Okładka książki - Oddech duszy. Modlitwy Jana Pawła II

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

W codziennym dążeniu do wieczności człowiek napotyka wiele przeszkód, boryka się z trudnościami, pokonuje przeciwności oraz walczy z pokusami. Na tej niełatwej drodze ziemskiego pielgrzymowania potrzebuje oderwania się od zgiełku codzienności, wyciszenia, zamyślenia i rozmowy z Bogiem. Modlitewnik „Oddech duszy. Modlitwy Jana Pawła II” jest przeznaczony dla wszystkich, bowiem każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Ta niewielka książeczka pełna jest treści, mających na celu dotarcie do najgłębszych pokładów ludzkiego serca.Nie da się zaprzeczyć, że w najtrudniejszych chwilach ziemskiego życia człowiek zwraca się do Boga w relacji osobistej. Ojciec Święty podkreśla konieczność modlitwy szczerej, codziennej i systematycznej, dzięki której łatwiej jest sprostać życiowym wyzwaniom. W „Oddechu duszy” znalazły się modlitwy na każdą okazję, do zastosowania w różnych miejscach i okolicznościach. Dotyczą one zarówno życia, jak i śmierci. Modlący się ma możliwość objąć nimi ludzi różnych grup i stanów, młodych i starych, osoby świeckie i konsekrowane, zdrowych i chorych, żywych i umarłych, każdego człowieka z osobna, ale i całe narody. Jan Paweł II pamięta o całym Kościele. Jego modlitwy dotyczą nie tylko chrześcijan, ale wszystkich wyznawców religii abrahamowych.Ponieważ „każda chwila ludzkiego czasu pozostaje pod znakiem odkupienia Chrystusa”, wierzący dziękuje Bogu i oddaje Mu cześć poprzez świętowanie uroczystości kościelnych. Modlitewnik zawiera modlitwy związane z poszczególnymi okresami roku liturgicznegoKolejny rozdział poświęcony jest życiu sakramentalnemu. Na pierwszym planie omówiona została Eucharystia, stanowiąca centrum życia chrześcijańskiego. Dokładną treść następujących po sobie części Mszy Świętej wzbogacono o modlitwy bezpośrednio związane z przyjęciem Ciała Chrystusa w Komunii Świętej.Być chrześcijaninem oznacza być uczniem Bożego Syna zawsze i wszędzie. Dotyczy to nie tylko radości zmartwychwstania, ale także bólu męki i niesienia krzyża. „Oddech duszy” zbliża czytelnika do Chrystusa cierpiącego. Czyni to poprzez rozważanie poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej oraz jednoczenie się z Matką Bolesną w Gorzkich Żalach.W modlitewniku zamieszczono również wiele innych, płynących z głębi serca słów, będących przejawem wiary, nadziei, miłości i pobożności. Wśród nich znalazły się: Nowenna do Ducha Świętego, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania Loretańska, Różaniec oraz Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Całość uzupełniają tradycyjne pieśni religijne, podzielone na okresy liturgiczne, a także "mały katechizm", przypominający podstawowe prawdy życia chrześcijańskiego.Niech modlitwy Sługi Bożego Jana Pawła II zbliżą nas do Jezusa Chrystusa. Niech staną się naszym przewodnikiem w drodze do Niego. Niech pomogą wytrwać przy Nim na zawsze.

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka