Okładka książki - 100 zabaw z tatą

100 zabaw z tatą

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-05-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7971-367-7
Liczba stron: 112
Dodał/a recenzje: Monika Witczak

Ocena: 5 (1 głosów)

Tata to niezwykle ważna postać w życiu każdego dziecka. To tata wymyśla najlepsze zabawy, z tatą spędza się najlepiej wolny czas. Tata jest podporą, pomaga odkrywać świat i wprowadza do niego elementy przygody. Co jednak zrobić, gdy tacie zabraknie pomysłów na wspólną zabawę? Z pomocą przychodzi Gilles Diederichs, który w swojej najnowszej książce proponuje aż sto przykładów zabaw dla taty i dziecka od 0 do 10 lat.

 

Coraz więcej rodziców ma świadomość tego, jak ważna jest wspólna zabawa z dzieckiem. Zwłaszcza jak ważny dla rozwoju jest kontakt dziecka z ojcem i jak spędzanie razem czasu procentuje w przyszłości, tworząc silną więź. Książka 100 zabaw z tatą wypełniona jest inspirującymi pomysłami zabaw dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych, odpowiadających trzem najważniejszym etapom rozwoju dziecka: od 0 do 2 lat (zabawy zapewniające bliskość, zaufanie i bezpieczeństwo), od 2 do 5 lat (zabawy stwarzające przestrzeń do odkrywania i eksperymentowania), od 5 do 10 lat (zabawy wspierające pewność siebie i autonomię dziecka). Każda z trzech części książki poprzedzona jest krótkim wprowadzeniem w dany etap życia dziecka i pokazuje, jakie znaczenie w tym czasie ma kontakt malucha z ojcem.

 

Aby ułatwić rodzicom wybór, każda strona opatrzona jest wskazówkami, jakie warunki trzeba spełnić w danej zabawie, dla jakiego dziecka jest przeznaczona i ile czasu zajmuje, ewentualnie - jakie materiały dodatkowe będą potrzebne. Opisy zabaw są krótkie, lecz zawierają wszystkie najważniejsze informacje oraz ilustracje, które pomagają je zobrazować. Dodatkowo na każdej stronie można znaleźć Pomysł na 5, który urozmaica zabawę i wprowadza do niej dodatkowy element.

 

Książka zawiera zabawy z elementami arteterapii, dramy i warsztatów pisarskich oraz ćwiczenia ruchowe, oddechowe i elementy masażu dla maluszków. Choć w założeniu jest przeznaczona dla ojców, mamy też mogą z powodzeniem z niej korzystać i brać udział w rozwijających zabawach z dziećmi. Niewielki format, czytelny układ i dobra jakość papieru sprawiają, że 100 zabaw z tatą można zabrać ze sobą nawet w podróż i cieszyć się tym źródłęm inspiracji bez przerwy.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Wielcy Malarze (#20). Botticelli
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielcy Malarze (#20). Botticelli

Wielcy malarze-  Od Caravaggio do Rembrandta , Van Gogha do Rafaela, Leonardo do Gauguina: najpiękniejsze rozdziały w historii sztuki, w serii trzydziestu...

Kolory Dotykam i poznaję
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kolory Dotykam i poznaję

Jest tyle kolorowych rzeczy, które można oglądać i dotykać!Naucz się wszystkich kolorów tęczy!...

Reklamy