Od razu spodobał mi się pomysł na ten kryminał oraz to, że tematyka jest na pewno bardzo nieoczywista! W tej książce przeniesiemy się do XV wiecznego Mediolanu, a sama książka została napisana z okazji 500 rocznicy śmierci Leonarda da Vinci! Musiałam ją przeczytać i przenieść się w ten odległy i magiczny czas.
Książka zaczyna się malutką ściągawką z nazwiskami i postaciami, jakie w niej znajdziemy. Te strony totalnie mnie przeraziły, ponieważ sama powieść nie jest długa, a postaci jest w niej naprawdę bardzo dużo! Do tego te obcobrzmiące nazwiska i tytuły, były dla mnie nie do spamiętania. Mimo to postanowiłam po prostu... ją czytać! Nie zważając na to kto, co i jak i nie wczuwałam się zbytnio w postaci które w niej były. To było dobre rozwiązanie!
Intryga nie jest tutaj mocna i zawiła. Nie ma tutaj również zbyt dużo kryminału i czyta się ją naprawdę szybko. Dla mnie ta książka była jednak bardzo ciekawym wyborem! Są momenty, że uczy i sporo się z niej dowiedziałam. Autor daje różne przypisy, a na samym końcu tłumaczy nam dokładnie co i jak. Sam stwierdza, że nie powinniśmy brać tej książki mocno do siebie, ponieważ takiego geniuszu jaki miał Leonardo da Vinci nie da się odwzorować! Zdecydowanie jedynie on sam mógłby przedstawiać siebie na stronach książki. Wiadomo jak wiele zrobił dla ludzkości i jak mocno "wychodził" myślami przed swoją epokę. Widzimy w niej niektóre momenty jego życia oraz klimat ówczesnej epoki. Z ciekawostek z tej książki najlepiej zapamiętałam to, że w średniowieczu były... korki! I to korki z karet, ponieważ kobiety ciągle i wszędzie nimi jeździły!

Informacje dodatkowe o Miara człowieka. Tajemniczy notatnik. Niewyjaśniona śmierć. Geniusz Leonarda da Vinci:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: La misura delluomo
Język oryginału: włoski
Tłumaczenie: Gabriela Rogowska
Dodał/a opinię: Dagus93

Tagi: bóg Literatura historyczna

Zobacz opinie o książce Miara człowieka. Tajemniczy notatnik. Niewyjaśniona śmierć. Geniusz Leonarda da Vinci

Kup książkę Miara człowieka. Tajemniczy notatnik. Niewyjaśniona śmierć. Geniusz Leonarda da Vinci

Gra w ciemno
Marco Malvaldi0
Okładka ksiązki - Gra w ciemno

Marco Malvaldi to autor kryminałów, które cieszą się we Włoszech podobną popularnością co powieści  Andrei Camilleriego o komisarzu Montalbanie.  Ich...

Wyższa karta
Marco Malvaldi0
Okładka ksiązki - Wyższa karta

Aldo, Ampelio, Gino i Pilade, czterej detektywi-amatorzy, emeryci przesiadujący w barze Lume w toskańskim miasteczku, rozwiązują kolejną zagadkę. Z dowcipem...