Maritza Księżniczka rodziny Silvano

Tom 1 cyklu Rodzina Silvano

Książka "Martiza. Księżniczka Rodziny Silvano" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych pisarzy dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Do sięgnięcia po książkę zachęcił mnie w głównej mierze interesujący opis i ładna okładka. Powieść ta jest romansem mafijnym, ze sporym naciskiem na słowo mafia. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Fabuła książki została w ciekawy sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie interesująco wykreowani. Już od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata głównych postaci i byłam szalenie ciekawa jak autorka poprowadzi ich relację i losy. Historia przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to świetny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. Bohaterowie występujący na kartach tej historii są niezwykle różnorodni, nie są krystalicznie, popełniają błędy, często postępują pod wpływem emocji, chwili, dlatego tak łatwo się z nimi w wielu kwestiach utożsamiać. Główna bohaterka - Martiza od pierwszych stron zaskarbiła sobie moją sympatię i mocno jej kibicowałam i mentalnie wspierałam. Akcja powieści toczy się tutaj całkiem szybko, nie pozwalając Czytelnikowi nawet przez chwilę się nudzić. Bardzo podobało mi się to jak autorka zaprezentowała tutaj mafijny świat, nie obyło się bez tajemnic, chęci zemsty, intryg, kłamstw, niebezpiecznych momentów oraz świetnych plot twistów,które znacząco wpłynęły na przyspieszone bicie mojego serca wywołując natłok skrajnych odczuć. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i nie mogę się doczekać kolejnego tomu tej serii! Historia idealna dla fanów mafijnego świata! Polecam!

Informacje dodatkowe o Maritza Księżniczka rodziny Silvano:

Wydawnictwo: WasPos