Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Ojciec Pio. Droga do świętości

Giovanni Cavagnari

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: SKCH im. ks. Piotra Skargi
Data wydania: 2011-09-30
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-89591-39-5
Liczba stron: 88
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Świętość rozumiana jest jako utożsamianie się z Chrystusem bez względu na piętrzące się przeszkody dnia codziennego. Osiągnięcie tej umiejętności jest możliwe, wymaga jednak wysiłku polegającego na całkowitym zaufaniu Panu Bogu, co jest nierozerwalnie związane ze zmianą dotychczasowego stylu życia. Książka Ojciec Pio. Droga do świętości jest przykładem, na podstawie którego całkowicie można się przekonać o możliwości osiągnięcia opisywanego stanu.

Giovanni Cavagnari w ciekawy sposób przedstawia życie i działalność urodzonego w Pietrelcinie Franciszka Forgione, znanego czytelnikowi jako Ojciec Pio. Całkowite oddanie Panu oraz ogrom zmagań z przeciwnościami, stawiają ubogiego zakonnika w jak najlepszym świetle. Powołany do świętości nigdy nie zawahał się świadczyć o Chrystusie nawet w najtrudniejszych chwilach. Autor przypomina dane biograficzne świętego, po czym przechodzi do omówienia tego, co stanowi istotę zakonnego powołania. Naznaczenie stygmatami nastąpiło na prośbę samego Ojca Pio i wskazuje na szczególne wybranie. Podane szczegółowe wyniki badań lekarskich świadczą o autentyczności ran, które przez pięćdziesiąt lat umiejscowione były na dłoniach, stopach i boku kapucyna.

Z informacji podanych przez autora czytelnik dowiaduje się o duchowej obecności franciszkańskiego zakonnika w wielu miejscach odległych od klasztoru (bilokacja), gdzie błogosławił ciężko chorych i przyczyniał się do poprawy ich zdrowia. Dał się także poznać jako doskonały spowiednik oraz przenikliwy znawca ludzkich dusz (opisane przypadki uznawane są przez teologów za przejaw charyzmatu rozeznawania duchów). Wykorzystując dar prorokowania, Ojciec Pio przekonywał do dobrych działań, zaś będąc egzorcystą i cudotwórcą, uwalniał opętanych od mocy złego, uzdrawiał cierpiących i ożywiał. Warto wspomnieć również o darze mówienia wieloma językami (glossolalia) oraz o zgodności jego przepowiedni z tym, co przekazała Matka Boża Fatimska.

Książka Ojciec Pio. Droga do świętości jest ciekawym przewodnikiem po życiu ubogiego kapucyna, który do końca pozostał wierny Chrystusowi. Kolorowe fotografie oraz liczne przypisy dodają przytoczonym wydarzeniom wiarygodności. Napisana w sposób przystępny i interesujący, bez wątpienia stanie się wyczerpującym źródłem wiedzy o franciszkańskim zakonniku z Pietrelciny. Ten, który przez całe życie cieszył się opinią świętości, jest wzorem do naśladowania. Niech lektura Ojca Pio wyzwoli w czytelniku głębokie pragnienie szerzenia wokół siebie prawdy, dobra, piękna i miłości.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów