Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Odkryj, kto…

Guido van Genechten

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-05-19
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7420-659-4
Liczba stron: 20
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Magdalena Galiczek-Krempa

Dzięki zagadkom i mądrze stawianym pytaniom już najmłodsze dzieci mogą szybko rozwijać swoją niczym nieograniczoną wyobraźnię. Świetną w tej kwestii pomocą i inspiracją służy pomysłowa książka Guida van Genechtena Odkryj, kto…

Pytania to domena dzieci. Maluchy już od najmłodszych lat poznają świat wszystkimi zmysłami. A gdy coś wyjątkowo je zainteresuje, bombardują swoich opiekunów serią pytań, na przykład: dlaczego, po co? Co się jednak stanie, gdy to maluch wcieli się w rolę „dorosłego” i jeśli to właśnie jemu zadawane będą nietuzinkowe pytania?

Zamieszczone w książce Odkryj, kto…, a kierowane do najmłodszych dzieci zagadki są niebanalne, ale nie powinno też stanowić dla maluchów wielkiej trudności znalezienie rozwiązań. Wystarczy bowiem uważnie przeczytać pytanie, w którym kryje się już mała podpowiedź. Przykład? Kto ma tyle samo macek, ile pająk nóg? 

Poza słowną sugestią, dodatkową podpowiedzią są zamieszczone w książce ilustracje. Zaprezentowany na prawej części strony przykładowy fioletowy pająk po rozłożeniu kartki ujawnia odpowiedź na zadane wcześniej pytanie. 

Pytań przygotowanych w tym duchu jest w książce Odkryj, kto… siedem. Nawiązują one do różnych zwierząt: od mieszkańców morskich głębin, przez skrzydlate stworzenia, owady, aż po mieszkańców zoo czy gospodarstw. Książka Guido van Genechtena kształtuje dziecięcą wyobraźnię, uczy maluchy kojarzenia faktów, pobudza ich kreatywność. 

Ilustracje przygotowane zostały w typowym dla Guido van Genechtena stylu. Mocne, wyraziste, czarne kontury postaci kontrastują z lekkim, kolorowym „wnętrzem”. Obrazki ogląda się z przyjemnością i z pewnością spodobają się one najmłodszym odbiorcom. 

Odkryj, kto… to książka, która może stać się inspiracją do tworzenia własnych zagadek. Młodsze dzieci mogą poprosić rodziców o przygotowanie nowych pytań, a te nieco starsze same mogą wymyślić niecodzienne zagadki i poprosić o ich rozwiązanie rodzeństwo bądź opiekunów. Świetna zabawa gwarantowana, a w dodatku możliwa do przeprowadzenia nie tylko w domu, ale także podczas podróży czy wakacyjnych wyjazdów. 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
madak Linia koment
Przeczytane:2016-09-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Książki dla dzieci,
Kasiaaa Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów