Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Łaska

Max Lucado

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Szaron
Data wydania: 2013-06-05
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-6327-113-8
Liczba stron: 164
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Nadprzyrodzonym darem, jaki człowiek otrzymał z inicjatywy samego Boga, jest łaska. Chociaż przerasta rozum, siłę i wolność każdego z nas, absolutnie nie stoi w sprzeczności z naszą wolną wolą. Jest uczestnictwem chrześcijanina w wewnętrznym życiu Trójcy Świętej, oczyszcza z grzechu i uświęca, wspomaga powołanie oraz usprawiedliwia. Domagając się odpowiedzi ze strony człowieka, wspiera jego nawrócenie, a także uzdalnia do życia zgodnie z powołaniem i prowadzi ku świętości. O tym, jaki rzeczywiście jest Boży dar dla ludzi wszystkich czasów i narodów, opowiada niewielka książeczka wydawnictwa Szaron Łaska niepojęta, niezasłużona.


Zaadresowana do człowieka XXI wieku, zadziwia swą prostotą oraz trafnością postawionych w niej pytań, które -zapadając głęboko w pamięć i serce - domagają się od czytelnika konkretnych odpowiedzi. Rozdziały są krótkie, lecz  przepełnione treścią. Każdy z nich został poprzedzony kilkoma fragmentami biblijnymi, zaczerpniętymi z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu wraz z siglami (szczegółowy wykaz skrótów ksiąg biblijnych zamieszczono na końcu książki) oraz adekwatną do treści myślą przewodnią. Rozważania autora otwierają przytoczone przez niego historie z życia wzięte, przybliżające autentyczne sytuacje z codziennej rzeczywistości jego samego lub jego rozmówców.

 

Podążając tokiem rozumowania Maxa Lucado, czytelnik z łatwością zrozumie, że życie ukształtowane przez łaskę daje szansę przeżycia go w sposób najbardziej wartościowy. Autor przekonuje, że otwarcie się na jej działanie uwrażliwia na nieogarnioną miłość umierającego na krzyżu Chrystusa; pozwala dostrzec potrzebę szerzenia wokół siebie dobroci, wszak stawką jest wieczne przeznaczenie; uczy przebaczania i dokonywania trafnych wyborów; dodaje odwagi w przyznawaniu się do błędów; przysparza sił oraz chroni przed duchowymi przeciwnościami; wreszcie wzbudza radość z Bożego ojcostwa, zaufanie Panu, a także pewność, że otrzymana podczas chrztu łaska to coś, co istnieje tu i teraz, i niezmiennie się zdarza.


Zagłębienie się w treść niewielkiej książeczki wydawnictwa Szaron bez wątpienia przyniesie pozytywne efekty. Mnóstwo przytoczonych tekstów biblijnych staje się bazą, na której z powodzeniem można się oprzeć. Brak przypisów i bibliografii absolutnie nie ujmuje powagi problemu, wprost przeciwnie: przystępny język przekazu oraz szczerość wypowiedzi nie tylko pomogą czytelnikowi zrozumieć, na czym polega działanie łaski, ale przede wszystkim pozwolą otworzyć swoje wnętrze na najpiękniejszy z wszystkich darów. Adresaci publikacji – wszyscy, którym zależy na zmianie dotychczasowego punktu widzenia – zrozumieją, że Łaska niepojęta, niezasłużona podarowana została po to, by umacniać na drodze do ostatecznego spełnienia.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
surenka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-06-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
agasam9 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów