Recenzja książki: 5 tajemnic dobrego seksu

Recenzuje: Justyna Gul

Seks źródłem radości

Seks - dla jednych temat wstydliwy i wywołujący rumieniec na twarzy, dla innych źródło niewyczerpanej przyjemności, satysfakcji, znacznie polepszające jakoś życia. Część z nas traktuje go wyłącznie jak zbliżenie dwóch ciał, zmierzające ku spełnieniu, dla wielu jednak oznacza znacznie więcej niż stosunek płciowy. Wzajemnie satysfakcjonująca relacja seksualna jest bowiem wyjątkowym związkiem ludzi połączonych więzią emocjonalną, oddanych sobie i pragnących szczęścia drugiej osoby, zaś techniki i pozycje schodzą na dalszy plan.

Według Boga, seks miał być wyrazem miłości pomiędzy mężem i żoną, świętym aktem opartym na idei wzajemnego służenia sobie. A jednak bywa tak, że to jedno z najbardziej intensywnych doznań w życiu może stać się przyczyną bólu, prowadzić do nieporozumień czy rozczarowań. O tym, jak tego uniknąć, a także jak osiągnąć taki poziom satysfakcji seksualnej, o jakim marzyliśmy, piszą Gary i Barbara Rosbergowie oraz Ginger Kolbaba w książce 5 tajemnic dobrego seksu. Wydana przez oficynę Vocatio pozycja różni się znacząco od innych poradników na rynku, definiując potrzeby seksualnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz sypialni, bowiem to, co się dzieje w naszym życiu każdego dnia ma zasadniczy wpływ na wszystko, co zdarzy się we wnętrzu alkowy.

Celem Rosbergow i Kolbaby było ustalenie najważniejszych potrzeb seksualnych mężczyzn i kobiet, ich największych pragnień i problemów, zaś wyniki tych badań dostarczyły materiału do napisania książki. Jeśli zatem nękają Was jakiekolwiek problemy seksualne, być może właśnie 5 tajemnic dobrego seksu pomoże na nowo zacząć czerpać przyjemność z seksu. Książka może stać się odpowiedzią, jak odnieść zwycięstwo na tym polu, stanowi też inspirację do zacieśnienia małżeńskiej relacji.

Autorzy formułują na potrzeby badań nową definicję seksu, stwierdzając, że pełne satysfakcji życie seksualne oznacza dążenie do służenia partnerowi i gotowości do jego zaspokojenia. Wychodząc od tego założenia, poznamy pięć potrzeb seksualnych wskazanych przez mężczyzn i kobiety. Zanim to jednak nastąpi, będziemy musieli odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących naszych potrzeb seksualnych, potrzeb współmałżonka oraz porównać odpowiedzi. Każde z tych pytań uświadamia nam, że znajomość własnych potrzeb i ich komunikowanie oraz zrozumienie dla potrzeb drugiej osoby jest drogą prowadzącą do głębszych, bardziej satysfakcjonujących relacji w małżeństwie. Ważne jest, by zdać sobie sprawę, że potrzeby mężczyzn i kobiet w sferze życia seksualnego różnią się znacząco. Nie wszyscy jednak są gotowi rozmawiać na tak trudny i drażliwy temat jak seks, nie wszyscy także są w pełni świadomi swoich potrzeb seksualnych. 5 tajemnic dobrego seksu może pomóc nam pogłębić zrozumienie tematu, a wręcz zweryfikować bądź zmienić ustaloną wcześniej listę potrzeb. Autorzy uświadamiają nam, że każdy w inny sposób odczuwa przyjemność seksualną, zbyt dużo zaś czasu i energii tracimy, próbując ukształtować współmałżonka na swój seksualny obraz. Nic zatem dziwnego, że jesteśmy sfrustrowani i rozczarowani naszą intymną sferą życia. Zamiast oskarżać się wzajemnie, obrażać się czy doprowadzać do rezygnacji z seksu bądź szukania go poza domem, warto zaakceptować fakt, że każdy w inny sposób przeżywa fizyczną jedność i potrzebuje innych bodźców seksualnych.

Książka pomaga właśnie w zrozumieniu własnych potrzeb, potrzeb współmałżonka, a także w zidentyfikowaniu przeszkód, które stoją na drodze do ich zaspokojenia oraz dostarcza praktycznych wskazówek co zrobić, by tę sytuację zmienić. Podjęcie decyzji o wzajemnym zaspokajaniu potrzeb seksualnych skutkować będzie zmianą małżeńskich relacji, a właściwa postawa i wytrwałość przyniosą pozytywny skutek. Należy tylko wykonać pierwszy krok, nie zakończyć tylko na lekturze poradnika 5 tajemnic dobrego seksu. Dopiero wówczas, kiedy zaczniemy działać, informacje i propozycje zawarte w książce staną się inspiracją do obdarzenia partnera jeszcze większą miłością oraz do pełnego czerpania przyjemności z dobrego seksu.

Kup książkę 5 tajemnic dobrego seksu

Zobacz opinie o książce 5 tajemnic dobrego seksu
Zbiór orzeczeń sądowych do zajęć z prawa cywilnego. Część ogólna
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zbiór orzeczeń sądowych do zajęć z prawa cywilnego. Część ogólna

"Casebook do nauki prawa cywilnego nie jest jedynie zbiorem orzecznictwa, jakich wiele, zarówno w tradycyjnej, jak i elektronicznej postaci. Jest...

Polska i Litwa w XIV i XV wieku
praca zbiorowa0