Okładka książki - Łatwe piosenki dla dzieci

Łatwe piosenki dla dzieci

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2009
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 978-83-7308-995-2
Liczba stron: 162
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: catarina78

Ocena: 0 (0 głosów)

ŚPIEWNIK DLA PRZEDSZKOLAKÓW

„Łatwe piosenki dla dzieci” to książeczka zawierająca teksty utworów wraz z zapisem nutowym oraz nagraniami na dołączonej do publikacji płyty CD, zawierającej 56 utworów. Piosenki dostosowane są stopniem trudności dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Mamy tu większość dobrze znanych dzieciom piosenek, które znają i lubią, a także sporo nowych utworów przeznaczonych  do nauczenia. Gdyż zbiór zawiera nie tylko tradycyjne polskie utwory, ale także wiele piosenek pochodzących z różnych stron świata. W nauce śpiewu z pewnością pomagają nagrania piosenek w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Wokalnego Scherzino ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Książka zszyta została za pomocą sprężynki, co pozwala na umieszczenie jej na pianinie, by grać z nut podczas zajęć muzycznych w przedszkolu, czy szkole.

Autorka zbioru piosenek, Beatrix Podolska jest doświadczonym pedagogiem i muzykologiem. Jest autorką wielu książek metodycznych dla nauczycieli i wychowawców.Proste melodie dostosowane są do wieku dzieci, zaś całość jest tak pomyślana, że stopniowo rozwija ich słuch muzyczny,  a także możliwości głosowe. Autorka zaleca, by pracę nad rozwojem słuchu muzycznego rozpocząć od rytmizowania mowy, czemu służą proste wierszyki i wyliczanki oraz melodeklamacji, by potem przejść do wykonywania nieco trudniejszych piosenek. Małe dzieci bardzo szybko uczą się nowych piosenek, niektóre śpiewają, zanim zaczynają mówić. Edukacja muzyczna stanowi zatem bardzo ważny element  rozwoju maluchów, wspomagając rozwój aparatu mowy, prawidłowego oddychania, a także zachowywania wyprostowanej postawy ciała podczas śpiewu.

Piosenki zostały podzielone tematycznie zgodnie z porami roku, co ułatwić ma nauczycielom dobór repertuaru. Na końcu znajduje się także spis utworów zamieszczonych na płycie wraz z numerami ułatwiającymi odnalezienie konkretnych tekstów wewnątrz książeczki.

Zbiór piosenek jest dostosowany do zróżnicowanych możliwości wokalnych najmłodszych. Aranżacje utworów  zachęcają do wspólnego śpiewania, a nawet tańca. Książeczka stanowi świetny sposób na edukację muzyczną najmłodszych także dla rodziców, którzy mogą sobie przypomnieć wiele z zapomnianych już tekstów piosenek. Uczy nie tylko śpiewu, ale także nut, rozpoznawania dźwięków i melodii.

Jest to z pewnością podręcznik, który powinien się znaleźć w każdym przedszkolu i szkole, by wzbogacić zajęcia muzyczne tam prowadzone.

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy