Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak ćwiczy koncentrację

Magdalena Rykowska (tłum.)

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-08-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-486-2
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Podzielony na etapy rozwój człowieka charakteryzuje się występowaniem zachowań typowych dla każdego z nich. Koncentrując się na przemianach ludzkiej psychiki, nie wolno zlekceważyć tych działań, które w sposób naturalny przyczyniają się do prawidłowego rozwoju. Okresem szczególnie podatnym na wpływy z zewnątrz jest faza średniego dzieciństwa, kiedy umiejętność odpowiedniego ukierunkowania przedszkolaka w znacznym stopniu decyduje o dalszych jego losach. Fakt ten skrzętnie wykorzystało Wydawnictwo Jedność, oddając do rąk najmłodszych czytelników serię niewielkich książeczek Zabawa i nauka z krasnalami.


Publikacja Superprzedszkolak ćwiczy koncentrację jest zbiorem ciekawych pomysłów, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 3-6 lat. Dzięki niej młody człowiek nie tylko interesująco spędzi czas, ale przede wszystkim rozwinie wrodzone zdolności, które nie powinny być zaniedbywane. Przeplatanie nauką beztroskich chwil dziecięcych zabaw i szalonych planów, bez wątpienia pozwoli osiągnąć zadowalające efekty.


Zamieszczone w książeczce pomysły są atrakcyjne i interesujące. Rozwiązanie ich wymaga skupienia uwagi, co – dzięki pomysłowości podanych propozycji – jest całkowicie możliwe do zrealizowania. W ofercie znalazły się dostosowane do wieku dziecka układanki obrazkowe, wykreślanki, kolorowanki, szlaczki oraz zagadki graficzne. Do zadań przeznaczonych dla najmłodszych czytelników należy odnajdywanie obrazków i łączenie ich w pary, wyszukiwanie brakujących elementów, porównywanie rysunków, wskazywanie kierunków, dopasowywanie fragmentów, nazywanie przedmiotów, rozwiązywanie rebusów, wodzenie po linii i wiele jeszcze innych, równie ciekawych zadań.


Pomysły zostały przedstawione w sposób prosty, przy równoczesnym zastosowaniu wyraźnej linii. Dziecko nie musi się niczego domyślać, bowiem wszystkie rysunki są precyzyjne, doskonale widoczne i dobrze znane z codziennego życia. Niewielki format książeczki jest dodatkową zachętą do natychmiastowego działania. Dzięki tym cechom czytelnik chętnie sięgnie po lekturę.


Opublikowana przez Wydawnictwo Jedność wspaniała książeczka Superprzedszkolak ćwiczy z pewnością zostanie przyjęta z radością zarówno przez najmłodszych, jak i przez rodziców oraz nauczycieli. Stanowiąc doskonałą pomoc edukacyjną, przyczyni się ona do rozwoju koncentracji, pamięci, spostrzegawczości oraz sprawności manualnych. Pozwalając dzieciom cieszyć się aktualnie przeżywanymi chwilami w sposób twórczy, bez wątpienia zaowocuje w dorosłym życiu.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów