ci pierwsi - zwłaszcza ci, którzy doświadczyli cudu osobiście - są przekonani o owych znakach obecności, troski i miłości Boga. Tzw. zbiegi okoliczności się zdarzają, ale niesamowite okazuje się to, że potrafią mieć miejsce wtedy, kiedy ktoś tego bardzo potrzebuje.

Dokładnie przeanalizowany cud, również z punktu widzenia aktualnego stanu nauki, jest wymagany przy beatyfikacji i kanonizacji danej osoby. Jest niezbędnym „atrybutem” błogosławionych i świętych, wskazującym, że ich wstawiennictwo jest miłe Bogu.

Książka Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego to taki właśnie zbiór świadectw osób, które doświadczyły interwencji Boga za wstawiennictwem niedawno kanonizowanego ojca Papczyńskiego. Czytając ich relacje i podziękowania, stykamy się z ludzkimi smutkami i radościami, z bolączkami i problemami. Doświadczamy często bardzo prosto wyrażonej, ale płynącej z serca wdzięczności za sytuacje, które zmieniły życie ich samych lub ich bliskich. Są oni przekonani o niezwykłej roli, jaką w ich bolesnych doświadczeniach odegrał święty ojciec Papczyński.

Kim był ten żyjący w XVII wieku zakonnik? Z jednej strony był on założycielem Zgromadzenia Księży Marianów. Z drugiej - człowiekiem żyjącym w opinii świętości. Już w 1764 roku ówczesny Sejm prosił Stolicę Apostolską o beatyfikację „słynącego cudami” zakonnika. Choć miała ona miejsce dopiero w 2007 roku, kult ojca Stanisława trwał nieprzerwanie przez kilka wieków. Książka Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego jest odzwierciedleniem tego zjawiska i potwierdzeniem, że modlitwy za jego wstawiennictwem potrafią być wysłuchane i w naszych czasach. Ojciec Papczyński jest uważany szczególnie za orędownika życia, rodziny, trudnych spraw. Jest patronem uczniów i studentów oraz patronem przywracającym nadzieję. Na końcu książki zamieszczono Nowennę w intencji uzyskania potrzebnej łaski za wstawiennictwem św. o. Stanisława Papczyńskiego

Kup książkę

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ksiażka jest zbiorem swiadectw ludzi ,ktorzy za przyczyną św.Stanisława Papczynskiego doświadczyli cudu.Ukazuje jak sila wiary i modlitwy przez wstawiennictwo danej osoby potrafi dokonywac rzeczy niemozliwych.Świadectwa sa poruszajace i dajace nadzieje dla innych ,ktorzy potrzebuja wsparcia duchowego i dla tych ktorzy watpia.
Pod sztandarem Niepokalanej
ks. Adam Stankiewicz MIC0
Okładka ksiązki - Pod sztandarem Niepokalanej

Ilustrowana historia św. Stanisława Papczyńskiego Opowieść o świętym Stanisławie Papczyńskim. Biografia, którą czyta się jak powieść, pełna szczegółów...