Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Łamigłówki. Idź do celu

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2015-10-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788374206433
Liczba stron: 40
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Damian Kopeć

Konkretną ścieżką do celu

Seria książeczek Zostań mistrzem! to urozmaicone zbiory łamigłówek przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku - od przedszkolaków do uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Łamigłówek o zróżnicowanym stopniu trudności. Książeczki cechuje wygodny, poręczny format i możliwość łatwego wyrywania kartki z jednym zadaniem ze zbiorku. To sprawia, że można zabrać w podróż czy na wakacje niekoniecznie całą książeczkę. Takie podejście sprawdzi się znakomicie przy pracy w grupie - każde dziecko może dostać własne zadanie do rozwiązania. Na końcu każdej książki znajdziemy rozwiązania wszystkich zamieszczonych w niej łamigłówek. Do rozwiązywania zadań, oprócz samej chęci, nie potrzeba wiele - wystarczy ołówek i gumka.

Publikacja Idź do celu nie zawiera przesadnie wymagających łamigłówek. Nawet młodsze dzieci są w stanie szybko zrozumieć obowiązującą tu zasadę: należy dojść do wyjścia zaznaczonego na kartce, podążając ścieżką złożoną z obrazków ułożonych w określony sposób. Dla każdego zadania podany jest schemat trzech następujących po sobie obrazków. Trzeba go powielać w poszukiwaniu wyjścia odpowiednią ilość razy, wybierając drogę tylko w poziomie lub w pionie, nigdy po skosie. To zadanie na ćwiczenie dokładności, cierpliwości i koncentracji.

Jak zwykle w serii Zostań mistrzem! rysunki są estetyczne, kolorowe, zabawne i często bajkowe. Powinny spodobać się dzieciom, bo w naturalny sposób przywołują na twarz uśmiech. To bardzo dobry pomysł na przyjemne spędzenie czasu i na pobudzenie szarych komórek naszych pociech.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Każda karta to inny zestaw trzech obrazków, niezwykle kolorowych (choć zdarzają się strony z jedynie czarnymi barwami), które umieszczone na górze są swoistym wzorem. To według kolejności tych ilustracji dziecko musi poruszać się po planszy umieszczonej poniżej: w prawo, lewo, górę, dół lub po skosie... Byle dotrzeć do wymarzonej strzałki oznaczającej koniec zadania a tym samym tego ciekawego labiryntu.

Jak poszło mojej córce? Jak na pięciolatkę (książeczka ma oznaczenie 8+) to wyśmienicie. Wiele kart zrobiła bezbłędnie, z kilku wybrnęła po drobnych zagubieniach się "na trasie" a kilka zostawiła sobie na inny czas. Bardzo szybko zrozumiała idę zadania i widać było u niej naprawdę ogromny zapał i chęć do odkrywania kolejnych kart, które kryły niespodzianki w postaci nowych obrazków oraz zmieniającego się kierunku strzałek. Zadania nie są zbyt trudne, nie zniechęcają - nawet jeśli coś się nie udało, zagubiło, pomyliło, skręciło zupełnie nie w stronę wyjścia - do dalszej wędrówki, do próbowania, naprawiania, szukania nowych, poprawnych tras.

całość recenzji oraz zdjęcia: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/amigowki-idz-do-celu.html
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-12-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów