Okładka książki - Zwierzyniec het od A do Żet

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: speedi

Piszemy literki, słuchamy wierszykówTo książeczka dla mniejszych dzieci, które chcą się nauczyć pisać literki i zarazem dla tych dzieci, które lubią rytmiczne, wesołe wiersze. Kilka z nich zresztą, dla zachęty, postaram się zacytować.AnakondaAnakonda, dusicielkasłowo daję, jest tak wielka,że zerkając do zwierciadłaz przerażenia wczoraj zbladła.

Dzieci lubią się uczyć. Dzieci chcą umieć pisać i czytać. Przynajmniej jak są małe. Potem, kiedy rosną, spotykają tajemniczego Leniuszka i często się z nim bardzo mocno zaprzyjaźniają. A wtedy mogą już nie chcieć robić niczego, co wymaga choć odrobinę wysiłku. Wykorzystujmy zatem entuzjazm dziecka, kiedy go jeszcze ma!BóbrDziś w lesie rzecz się stałazupełnie niebywała.Spostrzegł się bóbr biedaczek,że tępe ma siekacze.

Dla tych brzdąców przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkoły podstawowej mamy taką oto książkę. Zbiór podstawowych ćwiczeń pisania małych i dużych liter z całego alfabetu. Zbiór do nauki pisania, nabierania wprawy w elementarnej kaligrafii.JeżMyślał jeżyk, że w dwie chwilkizdoła zliczyć swoje szpilki.Liczył, liczył i rachował,aż mu w końcu spuchła głowa.

Co wyróżnia tę książeczkę, to wierszyki, które towarzyszą nauce pisania. Do każdej literki przypisany jest krótki, zabawny wiersz o jakimś wybranym zwierzątku. Rymowanka oparta na grze słownej, rytmie i melodii zdań. Na brzmieniu słów, nie zawsze prostych w pisowni. Pomyślałem sobie, że te wierszyki można z powodzeniem wykorzystać u starszych dzieci jak niezbyt proste ćwiczenia ortograficzne.ZaskroniecTeraz za to, drogie dziatki,mam tu dla was tekst zagadki:- Gdzie początek, a gdzie koniec,ma splątany wąż - zaskroniec?

Prosta książeczka, ładnie i z humorem ilustrowana. Może i wydana dość skromnie, ale przecież dzięki temu niezbyt droga.

Top 5 książek
Harda