Okładka książki - Odkryj, kto…

Odkryj, kto…

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-05-19
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7420-659-4
Liczba stron: 20
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: Magdalena Galiczek-Krempa

Ocena: 5 (1 głosów)

Dzięki zagadkom i mądrze stawianym pytaniom już najmłodsze dzieci mogą szybko rozwijać swoją niczym nieograniczoną wyobraźnię. Świetną w tej kwestii pomocą i inspiracją służy pomysłowa książka Guida van Genechtena Odkryj, kto…Pytania to domena dzieci. Maluchy już od najmłodszych lat poznają świat wszystkimi zmysłami. A gdy coś wyjątkowo je zainteresuje, bombardują swoich opiekunów serią pytań, na przykład: dlaczego, po co? Co się jednak stanie, gdy to maluch wcieli się w rolę „dorosłego” i jeśli to właśnie jemu zadawane będą nietuzinkowe pytania?Zamieszczone w książce Odkryj, kto…, a kierowane do najmłodszych dzieci zagadki są niebanalne, ale nie powinno też stanowić dla maluchów wielkiej trudności znalezienie rozwiązań. Wystarczy bowiem uważnie przeczytać pytanie, w którym kryje się już mała podpowiedź. Przykład? Kto ma tyle samo macek, ile pająk nóg? Poza słowną sugestią, dodatkową podpowiedzią są zamieszczone w książce ilustracje. Zaprezentowany na prawej części strony przykładowy fioletowy pająk po rozłożeniu kartki ujawnia odpowiedź na zadane wcześniej pytanie. Pytań przygotowanych w tym duchu jest w książce Odkryj, kto… siedem. Nawiązują one do różnych zwierząt: od mieszkańców morskich głębin, przez skrzydlate stworzenia, owady, aż po mieszkańców zoo czy gospodarstw. Książka Guido van Genechtena kształtuje dziecięcą wyobraźnię, uczy maluchy kojarzenia faktów, pobudza ich kreatywność. Ilustracje przygotowane zostały w typowym dla Guido van Genechtena stylu. Mocne, wyraziste, czarne kontury postaci kontrastują z lekkim, kolorowym „wnętrzem”. Obrazki ogląda się z przyjemnością i z pewnością spodobają się one najmłodszym odbiorcom. Odkryj, kto… to książka, która może stać się inspiracją do tworzenia własnych zagadek. Młodsze dzieci mogą poprosić rodziców o przygotowanie nowych pytań, a te nieco starsze same mogą wymyślić niecodzienne zagadki i poprosić o ich rozwiązanie rodzeństwo bądź opiekunów. Świetna zabawa gwarantowana, a w dodatku możliwa do przeprowadzenia nie tylko w domu, ale także podczas podróży czy wakacyjnych wyjazdów. 

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Dzięki zagadkom i mądrze stawianym pytaniom już najmłodsze dzieci mogą szybko rozwijać swoją niczym nieograniczoną wyobraźnię. Świetną w tej kwestii pomocą i inspiracją służy pomysłowa książka Guida van Genechtena Odkryj, kto…

Pytania to domena dzieci. Maluchy już od najmłodszych lat poznają świat wszystkimi zmysłami. A gdy coś wyjątkowo je zainteresuje, bombardują swoich opiekunów serią pytań, na przykład: dlaczego, po co? Co się jednak stanie, gdy to maluch wcieli się w rolę „dorosłego” i jeśli to właśnie jemu zadawane będą nietuzinkowe pytania?

Zamieszczone w książce Odkryj, kto…, a kierowane do najmłodszych dzieci zagadki są niebanalne, ale nie powinno też stanowić dla maluchów wielkiej trudności znalezienie rozwiązań. Wystarczy bowiem uważnie przeczytać pytanie, w którym kryje się już mała podpowiedź. Przykład? Kto ma tyle samo macek, ile pająk nóg? 

Poza słowną sugestią, dodatkową podpowiedzią są zamieszczone w książce ilustracje. Zaprezentowany na prawej części strony przykładowy fioletowy pająk po rozłożeniu kartki ujawnia odpowiedź na zadane wcześniej pytanie. 

Pytań przygotowanych w tym duchu jest w książce Odkryj, kto… siedem. Nawiązują one do różnych zwierząt: od mieszkańców morskich głębin, przez skrzydlate stworzenia, owady, aż po mieszkańców zoo czy gospodarstw. Książka Guido van Genechtena kształtuje dziecięcą wyobraźnię, uczy maluchy kojarzenia faktów, pobudza ich kreatywność. 

Ilustracje przygotowane zostały w typowym dla Guido van Genechtena stylu. Mocne, wyraziste, czarne kontury postaci kontrastują z lekkim, kolorowym „wnętrzem”. Obrazki ogląda się z przyjemnością i z pewnością spodobają się one najmłodszym odbiorcom. 

Odkryj, kto… to książka, która może stać się inspiracją do tworzenia własnych zagadek. Młodsze dzieci mogą poprosić rodziców o przygotowanie nowych pytań, a te nieco starsze same mogą wymyślić niecodzienne zagadki i poprosić o ich rozwiązanie rodzeństwo bądź opiekunów. Świetna zabawa gwarantowana, a w dodatku możliwa do przeprowadzenia nie tylko w domu, ale także podczas podróży czy wakacyjnych wyjazdów. 

Link do recenzji
Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2016-09-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2016 roku, Książki dla dzieci,

Dzięki zagadkom i mądrze przez rodziców stawianych pytaniom już najmłodsze dzieci mogą szybko rozwijać swoją niczym nieograniczoną wyobraźnię. Świetną w tej kwestii pomocą i inspiracją okaże się pomysłowa książka Guida van Genechtena „Odkryj, kto…”.

Pytania to domena dzieci. Maluchy już od najmłodszych lat poznają świat wszystkimi zmysłami. A gdy coś wyjątkowo je zainteresuje bombardują swoich opiekunów serią pytań: dlaczego, czemu, a po co? Co się jednak stanie, jeśli to maluch wcieli się w rolę „dorosłego” i jeśli to właśnie jemu zadawane będą nietuzinkowe pytania?

Zamieszczone w książce „Odkryj, kto…” kierowane do najmłodszych dzieci zagadki są niebanalne, ale nie powinno też stanowić dla maluchów wielkiej trudności znalezienie dla nich rozwiązania. Wystarczy bowiem uważnie przeczytać pytanie, w którym kryje się już mała podpowiedź. Przykład? „Kto ma tle samo macek, ile pająk nóg?”. 

Poza pewną słowną sugestią, dodatkową podpowiedzią są zamieszczone w książce ilustracje. Zaprezentowany na prawej części strony przykładowy fioletowy pająk, po rozłożeniu kartki odkryje odpowiedź na zadane wcześniej pytanie. Fragment odnóża pająka jest rysunkową podpowiedzią. Szukamy zatem stworzenia, które posiada macki, a właściwie osiem macek (tyle co pająk nóg, jak podpowiada tekst) i jest fioletowe (jak sugeruje obrazek). Wszystko jasne? Zagadka rozwiązana?

Pytań przygotowanych w tym duchu jest w książce „Odkryj, kto…”siedem. Nawiązują one do najprzeróżniejszych zwierząt: od mieszkańców morskich głębin, przez skrzydlatych przyjaciół, liczne owady aż po mieszkańców zoo i gospodarstw. Książka Guido van Genechtena kształtuje dziecięcą wyobraźnię, uczy maluchy kojarzenia faktów, pobudza ich kreatywność. 

Ilustracje przygotowane zostały w typowym dla Guido van Genechtena stylu. Mocne, wyraziste, czarne kontury postaci kontrastują z lekkim, kolorowym „wnętrzem”. Obrazki są miłe dla oka, ogląda się je z przyjemnością. Z pewnością spodobają się najmłodszym odbiorcom. 

„Odkryj, kto…” to książka, która może stać się inspiracją do tworzenia własnych zagadek. Młodsze dzieci mogą poprosić rodziców o przygotowanie nowych pytań, a te nieco starsze same mogą wymyślić niecodzienne zagadki i poprosić o ich rozwiązanie rodzeństwo bądź opiekunów. Świetna zabawa gwarantowana, i w dodatku możliwa do przeprowadzenia nie tylko w domu, ale także podczas podróży i wakacyjnych wyjazdów. 

Inne książki autora
Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy