Recenzja książki: 365 dni dla Ciebie

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Każdy mijający dzień jest cząstką splotu wydarzeń, składających się na całość ludzkiego życia. Ich wielość i różnorodność pociąga za sobą konieczność dokonywania wciąż nowych wyborów oraz podejmowania decyzji. By były one jak najbardziej trafne, z pomocą przychodzi czytelnikowi Achim Hermeth, który w książce 365 dni dla ciebie podaje propozycje uczynienia mijających chwil spokojniejszymi i bogatszymi.

O przeznaczeniu książeczki opublikowanej przez Wydawnictwo Semen świadczy już sama okładka. Przedstawiona na niej ilustracja muszli bezbłędnie wskazuje na długowieczność, nieśmiertelność oraz pielgrzymowanie (w symbolice znanych jest dwadzieścia sześć znaczeń wizerunku muszli). Każdy kolejny dzień otrzymał „w prezencie” jedną sentencję. Myśli posiadają głęboko ukrytą treść, jednak otwarty umysł ludzki zdolny jest odczytać to, co zostało przeznaczone dla każdego z nas. Elementem dodatkowym są niewielkie grafiki, tematycznie dopasowane do poszczególnych miesięcy całego roku.

Wszystkie przemyślenia skupiają się na stosunku człowieka do Boga oraz otaczającego nas świata. Pokazują, czym powinny się charakteryzować właściwe relacje międzyludzkie. Przemawiając do serc i umysłów, poruszają najgłębsze pokłady duszy. Wyjaśniają, dlaczego tak ważna jest nadzieja, bez której trudno jest prawidłowo funkcjonować. Wreszcie - sprawiają, że człowiek dostrzega ogromną wartość samego siebie, co pozwala mu wytrwale stawiać czoła codziennym wyzwaniom. O tym, jakie znaczenie niosą z sobą zaproponowane myśli, czytelnik musi przekonać się osobiście. Jednak wskazaniem niech będzie kilka z nich: Zanim odejdziesz, zaznacz na mapie miejsca, w których byłeś szczęśliwy; Wędrowiec wie, że nie mieszka tam, gdzie chciałby zostać. Jego domem jest wędrówka; Nie wiem, czy mi się tylko wydaje, ale mam wrażenie, że jest coraz głośniej na tym świecie; Ile razy usuwaliśmy plamy z uczynków, które popełniliśmy w świętym przekonaniu i z czystym sumieniem? Podane refleksje są jednak tylko przedsmakiem tego, co autor zamieścił w publikacji.

Książka 365 dni dla ciebie jest pierwszą z serii "myśli nieprzeciętnych", które - przyjęte przez czytelnika - bez wątpienia zaowocują. Gruba okładka oraz niewielki format książeczki pozwala nie rozstawać się z nią niemalże w ogóle. Jest to ważne tym bardziej, że wytrwałość oraz systematyczność w działaniu to elementy sprzyjające osiągnięciu zwycięstwa. Wszyscy, którzy sięgną tę książkę, nie zawiodą się na pewno, a ich życie – pełne codziennych problemów – stanie się łatwiejszym dzięki umiejętności pokojowego łagodzenia konfliktów.

Kup książkę 365 dni dla Ciebie

Zobacz opinie o książce 365 dni dla Ciebie