Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Kod Demona

Adam Blake

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2013-03-20
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7849-012-8
Liczba stron: 552
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: cyrysia

W XVII wieku pewien szalony, obłąkany prorok przepowiedział nadejście końca świata. Jego wizje zostały zapisane w księdze, która od wielu lat spoczywa ukryta w Brytyjskim Muzeum. Świat obecnie nawiedzają kolejne kataklizmy, zaś drogocenne publikacje jasnowidza zostają wykradzione przez sprytnego złodzieja. Śledztwo w tej sprawie przejmuje była policjantka, Heather Kennedy, eks-najemnik Leo Tillman oraz młody strażnik muzeum, Ben Rush. Wspólnie dochodzą do wielu zaskakujących odkryć. Okazuje się, że za kradzieżą księgi stoją niebezpieczni i nieobliczalni wyznawcy Ewangelii Judasza, zwani potocznie Judaszowcami, którzy nie cofną się przed niczym, aby wypełnić proroctwo apokalipsy. W tej sytuacji tylko jedna osoba może powstrzymać ich groźny plan. To Diema, dziewiętnastoletnia dziewczyna, będąca żołnierzem z armii Judaszowców. Los ludzkości spoczywa w jej rękach, lecz czy nastolatka odważy się działać przeciwko swoim braciom w wierze? Tymczasem przepowiedziany Armagedon zbliża się wielkimi krokami...

Kod Demona Adama Blake’a stanowi swego rodzaju kontynuację powieści Oszustwo znad Morza Martwego, można jednak czytać tę książkę bez znajomości pierwszego tomu, ponieważ mamy tutaj do czynienia z zupełnie inną historią i wszelkie niejasności dotyczące wcześniejszych perypetii głównych bohaterów są skrupulatnie tłumaczone przez autora. Na pierwszy rzut oka fabuła przypomina Kod Leonarda da Vinci, jednakże głównym wątkiem jest tu konieczność powstrzymania ludzkiej zagłady. Wspólnie z czwórką bohaterów z przerażeniem śledzimy obłąkańcze poczynania Judaszowców. Akcja toczy się błyskawicznie, nie pozwalając oderwać się od lektury. Bohaterowie są barwni, wyraziści, a ich rys - niezwykle staranie dopracowany. Ich inteligencja, błyskotliwość, ofiarność, zaangażowanie oraz żelazne zasady wzbudzają niekłamany podziw. Płynna narracja, połączona z plastycznymi opisami miejsc, osób i zdarzeń sprawia, że wyobraźnia bez przeszkód tworzy sugestywne obrazy kolejnych sytuacji. Autor sprawnie buduje atmosferę niepokoju i napięcia, więc z niepokojem i fascynacją obserwuje się dramatyczny rozwój akcji - aż do zaskakującego zakończenia. Blake niezwykle umiejętnie połączył sensacyjne, kryminalne i fantastyczne wątki, tworząc naprawdę udany thriller z elementami powieści przygodowej. 

Najnowsza powieść Adama Blake'a jest niezwykle ekscytującym dreszczowcem, pełnym tajemnic, niewyjaśnionych tajemnic i  szalonych przygód. Dla miłośników gatunku to pozycja obowiązkowa. 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów