Okładka książki - Tu i tam z Kubą i Bubą

Data wydania: 2010-05-01
ISBN: 978-83-7672-064-7
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Warszawa da się lubić

Czy Warszawa, pomimo swojego pośpiechu i rozgardiaszu, da się lubić? Czy można odnaleźć przyjemność w zwiedzaniu muzeów, co dla wielu jest torturą gorszą niż łamanie kołem? Otóż okazuje się, że tak, o czym przekonuje nas Grzegorz Kasdepke. Jego książeczka „Tu i Tam z Kubą i Bubą” przenosi nas do stolicy, a w wędrówkach ulicami miasta odnajdujemy czar i urok starych murów.

Z racji tego, że „tu jest Warszawa, tu zawsze jest co robić!”, poznajemy zakątki i tajemnice miasta, bawiąc się przy tym tak, że wciąż chcemy więcej. Eksperyment, jaki Kubie i Bubie zaproponowali rodzice, polegający na wcieleniu się w przewodników, okazał się niezwykle udany, ale też i wyczerpujący (oczywiście tylko dla rodziców).

Tym samym zwiedzanie zaczynamy wśród tłumów przed Zamkiem Królewskim, podziwiamy Barbakan, ulicę Nowomiejską, docieramy do Rynku Starego Miasta, by - krocząc ulicą Celną - przystanąć na placyku pod skarpą, gdzie unosi się osobliwy zapach przeszłości.

Kiedy już zmęczymy się zwiedzaniem, możemy na przykład potrenować, najlepiej siedząc w… piwnicy i przygotowując się do eksplorowania podziemi Fortu Legionów. Żeby nam się w ciemnościach czas nie dłużył, możemy rozwiązywać zagadki zaproponowane przez Kasdepkę. Natomiast kiedy ominie nas wywiad z prezydentem przed jego Pałacem, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko rozwiązać quiz „Czy jesteś nerwowy”, by dowiedzieć się, jak i czy łatwo jest wyprowadzić nas z równowagi.

Nawet, jeśli poziom adrenaliny i stresu oscyluje w górnych granicach, możemy rozładować napięcie, jeżdżąc na deskorolce po placu Trzech Krzyży lub wyruszyć na zwiedzanie Pałacu na Wodzie. Oczywiście w obowiązkowych, pomarańczowych kapokach, żeby przypadkiem… nie utonąć.

Z Kubą, Bubą nie straszna jest nawet ulewa z burzą i gradem czy piorunami, zawsze bowiem możemy miło spędzić czas przy grze planszowej „W parku”, czy puszczając w miednicy papierowe łódeczki, oczywiście zrobione własnoręcznie, zgodnie z instrukcją Kasdepkę. Głód nas nie dopadnie, gdyż zamiast serwowanych na mieście hamburgerów możemy upiec „pizzę do spalenia”… kalorii oczywiście, a popijając koktajle serwowane przez braci (osobiście wolę napój Kuby), zregenerować siły i obmyślić trasę kolejnej wyprawy – bezapelacyjnie z Kubą i Bubą jako przewodnikami.

„Tu i Tam z Kubą i Bubą” to kolejna propozycja autora skierowana zarówno do małych, jak i tych całkiem wyrośniętych czytelników. Książka Kasdepke to całkiem smaczny i oryginalny przepis na stolicę, który bawiąc - uczy i zachęca do poznawania świata. Bliźniaki zaś swoją życiową filozofią i pomysłami wprost ścinają z nóg i wzbudzają salwy śmiechu. No i kto powiedział, że muzea są nudne?

Kup książkę

lubię pana Kasdepkę (czytałam o emocjach serię), chcę przeczytać kolejną pozycję
Avatar użytkownika - aka
aka
Ocena: 5, Chcę przeczytać,
Ciekawa prozpozycja dla mojego synka :)
Opis brzmi bardzo zachęcająco
Niesforny alfabet
Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Niesforny alfabet

"Czy poznając alfabet można dobrze się bawić? Oj, można, można... Kto nie wierzy niech zajrzy do tej książki. Oto zbiór króciutkich opowiadań, które...

Serce i inne podroby
Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Serce i inne podroby

Jego Romans palce lizać podbił serca synów, ojców, i dziadków. A przepisy z książki podbiły żołądki córek, mam i babć. Serce i inne podroby to opis dalszych...