Okładka książki - Mechaniczny Anioł

Mechaniczny Anioł

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2010-10-20
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7480-182-9
Liczba stron: 538
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 5.22 (41 głosów)

Alternatywna, podziemna rzeczywistość

Podziemni to osoby, których pochodzenie jest w dużym stopniu nadnaturalne. Wampiry, wilkołaki, faerie czy czarownicy - wszyscy oni należą do Podziemnego Świata. Porządku w tej demonicznej rzeczywistości strzegą Nefilimowie, Nocni Łowcy, odpowiedzialni za przestrzeganie Przymierza i Porozumień. Silniejsi i szybsi niż większość zwykłych śmiertelników pochodzących od archanioła Razjela. Łowcy trudnią się zabijaniem demonów i stanowią swego rodzaju wydział śledczy Podziemnego Świata. Kiedy są popełniane zbrodnie, które mają wpływ na świat Cieni, kiedy łamane jest prawo Nefilimów, muszą oni przeprowadzić dochodzenie.

Pech chciał, że na drodze Nocnych Łowców staje Tessa Grey, zwykła, ziemska istota, bohaterka wciągającej powieści „Mechaniczny anioł” - pierwszej z serii „Diabelskie maszyny”, stanowiącej prequel bestsellerowej trylogii "Dary Anioła".

Szesnastoletnia dziewczyna pokonuje ocean na pokładzie Maina, przybywając do Southampton, gdzie ma się spotkać z bratem. Tyle tylko, że zamiast ukochanego Nate’a na przystani czekają na nią dwie ekscentryczne kobiety - pani Black, i pani Dark, Mroczne Siostry, podające się za gospodynie brata i bliskie przyjaciółki. Zaufanie ze strony Tessy kończy się pobytem w Mrocznym Domu, gdzie wredne babska znęcają się nad nastolatką, każąc jej… przemienić się.

To zaledwie wstęp do wspaniałej historii Nocnych Łowców, obdarowanych przez Razjela „Szarą Księgą” zapisaną „językiem nieba”, czyli  runami oraz potężnymi, magicznymi przedmiotami, zwanymi Darami Anioła. Przed zgnuśnieniem w Mrocznym Domu i wyczerpaniem zmianami wcieleń Tessę ratuje przystojniak o niebiańskiej urodzie, William Herondale, wojownik Nefilim, którego bronią (oprócz serafickiego noża) jest zabójczy uśmiech. Nastolatka trafia do fascynującego Podziemnego Świata Londynu, w którym łączy się to, co realne i nierealne, sławne i zapomniane, po ulicach przemykają mężczyźni w kapeluszach i długich płaszczach, a wampiry urządzają ekskluzywne przyjęcia. Dziewczynie trudno pogodzić się z istnieniem takiego alternatywnego świata, ale jeśli chce odnaleźć brata, będzie musiała przejść przyśpieszony kurs skomplikowanej geografii demonicznych światów, zwyczajów poszczególnych grup społecznych (o ile można tak nazwać rozmaite gatunki wiedźm, wilkołaków itp.) oraz praw rządzących tą strefą mroku.

Na pewno nie pomaga fakt, iż Tessa okazuje się nieprzeciętną nastolatką, Zmiennokształtną, eidolonem, choć nie nosi na sobie znaku demona. I choć teoretycznie Will stoi po przeciwnej stronie, to razem będą ramię w ramie działać na rzecz odnalezienia Nate’a. Tylko co nastąpi później? Nie ma przecież przyszłości dla Nocnego Łowcy, który flirtuje z czarownikiem…

„Mechaniczny anioł” to książka, którą pochłania się z zapartym tchem, śledząc skomplikowane losy bohaterów, poznając ich historię, a nawet schodząc z nimi do Podziemia. Cassandra Clare nie przekracza granicy, w której tekst niebezpiecznie zbliża się (jak to bywa w przypadku większości książek o demonicznym wydźwięku) do banału, a nawet więcej - rozbudza w nas emocję, pasję i tworzy zupełnie inny świat, do którego wręcza nam klucze. Uświadamia zarówno miłośnikom paranormalnych romansów, jak i dobrych powieści z pogranicza fantasy i thrillera, że rzeczywistość jest tylko złudą, tak samo jak poczucie bezpieczeństwa. Większość ludzi nie poznaje nigdy prawdy, większość nie potrafiłaby jej znieść. A Ty jesteś na nią gotowy?

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. "Mechaniczny anioł" to pierwszy tom trylogii "Diabelskie maszyny", której akcja umiejscowiona jest na długo przed wydarzeniami z "Darów Anioła".  Główną postacią w książce jest Theresa Gray, która po śmierci swej ciotki jedzie do Londynu, aby zamieszkać ze swym starszym bratem. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że ta podróż odmieni całe jej życie. Tessa będzie musiała przewartościować swój świat i wybierać pomiędzy miłością do brata a chęcią pomocy nowym przyjaciołom i rodzącemu się uczuciu. Tessa po dotarciu do Londynu zostaje porwana i uwięziona przez Mroczne Siostry – panią Drake i Black. Uświadamiają jej one, że nie jest zwykłym człowiekiem, a czarownicą posiadającą talent przybierania i wnikania w myśli oraz wspomnienia innych ludzi. Dowiaduje się również, że jej talent pragnie wykorzystać do swoich celów tajemnicza postać zwana Mistrzem. W momencie gdy bohaterka zaczyna tracić nadzieję na ocalenie, do Mrocznego Domu przybywa chłopak o anielskiej urodzie – William Herondale. To on wyciąga Tessę z tarapatów i zabiera ją do Instytutu. Tam dowiaduje się ona prawdy o Podziemnych i o Nocnych łowcach, do których należy także jej wybawiciel. Gdy zostaje poproszona o pozostanie w siedzibie Łowców, stawia warunek, którym jest odnalezienie i uratowanie ...
(czytaj dalej)

Opinie

Od razu rzucają na głęboką wodę. Nie do końca wiadomo, kim faktycznie jest Tessa - dziewczyna ma dziwną moc, jednak nawet 'huntersi nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie. Tessa sama w sobie jest częściowym odbiciem Clary - początkowo beznadziejna, instrynkt samozachowawczy ma chyba rozmiarów gorczycy, a w najbardziej istotnym momencie zapomina o swoim prawdziwym celu - ratowaniu Nate. Will to po prostu Jace, tylko troszkę inaczej wyglądający. Taka ściąga nie daje powieści nowego polotu. Najbardziej intrygował mnie Jem oraz Henry i dla nich mam zamiar przeczytać ciąg dalszy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-11-11, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Nastoletnia Tessa Grey opuszcza Amerykę i przybywa do Londynu na prośbę brata. Jest sierotą, jedyną pamiątką, jaką ma po matce, jest naszyjnik z aniołkiem. Na stacji, zamiast brata - Nathaniela, witają ją dwie staruszki, które rzekomo po nią wysłał. Kolejne tygodnie są dla dziewczyny udręką. Kobiety więżą ją i zmuszają do rozwijania mocy, o której istnieniu nie miała pojęcia. Gdy Tessa opanowuję nową umiejętność dowiaduje się, że zostanie przekazana pewnemu człowiekowi, który chce ją poślubić. Postanawia uciec a z pomocą przychodzi jej tajemniczy, przystojny chłopak. Tessa trafia do Instytutu.prowadzonego przez osoby o niezwykłych zdolnościach, które pomagają jej odnaleźć brata.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kalew
Kalew
Przeczytane:2016-12-22, Ocena: 6, Przeczytałem,
Kocham tę autorkę, cokolwiek nie napiszę wciągam jednym tchem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Cassandra Clare podbiła moje serce serią „Dary Anioła”. Zakochałam się w wykreowanej przez nią rzeczywistości, w świecie Nocnych Łowców pełnym nadnaturalnych stworzeń, intryg, niebezpieczeństw i magii. Sięgając po pierwszy tom trylogii „Diabelskie maszyny” wiedziałam, że to spotkanie z twórczością pisarki będzie inne. Miałam jednak nadzieję, że nowa seria dorówna swojej poprzedniczce i pozwoli mi znów poczuć smak fascynującej i niepowtarzalnej przygody. „Mechaniczny anioł” to pierwszy tom trylogii „Diabelskie maszyny” będącej prequelem „Darów Anioła”. Akcja powieści rozgrywa się w XIX - wiecznym Londynie, do którego po śmierci ciotki na zaproszenie brata przybywa Theresa Gray. Niestety w porcie zamiast krewnego witają ją dwie kobiety – Mroczne Siostry, stanowiące zastępstwo Nathaniela, który zajęty interesami nie mógł osobiście zająć się siostrą. Dziewczyna udaje się z nieznajomymi, którzy zamieniają jej życie w koszmar. Jest więziona, szantażowana i zmuszana do dziwnych praktyk, które ujawniają jej prawdziwą naturę. Z czasem okazuje się, że siostry mają wobec niej konkretne plany, a podejmowane przez nie działania związane są z przygotowaniem jej do małżeństwa z „Mistrzem”. Młoda kobieta godzi się ze swoim losem, ale kiedy na jej drodze staje William Herondale, życie dziewczyny wkracza na nowe tory. Ale czy Tessa jest przygoto ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Dopiero po przeczytaniu prawie całej serii Darów Anioła, sięgnęłam po ten prequel. Liczyłam, że na nowo przeżyję wszystko to, czego dostąpiłam dzięki Cassandrze podczas poznawania nowych losów Clary i Jace. Niestety: z ręką na sercu mogę przyznać, że "Mechaniczny anioł" nie dorównuje "Miastom.." do pięt. Przynajmniej pod względem postaci i części wydarzeń. Ogromnego plusa dostaje natomiast ode mnie za nieziemski klimat XVIII-wiecznego Londynu, który wyziera z każdej strony, dając czytelnikowi swobodną możliwość zanurzenia się w tym kawałku historycznych dziejów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - katniss090
katniss090
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Wyzwanie-fantastyka 2016,
Moje pierwsze spotkanie z Cassandra Clare i szczerze mówiąc, bałam się, co zastanę w tej dobrze zapowiadającej się powieści. Zaskoczyła mnie całkowicie i czuję, że nie jest to chwilowy zachwyt. Niesamowita.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ivka86
ivka86
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2013,
   W przypadku "Diabelskich maszyn" - trylogii napisanej przez Cassandrę Clare, postanowiłam zrecenzować całość nie rozdrabniając się na poszczególne części. Dlaczego? Otóż wydaje mi się, że wszystkie części były sobie równe, nie było dużych różnic między nimi pod względem akcji, dlatego też postanowiłam je ocenić całościowo. No, przyznam się, że może też trochę z lenistwa ;-). Ale to nie będzie się często zdarzało na moim blogu, obiecuję.         O Cassandrze Clare usłyszeliśmy po premierze pierwszej części Darów Anioła "Miasto kości". Chociaż w Polsce stało się o niej głośno w momencie, kiedy wydawnictwo MAG postanowiło wznowić serię i wydać ją w ładniejszych okładkach. Bo, szczerze mówiąc, stare nie zachęcały do czytania (chociaż ja mimo wszystko parę lat temu sięgnęłam po nie; i wrócę ponownie, ale już po wznowione wydanie). Dary Anioła i sama autorka zyskały wielką rzeszę fanów. Myślę, że Diabelskie Maszyny także zasługują na uwielbienie. Nie wiem czy nie bardziej niż Seria o Clary.       Akcja toczy się w XIX wieku. Tessa Gray wyrusza z Ameryki do Londynu po tym, jak otrzymuje list od brata, który tam na nią czeka. Ich rodzice zmarli jakiś czas temu. Rodzeństwo było wychowywane przez ciotkę. Brat Tessy, Nathaniel postanowił wyruszyć za ocean i tam zacząć nowe życie. Teraz siostra ma do niego dołączyć. Po dotarciu do Anglii zamiast brata, na T ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Glonek
Glonek
Przeczytane:2015-11-06, Ocena: 5, Przeczytałem,
Niezwykle wciągający prequel przygód Jace i Clary! I to w czasach wiktoriańskich! Służba w domu Nocnych Łowców? Coooo? :D Po pierwszej, szalonej i obfitującej w wydarzenia części czytelnik ma przed sobą więcej pytań niż odpowiedzi. Kim naprawdę jest Tessa? Co się stało z Mistrzem? Co tak bardzo ciąży na sercu Willa? Czy kobieta może z powodzeniem rządzić instytutem? Czy nadchodzi czas przemian dla Nocnych łowców? Czy Mistrz ostatecznie wygra? I to przerzucanie się cytatami z książek i wierszy! Urocze :) Za tą miłość do książek pokochałam Tessę całym sercem :) Czytałam z zapartym tchem i praktycznie natychmiast sięgnęłam po drugą część :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Leoska
Leoska
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Mechaniczny Anioł to wciągająca historia pełna niebezpieczeństwa, miłości i fantastyki. Jest ona idealną odskocznią od nudnego codziennego życia. Theresa Grey, czyli główna bohaterka, przeżywa piekło, by uratować swojego brata. Znaczy, ona jest przekonana żer dzięki temu go uratuje. Ale on już jest stracony, Zadał się z niewłaściwymi osobami i teraz Tessa za to płaci. Panienka Grey jest Podziemną, może zmieniać się w różne osoby, i dzięki temu może pomóc swoim nowym przyjaciołom: Charlotte i jej mężowi, cichemu srebrnowłosemu Jamesowi oraz niepokornemu Willowi. Świetna książka.
Link do opinii
,,Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi." "- Wiesz, kiedyś myślałem, że moglibyśmy zostać przyjaciółmi - powiedział Lightwood. - A ja kiedyś myślałem, że jestem fretką, ale okazało się, że to tylko zamroczenie opium - odparował Will. - Wiedziałeś, że ono właśnie tak działa? Bo ja nie." "Mechaniczny anioł" to pierwsza część trylogii Diabelskie maszyny, prequela serii Darów anioła, autorstwa Cassandry Clare. Cassandra Clare zabrała mnie w magiczną podróż i znów zamydliła oczy iluzją, żeby na koniec pozostawić z mętlikiem w głowie i niedosytem. Nie dała mi czasu na wytchnienie kusząc niedopowiedzeniami i tajemnicami. W tej książce znajdziecie wszystko, co niezbędne do przeżycia fantastycznej przygody: fascynującą i opartą na solidnych fundamentach rzeczywistość, wiarygodnych i nieprzeciętych bohaterów, intrygi, tajemnice i walkę z twardym i zdecydowanym przeciwnikiem, który jeszcze nie odkrył wszystkich kart. Nie zabraknie też uczuć, magii, zaskakujących zwrotów akcji. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - martyna9706
martyna9706
Przeczytane:2014-07-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Kocham! Opowieść pełna humoru, elementy fantasy i romansu, to coś dla mnie.
Link do opinii
Koniecznie muszę przeczytać
Link do opinii
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2014-07-03, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2014, Mam,
http://esperazna.blogspot.com/2014/07/mechaniczny-anio.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
"Mechaniczny anioł" autorstwa Cassandry Clare to pierwszy tom trylogii Diabelskie maszyny . Opowiada historię Tessy Gray, która pewnego dnia wyrusza z Nowego Jorku do Anglii, aby tam zamieszkać wraz ze swym bratem Nathanielem. Jednak ten nie zjawia się w umówionym miejscu, aby ją odebrać. Czynią to dwie starsze kobiety tłumacząc, że otrzymały polecenie, aby zabrać ją do domu, gdzie później spotka się z bratem. Ale tak się nie dzieje. Tessa staje się więźniem Mrocznych Sióstr, które pod groźbą, że stanie się krzywda Nathanielowi, wymuszają na dziewczynie pełne posłuszeństwo i zaczynają przygotowywać ją dla Mistrza, który ma wobec Tessy wielkie plany. Tymczasem Will Herondale oraz James Carstairs, Nocni Łowcy, w jednym z londyńskich zaułków znajdują ciało dziewczynki, która zginęła od ciosów zadanych nożem. Podążając za tropem, William trafia do domu Mrocznych Sióstr, gdzie dosłownie wpada na Tessę. Z jego pomocą dziewczyna trafia do Instytutu, gdzie poznaje więcej Nocnych Łowców. Zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że tylko z ich pomocą będzie w stanie odnaleźć brata oraz odkryć, kim jest Mistrz i dlaczego tak bardzo zależy mu, aby dostać ją w swoje ręce. Wkrótce okaże się, że nie tylko Tessie grozi wielkie niebezpieczeństwo, ale również wszystkim Nocnym Łowcom... Z twórczością Cassandry Clare miałam przyjemność spotkać się już prędzej za sprawą jej cyklu Dary Anioła. Do tej pory ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tamarka
Tamarka
Przeczytane:2014-02-05, Przeczytałem,
Świetna książka
Link do opinii
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013,
W tej książce znajdziecie wszystko, co niezbędne do przeżycia fantastycznej przygody: fascynującą i opartą na solidnych fundamentach rzeczywistość, wiarygodnych i nieprzeciętych bohaterów, intrygi, tajemnice i walkę z twardym i zdecydowanym przeciwnikiem, który jeszcze nie odkrył wszystkich kart. Nie zabraknie też uczuć, magii, zaskakujących zwrotów akcji. Jeżeli potrzebujecie całkowitego oderwania od rzeczywistości i macie ochotę zabrać swoją wyobraźnię na wspaniałą ucztę to ta lektura jest dla Was. Powieść w szczególności polecam fankom serii ,,Dary Anioła".
Link do opinii
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2013-10-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2013,
Ciekawa fantastyczna opowieść. Świat magii i tajemniczych istot. Właściwie opowieść o dwóch światach. tym ludzkim i tym tajemnym i niedostępnym dla ludzkich istot.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dovechannel
dovechannel
Przeczytane:2013-08-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Kolejna ksiażka Cassandry Clare, w której się zakochałam! Szesnastoletnia Tessa Gray wyrusza do Londynu w odwiedziny do brata. Niestety. Nic nie idzie zgodnie z planem... Ta wyprawa pokarze Tessie nowy świat - Świat Cieni. Co więcej dziewczyna dowie się, że do niego przynależy. Ale kim jest? Zmiennokształtną czarownicą? Tego dziewczyna stara się dowiedzieć. Na swojej drodze spotka nowych przyjaciół - Nocnych Łowców, i będzie musiała zdecydować między dobrem a złem, między uczciwością a lojalnością... Czy da sobie radę? WILL! WILL! WILL! JEM! JEM! JEM! Oto moja opinia. A tak na serio. Książka jest genialna. Lepsza niż "Miasto Kości". Nie tylko pod względem stylistycznym, ale też pod względem fabuły. Cassandra wprowadziła mnie idealnie w klimat XIX wieku. W pierwszej części nie wszystko jest do końca wyjaśnione co zmusiło mnie do sięgnięcia po drugą część "diabelskich maszyn": "mechanicznego księcia". Zakochałam się w tej serii od pierwszej strony. Naprawdę. Dawno nie czytałam tak dobrej książki.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Cassandra Clare <3, Posiadam!,
Nocni Łowcy, demony, miłość i ponownie Magnus Bane! Po opinii na temat "Miasta Kości", czas na "Mechanicznego Anioła". Jeśli ktoś myśli, że kolejna seria Pani Cassandry Clare jest podobna do poprzedniej, że autorka powiela pomysły to jest w wielkim błędzie. Nie ma tutaj szukania zaginionej matki, czy też zwalczania złego tatusia. Historia przenosi nas do XIX-wiecznego Londynu za panowania królowej Wiktorii. Tam też poznajemy Tessę Grey, nowojorczankę z krwi i kości, która przybywa do Anglii, ażeby spotkać się ze swoim bratem - Nathanielem. Jaka jest Tessa? Dla mnie była okropnie irytującą postacią. Głównie z jej powodu książka nie dostała wszystkich gwiazdek. ;c Nie mogłam znaleźć ani jednej interesującej cechy, nie licząc jej miłości do książek, z którą się identyfikuję. Książki były dla niej całej światem, podobnie jak dla mnie. Pani Clare, jak zawsze nas nie zawiodła i zafundowała nam wiele akcji, tajemnic, ale również miłości. Kim jest Mistrz i dlaczego chce poślubić Tessę? Czym są mechaniczne istoty? Jaką istotą jest Tessa? I czy warto wybrać miłość, która rani? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w pierwszym tomie "Diabelskich Maszyn". Oczywiście, kiedy tylko Tessa wpada w tarapaty na horyzoncie pojawia się wybawiciel. William Herondale, Nocny Łowca, podopieczny tutejszego Instytutu. Nonszalancki, a jednak szarmancki, arogancki, ale czarujący, twardy, jak głaz, a mimo to romantyczny. Kolejny "zły chłopiec" do kochania! Jest zupełnie inny niż Jace w "Mieście Ko ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ruczek
Ruczek
Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Rok 1878. Tessa Gray po niespodziewanej śmierci swojej ciotki przybywa na prośbę swojego brata do niego, do Londynu. Z portu odbierają ją Mroczne Siostry, rzekomo wysłane właśnie przez Nathaniela, jej brata. Niczego nie podejrzewając dziewczyna odjeżdża wraz z nimi. Tak właśnie zaczyna się niebezpieczna przygoda, podczas której główna bohaterka pozna Świat Cieni, w którym istoty takie jak wampiry, wilkołaki, czarodzieje i wróżki nie są niczym niezwykłym. Pozna Clave, Nocnych Łowców, którzy stoją w obronie prawa narzuconego przez Przymierze wszystkim Podziemnym. Ich zadaniem jest obrona, niczego nieświadomych, Przyziemnych - zwykłych ludzi. Na Tessę czekają tam wielkie próby odwagi, chwile osamotnienia, tortury, ale także miłość i przyjaźń. Czy poradzi sobie ona z zagubieniem w nowo poznanym świecie? Czy napotkana miłość będzie zbawieniem, czy raczej przekleństwem? Jakie tajemne moce skrywa w swoim wnętrzu? Oraz, czy odkryje prawdę o swojej rodzinie? Autorka ma niesamowicie przyjemny styl. Jej książki czyta się mi bardzo lekko i szybko. Raz otworzone nie dadzą się zamknąć, zanim się ich nie skończy. W "Mechanicznym aniele" cofamy się o kilka stuleci, względem "Darów anioła", i poznajemy wiele nowych i ciekawych postaci. Bohaterowie się dopracowani i potrafią wzbudzić wiele emocji. Razem z Tessą męczyłam się nad jej dylematami i równie boleśnie przeżywałam rozczarowania, także innych bohaterów. Książka wciąga już od pierwszych stron, gdzie to poznajemy dwóch niesamowitych Noc ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Cassidy95
Cassidy95
Przeczytane:2011-05-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jest super! Zaskakujące zakończenie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - NocnySkorpion
NocnySkorpion
Przeczytane:2010-12-10, Ocena: 6, Przeczytałem,
Książka świetna ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tenshi
Tenshi
Przeczytane:2016-10-24, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - onlyagness
onlyagness
Przeczytane:2016-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - Styrana
Styrana
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Avatar użytkownika - Marcik
Marcik
Przeczytane:2015-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Avatar użytkownika - Reev
Reev
Przeczytane:2015-12-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla młodzieży, Fantasy, Mam, Ulubione,
Avatar użytkownika - Barso
Barso
Przeczytane:2015-08-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Avatar użytkownika - oliwia1125
oliwia1125
Przeczytane:2015-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - oklaskim
oklaskim
Przeczytane:2015-04-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Ulubione,
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2015-03-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - migotynka
migotynka
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - magdalena130
magdalena130
Przeczytane:2015-01-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane,
Avatar użytkownika - MechaOwca
MechaOwca
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane,
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 52_Książki_2014,
Avatar użytkownika - Lorelei
Lorelei
Przeczytane:2014-10-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Fantastyka,
Avatar użytkownika - bitterlady
bitterlady
Przeczytane:2014-06-29, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - WilceeQ
WilceeQ
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Balladyna
Balladyna
Przeczytane:2013-11-20, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - godelaine
godelaine
Przeczytane:2013-11-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Nataluch
Nataluch
Przeczytane:2011-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sihhinne
Sihhinne
Przeczytane:2011-07-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Agniechaa
Agniechaa
Przeczytane:2011-06-25, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - tristezza
tristezza
Przeczytane:2011-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Ragazza
Ragazza
Przeczytane:2011-05-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka niesamowia. Jak zawsze Cassandra Clare przeszła samą siebie ;)
Avatar użytkownika - salemeczka
salemeczka
Przeczytane:2010-12-23, Ocena: 5, Przeczytałam, przeczytane,
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-12-22, Ocena: 6, Przeczytałem,
ciekawa
Avatar użytkownika - Slavek
Slavek
Przeczytane:2010-12-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
Ciekawa, solidna lektura.
Avatar użytkownika - aniusiaczek92
aniusiaczek92
Przeczytane:2010-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo brakuje mi stylu pisania i ogólnie twórczości pani Clare, zanim nie dorwałam się do tej książki. Powróciły dawne wspomnienia o Clary, Jace - o nim szczególnie, dzięki tekstom Will'a, który tak na marginesie równie mocno mnie oczarował, co prawda, inne osoby mogą nie polubić tej posataci, ale ja zdecydowanie do nich nie należę ! Znów dalam się porwać niezywkle ciekawej historii, od której nie sposób się oderwać. Bardzo mi się podobało to, że mogłam zobaczyć drugą sronę Magnus'a - choć było go bardzo mało, jednie nad tym ubolewam ! Co do pozostałych bohaterów są równie cudowni, jak ich "poprzednicy" z Darów Anioła - nie wiem czy mogę ich tak nazwać, bo w końcu ta historia dzieje się wcześniej xD Fajne jest też to, że możemy się dowiedzieć czegoś nowego o historii z poprzednich książek i o przodkach bohaterów Darów... Bardzo polubiłam Jem'a (nie irytował mnie tak, jak na początku Simon - nie wiem ale jakoś Jem kojarzy mi się właśnie z nim) i szkoda mi go - chodzi mi o ten jego problem , ale mam nadzieję, że znajdzie się na niego jakiś sposób... W ogóle wszyscy bohaterowie są wspaniali, każdy jest inny i to jest świetne. Główna bohaterka w trakcie trwania całej historii poznaje prawdę o sobie (może nie całą, ale przynajmniej jakąś część) i musi sobie z tym jakoś poradzić... Chyba największą ciekawość wzbudza we mnie zakończenie, a dokładnie ostatnie wersy książki - jestem bardzo zaintrygowana, co będzie dalej, jako skończy się ta fantastyczna opowieść, co niezwykłego szykuje dla nas autorka ;) Wprost nie mogę się doczekać kolejnej części, ale zanim się ona pojawi minie trochę czasu - pociesza mnie jedynie to, że Miasto Upadłych Aniołów umili mi w międzyczasie, chociaż na krótko, ten długi okres oczekiwania. Jestem jak zwykle pełna podziwu dla niezwykłego i fenomenalnego talentu pisarskiego Cassandry Clare - czuję się wprost zaczarowana <3 Gorąco polecam Mechanicznego Anioła wszystkim fanom Darów Anioła, samej autorki oraz pozostałym miłośnikom czytania książek - myślę, że ta historia porwie was na całego i nie będziecie w stanie się od niej oderwać na dobre kilka godzin, dni, a nawet lat !
Avatar użytkownika - ironicperson
ironicperson
Ocena: 5, Czytam,
Avatar użytkownika - AnnaJo
AnnaJo
Ocena: 6, Przeczytałam,
Wiktoriańska magia ;)
Avatar użytkownika - Debbie
Debbie
Ocena: 4, Czytam,
Avatar użytkownika - Gracenta
Gracenta
Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Pani Noc
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Pani Noc

Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego...

Miasto zagubionych dusz
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Miasto zagubionych dusz

Jace jest teraz sługą zła, związanym na wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować...

Reklamy