Okładka książki - Wakacyjny koncert

Wakacyjny koncert

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2011
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-62199-21-1
Liczba stron: 136
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: katechetka

Ocena: 6 (1 głosów)

Wakacje to czas najbardziej wymarzony i niecierpliwie wyczekiwany. Miesiące poprzedzające ten najpiękniejszy okres w życiu dzieci dłużą się niemożliwie. Tak przynajmniej wydaje się przedstawicielom młodego pokolenia, traktującym naukę szkolną jako mało atrakcyjny obowiązek. Napisana w sposób prosty, przystępny i zabawny książka „Wakacyjny koncert” przeznaczona jest dla dzieci, które – jak wiadomo – wszędzie tam, gdzie to jest możliwe, szukają niezapomnianych przeżyć.

 

Agnieszka Sikorska-Celejewska opisuje wakacyjne przygody sympatycznych dzieciaków, których głowy były pełne pomysłów. Iga, Kasia, Kuleczka, Justynka, Łukasz i Artur bawią do łez. Towarzyszą im śliczna kotka, Łapa, oraz puszysty kot, Ciapa, jak również trzy kochane psy – Aga, Diana i Burek. Spędzając wolny czas w sposób nader atrakcyjny, nie pozwalają zbyt łatwo oderwać się od lektury. Tak więc czytające dziecko wraz z odważnymi i przedsiębiorczymi bohaterami ma okazję odpocząć wśród wiejskich łąk i pól. Jest świadkiem „cudów” wyczynianych przez najmłodszych towarzyszy zabaw w przytulnym domku babci i dziadka, gdzie najbardziej fascynująca jest stara weranda. Podziwia umiejętności w zakresie śpiewu (do tej pory tajone) nieco starszych kuzynek, a także próby przechytrzenia wszystkich przez sympatycznych kuzynów. Zabawy dziecięcych bohaterów były atrakcyjne zawsze, bez względu na pogodę.

 

By wakacje stały się najwspanialszymi z możliwych, nie mogło zabraknąć kąpieli w jeziorze,pływania tratwą, wspinaczki na wzgórza, a także radości związanej z budową domku w ogrodzie. Do tego trzeba dodać pomysły jeszcze ciekawsze: paznokcie pomalowane czerwonym pisakiem a zęby korektorem, służącym do poprawiania błędów w zeszycie; picie mleka od kota, kartka z wypisanymi największymi tajemnicami dziecięcych serc, włożona do butelki i zakopana w ogródku na wieczną rzeczy pamiątkę. No i, oczywiście, żniwa, bez których wiejskie życie byłoby niepełne.

 

Wakacyjna aktywność młodych bohaterów pozwala czytelnikowi szczerze uśmiać się do łez. Bogactwo przygód zachęca do działania, jednak nie trzeba szukać odległych miejsc, by spotkać radość i szczęście. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i znaleźć sposób na niezapomniane przeżycia.

 

Opublikowana nakładem Wydawnictwa Akapit Press książka „Wakacyjny koncert” z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem. Pomimo tego, że dziecięcy bohaterowie są postaciami fikcyjnymi, młody czytelnik chętnie i łatwo się z nimi utożsami. Umiejętność zorganizowania wolnego czasu jest godna podziwu, dlatego lektura przyda się każdemu.

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Top 5 książek
Harda
Elżbieta Cherezińska
Okładka książki - Harda
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Reklamy