Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Czarny Książę

Katarzyna Michalak

Ocena ( 29 osób )
4.1
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2014-01-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-63622-94-7
Liczba stron: 284
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Zwodnicza niewinność

 

Benjamin Atkins, nazywany Woodward Corridor Killer, Ted Bundy, Charles Cullen, zwany „Pielęgniarzem śmierci” czy Kuba rozpruwacz – to seryjni mordercy, którzy mają na swoim koncie szereg zbrodni. Ci psychopaci siali postrach na ulicach miast, realizując mroczne wizje i zaspokajając wynaturzone popędy, pozbawiali życia niewinnych ludzi. Co nimi kierowało? Co popycha ludzi do wielokrotnego zabójstwa, do gwałtów, okaleczania swoich ofiar?

 

Na część z tych pytań odpowiada Katarzyna Michalak w swojej pikantnej powieści z wątkiem kryminalnym. Czarny Książę to kolejna już pozycja „Serii z tulipanem”, niestety, stanowiąca dowód na to, że z całkiem przyzwoitego pomysłu można zrobić produkt, który nie nadaje się do użycia. Banalnej treści dorównują bohaterowie, w których nie ma ani krzty finezji czy głębi, dialogi nudzą i nie wnoszą nic nowego do historii – to tylko kilka z wad tej powieści, która nie powinna nigdy powstać. Mając w pamięci prosty, ale sielski Rok w Poziomce, wciągające Kroniki Ferrinu, lektura Czarnego Księcia była nie tylko wielkim rozczarowaniem, ale i stratą czasu.

 

Co otrzymujemy w cenie książki? Wkraczamy w mroczną atmosferę Miasta, nad którym zawisł cień mordercy, zwanego Doktorem Śmierć. Zabija on swoje ofiary jednym pchnięciem w kark z użyciem ostrego narzędzia. Wszystkie ciała wskazują na odbyty przed śmiercią stosunek płciowy, choć brak śladów spermy. Ofiary łączy również klub Zakazany Owoc, w którym bawiły się w noc morderstwa. Śledztwo w tej sprawie utknęło w miejscu, brak tropów prowadzących do mordercy, wiadomo tylko, że kolekcjonuje on trofea zabrane zwłokom.

 

Dochodzenie prowadzi inspektor Paul de Bries, który w poszukiwaniu Doktora Śmierć trafia do domu Czarnego Księcia, czyli kapitana strzelców konnych, księcia Maksa Romanowa. Jego sława niebezpiecznego mężczyzny, łamacza damskich serc i właściciela wspomnianego klubu, czyni go podejrzanym. Choć zapewne Paul wolałby, żeby sprawcą okazała się inna osoba, bowiem Maks i jego siostra Anastazja są jego wieloletnimi przyjaciółmi.

 

Pomiędzy przyjaciółmi autorka postawiła osobę Konstancji Lubowieckiej, cnotliwej panienki, sprzedanej za długi ojca ciotce, Klarze Gott. Starsza, despotyczna kobieta nie ma zamiaru uczynić z dziewczyny zwyczajnej służącej, a tym bardziej przyjąć krewnej z otwartymi ramionami. Doskonale zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że cnota Konstancji stanowi w połączeniu z urodą niezwykle cenny towar. Jednym z klientów, którzy są zainteresowali zdobyciem dziewczyny i wtajemniczeniem jej w arkana miłości, jest właśnie książę Romanow. Staje on do gry, w której nagrodą jest Konstancja i ku ubolewaniu Paula wygrywa.

 

Na tym kończy się wena Katarzyny Michalak, która już w pierwszych rozdziałach zdradza, kto jest mordercą, motywując tę żądzę krwi koniecznością przeprowadzenia rytuału oczyszczenia. Gwałtowne zwroty akcji prowadzą wciąż do jednego punktu, inspektor policji miota się, aresztując to Maksa, to jego siostrę, a Konstancja śmieje się wszystkim w twarz.

 

Niestety, nie jestem w stanie, poza ciekawym pomysłem na wątek kryminalny, odnaleźć w Czarnym Księciu niczego inspirującego i godnego polecenia. Nawet sceny erotyczne nużą czytelnika, zdegustowanego akcją i płytkimi rozmowami bohaterów. Szkoda, że autorka nie próbuje doskonalić się w tym, co wychodzi jej dobrze – w fantastyce i powieści obyczajowej, tylko sięga po inne gatunki literackie. Sromotna porażka, jaką jest ta powieść z pogranicza erotyki i kryminału, powinna być ostrzeżeniem i nauczką na przyszłość – błagam, nigdy więcej!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
myszaj plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,wyzwanie 12 książek 2016,
Jedna z tych książek którą czyta się łatwo i przyjemnie w każdym miejscu i o każdej porze. Połączenie romansu i kryminału ale w tym lepszym wydaniu. Barwni bohaterowie, dobra fabuła i dość długo nie odkryty sprawca zbrodni, jednak najlepsze jest to że gdy już myślimy że skoro odkryliśmy kto nim jest dobra zabawa się kończy ona dopiero się zaczyna.
Zakończenie totalnie mnie zaskoczyło więc z pełnym przekonaniem stwierdzam że jest to literatura kobieca po którą warto sięgnąć.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-14, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Mam,Romanse,
Przygodę z książkami Michalak zaczęłam od jej powieści obyczajowych. I myślę, że bardzo dobrze się stało, ponieważ ani seria Ferrinu, ani oba erotyki z serii Tulipana nie zachęciłyby mnie do sięgnięcia po inne książki autorki.

Chociaż ta pozycja zapowiadała mi się ciekawiej od "Mistrza", którego niedawno skończyłam czytać, jednak już po rozdziale czy dwóch stwierdziłam, że to jednak ten sam poziom. Z tą różnicą, że Książę osadzony jest nie współcześnie, lecz z końcem XIX wieku.

Czytanie zdecydowanie psują tu zbyt wulgarne wątki erotyczne, wątek miłosny, a właściwie trójkąta miłosnego, który mocno kuleje, co do wątku kryminalnego, to autorka popsuła całą zabawę ujawniając już w połowie książki, kto jest mordercą.

Postacie bohaterów są płytkie, ich charaktery zmieniają się nagle w trakcie akcji. Słodka i uległa Konstancja ni z tego ni owego okazuje się napaloną seksoholiczką, Paul jak na policjanta jest zbyt naiwny i przytępy itd.

Może i pomysł miał potencję, ale po drodze został sromotnie zepsuty i zdeptany. Wyszła z tego niezła porażka.
kazejczyk plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Jak dla mnie złym rozwiązaniem było ujawnienie, kto jest mordercą. Od tej pory akcja raczej się dłużyła
kingaz86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2015 :),
Ulice Miasta po zmroku pustoszeją. Giną piękne, młode kobiety. Morderca zabija je elegancko, finezyjnie, z fantazją. Inspektor Paul de Vries odchodzi od zmysłów, gorączkowo szukając sprawcy. Podejrzanych jest wielu. Ofiarą może być każda. Trop prowadzi do Czarnego Księcia, przystojnego i niebezpiecznego Maksymiliana Romanowa, spadkobiercy potężnego rodu. Między dwoma mężczyznami staje piękna, młodziutka Konstancja, sprzedana za ojcowskie długi. Przyjaźń zmienia się w śmiertelną nienawiść, nienawiść prowadzi do zbrodni. Pozostaje jedno pytanie: kto prowadzi tę grę? Niesamowita opowieść o zwodniczej miłości, pożądaniu, zdradzie i morderstwie. Galeria mrocznych postaci na ulicach grzesznego i zepsutego Miasta końca wieku. Prawdziwa gratka dla miłośników gorących, namiętnych i niebezpiecznych historii.
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Mam,
"Czarny Książę" to powieść grozy z elementami kryminału i erotyki utrzymana w klimacie retro. Znajdziemy w niej garść tajemnic, niedomówień, intryg, zagadek i erotyki. Akcja jest szybka i robi zwrot w najmniej oczekiwanym momencie. Sceny erotyczne opisane zostały w sposób subtelny. A zakończenie? Totalnie mnie zaskoczyło - nie tego się spodziewałam! Ogólnie książka lekka, napisana prostym językiem, w sam raz na relaks po ciężkim dniu. Taka pani Michalak również mi się podoba.
agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-15, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2014,
Seria z tulipanem to cykl zmysłowych i romantycznych powieści autorstwa bestsellerowych polskich pisarek ukazujący się nakładem Wydawnictwa Filia. Do tej pory pod patronatem serii ukazały się „Mistrz” Katarzyny Michalak, „Szkoła żon” Magdaleny Witkiewicz i "Łatwopalni” Agnieszki Lingas- Łoniewskiej. Miałam przyjemność przeczytać je wszystkie i choć każda z nich była wycieczką w inne rejony zmysłowego świata, wszystkie zrobiły na mnie niezapomniane wrażenie. Kiedy na rynku pojawił się „Czarny Książę” wiedziałam, że nie oprę się tej lekturze.


„Czarny Książę” Katarzyny Michalak to podróż do XIX – wiecznego Mrocznego Miasta, w którym osiemnastoletnia Konstancja Lubowiecka sprzedana przez ojca za długi, wiedzie skromne życie na łasce krewnej. Gdyby tego było mało dziewczynę nawiedzają erotyczne sny z nieznajomym mężczyzną w roli głównej, wywołujące w niej poczucie rozwiązłości. Kiedy pewnego dnia na drodze dziewczyny staje kochanek ze snów, nie zdaje sobie sprawy, że to dopiero początek niespodzianek jakie szykuje jej los. Okazuje się, że nie tylko ciotka Klara ma wobec swojej podopiecznej poważne plany, tym bardziej, że Konstancja swoim „wejściem na salony” przyćmiła zagrożenie wynikające z pojawienia się w mieście niebezpiecznego mordercy, który w ostatnim czasie pozbawia życia młode kobiety.

Katarzyna Michalak napisała powieść kryminalną z domieszką erotyki w tle. Zabrała czytelnika do świata, pełnego intryg, tajemnic, namiętności i zbrodni. Pozwoliła przenieść się do minionej epoki i poczuć klimat tamtych czasów. Otworzyła przed nim salony, miejsca spotkań i rozrywek arystokracji. Gdzie pieniądze, pochodzenie i urok osobisty pozwalają wznieść się na szczyt śmietanki towarzyskiej.


W Mrocznym Mieście prym wiedzie Czary Książę, mężczyzna bogaty, władczy, czerpiący z życia pełnymi garściami. Zawsze osiągający zamierzony cel, czasem brutalny i pozbawiony skrupułów. Zimny drań, a jednak niejedna panna. mężatka czy wdowa oddałaby wiele za zwrócenie jego uwagi. Można by sądzić, że nie jest zdolny do okazywania uczuć i empatii, a jednak dla jednej kobiety potrafi poświęcić wiele. Jego przeciwieństwem może wydawać się inspektor Paul de Breis nie mający życia prywatnego profesjonalista, przedkładający prawdę ponad przyjaźń, który ulegając porywom serca zatraca swój obiektywizm i zagłusza argumenty rozumu. Sama Konstancja sprawia wrażenie zagubionej szarej myszki, nieświadomej swoich atutów, która mimo zewnętrznej skromności i niewinności w środku jest wulkanem namiętności. Ta trójka niewątpliwie stanowi ciekawe trio, które połączy nie tylko intrygująca i burzliwa relacja.


Watek kryminalny jest dobrze skonstruowany i póki zabójca nie ujawnił się przede mną, moje prywatne śledztwo podążało w niewłaściwym kierunku. Katarzyna Michalak bardzo sprytnie mną manipulowała, odkrywając strzępy informacji kierowała mnie na niewłaściwe tory. Kiedy już poznałam prawdę i myślałam, że dalszy rozwój fabuły nie będzie dla mnie zaskoczeniem, pisarka sprawiła mi kilka niespodzianek. Zabrakło mi trochę skupienia na emocjach postaci, szczególnie w sferze erotycznej. Momentami miałam wrażenie, że bohaterowie zaspokajają swoje seksualne potrzeby, a nie ulegają wielkiej namiętności czy porywom uczuć. A może właśnie taki był zamysł autorki, ponieważ do miłości okazał się zdolny tylko jeden bohater. Nie miałam też problemu ze zrozumieniem portretu psychologicznego zabójcy, choć „wejście” do umysłu psychopaty nie było przyjemnym doświadczeniem.


„Czarny Książę” to lekka powieść kryminalna ukazująca dwoistość natury ludzkiej, gdzie mężczyźni i kobiety toczą swoją grę nie tylko w sypialni, ale też na ulicach miasta i salonach. Pełna intryg, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Podana ze smakiem i zapewniająca dużą dawkę wrażeń. Idealna na długie zimowe wieczory przy lampce wina. Zupełnie inna od swojej poprzedniczki ( „Mistrz”) i choć nie miałam ciarek na plecach, było to dla mnie interesujące doświadczenie. Polecam.
justa21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-02, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
burana25 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Chyba najbardziej kontrowersyjna powieść Michalak :-) Nie wszystkim się podoba, bo może po autorce słodkich, bajkowych książek, spodziewali się, czegoś innego. Ja jednak byłam zadowolona. Nie staram się szufladkować autorów i lubię, gdy pisarz eksperymentuje, a tak sie tu własnie stało... Książka to typowy przedstawicie swego gatunku i tak nalezy ją oceniac, jako kryminał erotyczny i tu się wszystko zgadza i dostałam to, czego oczekiwałam, więc polecam :-)
aishiteru plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-16, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2014,Mam,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Piękna, niewinna, prawie 18-letnia Konstancja, trafia do złej ciotki, aby odpracować długi swojego ojca. Kobieta planuje drogo sprzedać dziewczynę na salonach - najlepiej samemu Czarnemu Księciu, Maksymilianowi Romanow. W tym samym czasie w Mieście giną młode kobiety. Wszystkie w ten sam sposób. Kto będzie następną ofiarą seryjnego mordercy? I kim on jest?

Akcja "Czarnego Księcia" ma miejsce w ostatnim roku XIX wieku. Śmietanka towarzyska spotyka się na salonach, na które również, za sprawą swej ciotki, trafia Konstancja Lubowiecka. Tam zwraca na siebie uwagę wszystkich osobników płci męskiej, którzy marzą, aby znalazła się w ich łożu, oraz wszystkich kobiet, które zazdroszczą jej urody.
W Konstancji zakochuje się inspektor Paul de Bries, szukający mordercy, a sam Czarny Książę już pierwszego dnia zwraca na nią uwagę. W końcu dziewczyna trafia Czarnego Księcia, który... wygrał ją w karty z inspektorem. Tych dwoje staje się teraz wrogami, którymi kieruje zazdrość i chęć zawładnięcia sercem Konstancji. Kolejne kobiety giną...

"Czarny Książę" składa się głównie z epizodów, kiedy to:
a) autorka znowu i znowu opisuje piękno Konstancji, jej cudowne włosy, jędrne piersi, skrywane przez suknię, długie nogi, ogółem - cudowne ciało. Reakcje innych ludzi na jej widok są oczywiste - mężczyźni szaleją, a kobiety zazdroszczą. Sama Konstancja nie zdaje sobie sprawy ze swojego piękna i pożądania, jakie w mężczyznach budzi.
b) nasza Konstancja jest/była dotykana t a m (jak to autorka ujmuje) przez ojca, ciotkę, służkę, Czarnego Księcia (w snach i w rzeczywistości), a nawet przez samą siebie, bowiem dziewczyna lubi się sama zaspokajać. Ciągle "czuje narastające pożądanie", "widzi wypukłość w czyichś spodniach", lub "po udach spływają jej soki". Autorka bardzo często używa tych właśnie określeń.
c) Konstancja sama siebie nazywa "małą, brudną dziwką" czy też "kotką w rui", lub też ktoś tak właśnie ją nazywa.

Nie podobało mi się wprowadzenie postaci Anastazji Nikołajewny Romanowej jako siostry Maksymiliana. Anastazja to przecież postać historyczna, więc taki zabieg nie powinien mieć miejsca. O jakimkolwiek researchu nie ma tutaj mowy. Anastazja urodziła się w 1901 roku. Powieść Michalak ma miejsce w ostatnim roku XIX w. Anastazja jest tam kilka lat starsza od Konstancji! A przecież naprawdę urodziła się kilka lat później. Gdyby autorka polegała na faktach, dodając jakieś elementy fikcyjne, byłoby to do zniesienia, ale nie w takiej powieści. Ona jednak zmieniła wszystko!

Seryjny morderca jest nam znany już w połowie lektury, co tym bardziej niszczy "radość czytania" (o ile o jakiejkolwiek radości można mówić). Autorka odebrała czytelnikowi nawet możliwość wymyślenia swojej własnej intrygi. Potem wszystko już pędzi bez ładu i składu.

Maksymilian i inspektor, w wyniku kłótni, wyzywają się na pojedynek. Kiedy spotykają się w nocy, zaczynają rozmawiać nad powodem. Już prawie wychodzi na jaw, kto próbował ich skłócić, ale CO TAM! "Zażądałem satysfakcji, więc ktoś musi zginąć, skoro już tu przyszedłem". I ginie, bo tak.

Łechtaczka, wg autorki, znajduje się wewnątrz pochwy.

Maksymilian wie, że jest bezpłodny. Jest XIX w. Jak to odkrył?

Inspektor to prawdziwy idiota, który podejrzewa każdego, nie mając dowodów. Mając dowody, udaje, że niczego nie widzi.

Sceny seksu są przedstawione najkrócej jak się tylko da, a i tak napisane w tak żenujący i ohydny sposób, że nikt nie byłby w stanie się podniecić. Czytając tę książkę można poczuć się... brudnym.

"Uniósł kącik ust w uśmiechu, po czym... bez namysłu, bez ostrzeżenia wbił dwa palce w jej rozedrganą, spływającą sokami płeć."
"Musi tylko trochę poczekać, aż słodka brzoskwinka zostanie zerwana przez Czarnego Księcia, wyssana do ostatniej kropli dziewiczego soczku i równie szybko odesłana tam, skąd przyszła."

Brzoskwinka? To jeszcze nic. Sutki bohaterki były określane słowem "wisienki".

"- Ciii, cicho, dziecinko, spokojnie. Anka umyje maleńką cipusię. Anka zrobi dziecince dobrze. Rozewrzyj udka, kochana, wpuść Ankę, umyjemy dziewczynkę..." - Czy tylko ja uważam to za ohydne? Wiem, że napisać dobrą scenę erotyczną, jest bardzo ciężko, ale chyba można pisać o tym w taki sposób, aby nie wzbudzić w czytelniku obrzydzenia. A co zrobić, jeśli się tego czegoś nie potrafi? Nie zabierać się za to.

"Czarny Książę" to moja pierwsza powieść Katarzyny Michalak. Nie było to spotkanie dobre. Zdecydowanie najsłabsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Jest to chyba pierwsza pozycja, o której nie potrafię napisać niczego dobrego. Językowo jest okropnie, historia nie trzyma się kupy, nie ciekawi, bohaterowie wyjątkowo papierowi. NIE POLECAM!
basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-03, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Konstancja oddana pod opiekę ciotki,która spłaca długi jej ojca postanawia wciągnąć dziewczynę w bogate towarzystwo aby ,,odpracowała" całe zobowiązanie.Kiedy giną młode dziewczyny nikt nie domyśla się że piękna Konstancja mszcząc się za swoje krzywdy popełnione przez jej ojca na niej chce dokonać swojego oczyszczeni-mordując niewinne,piękne kobiety.Tytułowy Czarny Książę zauroczony urodą Konstancji mimo protestów siostry postanawia sprowadzić piękność do swojej posiadłości,aby ,,Korzystać" z jej walorów.Grę którą prowadzi Konstancja doprowadza do okropnej tragedii jaką jest śmierć dwóch przyjaciół a na końcu jej samej.Super książka.Polecam!!!
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,Wyzwanie- powieści obyczajowe 2014,
Książka, którą wygrałam na portalu Granice.pl. Katarzyna Michalak to jedna z moich ulubionych polskich autorek. Jej książki są bardzo ciepłe i klimatyczne. Byłam niezwykle ciekawa jak poradziła sobie z literaturą erotyczną.
W Mieście dzieje się coś dziwnego. Giną piękne, młode i bogate arystokratki. Ktoś zabija jej praktycznie bez rozlewu krwi, jakby to było jakieś arcydzieło nie morderstwo. Trop prowadzi do Czarnego Księcia, czyli Maksymiliana Romanowa. Jego przyjaciel Paul de Bries, miejscowy inspektor nie może w to uwierzyć. W tym samym czasie w mieście pojawia się oszałamiająco piękna Konstancja, która zostaje sprzedana za długi ojca.
Po powstaniu jakiego bestsellera następuje fala książek o podobnej tematyce. Tak było po ,,Zmierzchu", po ,,50 Twarzach Greya" też. Nie ominęło to też naszych rodzimych autorów. Czy słusznie?
Jeśli chodzi o literaturę erotyczną to dla mnie najważniejsze są subtelne i nie wulgarne opisy. Do tego jakaś ciekawa historia. Podobnie jest jednak w pierwszym lepszym romansie historycznym i dlatego po nie sięgam częściej.
Okładka utrzymana w ciemnych barwach już delikatnie wskazuje na tematykę. Do tego róża, diamenty. Jeśli chodzi o ukazaną tutaj historię to podobało mi się. Nie jest to arcydzieło. Autorka mogła bardziej odmalować miejscowość, w której funkcjonują bohaterowie, ich samych też jeszcze dopracować. Historia odrobinę przewidywalna, ale dzieje się tutaj bardzo dużo. Opisy delikatne, ale takie, że czyta się je z wypiekami na twarzy.
Bohaterowie ciekawi i barwni. Język prosty. Czytało mi się szybko, to taka książka na jeden, góra dwa wieczory. Moje zmysły z pewnością były pobudzone. Katarzyna Michalak podoba mi się zarówno w obyczajówkach jak i w takim niegrzecznym wydaniu.
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,pożyczone ;),
Książkę przeczytałam w jeden wieczór a właściwie w jedną noc, Jest to książka która zaskoczyć może czytelnika napewno pozytywnie. Czytając pierwsze strony miałam wrażenie że nie spodoba mi się ta książka. Jednak w miare czytania kolejnych stron akcja książki i chęć odkrycia kto morduje wciągały mnie coraz bardziej. Zakończenie jest bardzo zaskakujące (nie mogłam uwieżyć iż można być tak delikatnym i brutalnym jednocześnie) i chociaż nie podobało mi się że autorka już niemal w połowie ujawnia tajemniczego morderce to jednak zakończenie było bardzo interesujące.
Polecam każdemu kto zastanawia się nad przeczytaniem tej książki bo naprawdę warto poświęcić jej czas.
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
niewiarygodne, że można pisać tak pięknie... I ten Czarny Książę i jego miłość do Anastazji... wzruszające... dziękuję!!! i proszę o więcej...
dfiedor47 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Lubię takie powieści: mroczne, pełne pasji i walki dobra ze złem. Nie jest to typowa Michalak. Zaskakuje, igra ze stylem i swoimi fankami, a jednak wychodzi obronna ręką. Polecam!
Lustro plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Ja niestety nie byłam tak zachwycona tą pozycją. Na pewno nie jest to erotyk, ponieważ wszelkie sceny erotyczne były niesmaczne . Nie jest to też romans, bo żadnej miłości tam nie ma... Nie jest to też kryminał, bo intryga marna, a sposób rozwiązania jeszcze gorszy. Autorka pokusiła się o umieszczenie akcji w końcówce XIX wieku, ale nie zadbała o szczegóły (obcisłe, przezroczyste suknie, czarne koszule i obcisłe spodnie?). Miasto jest fikcyjne, rozumiem, ale nie do końca wykreowane, brak mi historycznej spójności ( a naprawdę historykiem nie jestem). Do tego kiepskie rozwinięcie wątków i zbyt szybkie odkrycie wszystkich kart...
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Konstancja, za długi ojca, które spłaciła jego siostra, zostaje sprowadzona do domu ciotki. Ta chcąc dobrze na niej zarobić, zaczyna bywać w towarzystwie i snuć plany. Niestety w Mieście na ulicach robi się niebezpiecznie, ktoś zabija młode dziewczyny. Jednak nasz bohaterka może czuć się bezpiecznie (tak przynajmniej wydaje się ciotce), gdyż względami obdarzył ją sam Maksymilian Romanow. Czarny Książę wygrywa dziewczynę w karty. Czy wyjdzie jej to na dobre? Pełna erotyzmu, pożądania, trzymająca w napięciu książka w serii z tulipanem. Warto przeczytać
Modii plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Przeczytałam ją w zaledwie dwie noce.
Dobry kryminał. Zawiły wątek, nieoczekiwany zwrot akcji a już nie mówiąc o zakończeniu.
Gratulacje dla autorki. Takie książki lubię czytać.
cyrysia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,
Na temat tej książki chciałabym napisać wiele, ale boję się za bardzo zdradzić treść. Powiem tylko, że ,,Czarny książę'' jest niezwykłą, nietuzinkową opowieścią o pożądaniu, zdradzie, przyjaźni zmieniającej się w nienawiść, morderstwach i iluzorycznej miłości. Od początku do końca towarzyszyć nam będzie gorąca atmosfera, dlatego przygotujcie się na płomienne doznania.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Magnolia044 Linia koment
Przeczytane:2014-05-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Sumire Linia koment
Ocena: 1, Na półkach: Chcę przeczytać,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-03-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
mamulka14 Linia koment
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,przeczytane,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sylzia Linia koment
Przeczytane:2014-11-23, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2014 r.,
mol-sylwka Linia koment
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mój księgozbiór,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Accole Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 3, Na półkach: 26 książek 2014,Mam,Przeczytałam,
Madlene Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dropsa Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
pinkamc Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Kaena Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
aniaraven Linia koment
Przeczytane:2014-09-08, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
mandy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
madrill Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Beatricze Linia koment
Przeczytane:2014-03-16, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Justa75 Linia koment
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Moja własna,
alesia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Arvena Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Lena122 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
tyna4 Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Chcę przeczytać,
MArtT Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 3, Na półkach: Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
evi92s Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
hanka04 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
SteveS Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
illiria Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agasam9 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
efka84 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
MagdaM Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
bbo Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
glaadys Linia koment
Na półkach: Czytam,
break
Okładka - Czarny Książę Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
praca zbiorowa
Okładka - Czarny Książę Francuski piesek
Marta Obuch
Okładka - Czarny Książę Oblivion
Jennifer L. Armentrout
Okładka - Czarny Książę Słodkich snów
Rachel Abbott
Okładka - Czarny Książę Dziecko znikąd
Rachel Abbott
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów