Recenzja książki: Święty Mikołaj. Mikołajkowe pomysły i naklejki. Książeczka-torebeczka

Recenzuje: Justyna Gul

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nasze życie zwalnia. Mamy okazję spędzić więcej czasu z rodziną, odpocząć od zawodowych obowiązków, od wymagającego przełożonego czy kapryśnych klientów. W tych kilka wyjątkowych dni otrzymujemy również  wspaniały prezent – okazję do zacieśnienia więzów z naszymi dziećmi, do przekonania ich, że są dla nas najważniejsze. Wspólne oczekiwanie na Pierwszą Gwiazdkę, wspólne kolędowanie, Pasterka, to tylko kilka z jakże istotnych wydarzeń rozgrywających się w ten świąteczny czas. Równie ważny jest okres przed świętami, kiedy możemy towarzyszyć dziecku, będąc „tu i teraz” oraz uczestnicząc we wspólnych zabawach. Najlepiej, aby rozwijały one zdolności dziecka, by wspomagały jego wszechstronny rozwój, rozbudzały ciekawość świata, a przy tym dawały radość i satysfakcję.

Jeśli brakuje nam pomysłu na taką przedświąteczną aktywność, z pomocą przychodzi wydawnictwo JEDNOŚĆ. Wyjątkowa publikacja Święty Mikołaj. Mikołajowe pomysły i naklejki to zbiór zabaw zaproponowanych przez Jocelyn Miller, wydanych w niezwykle przyjemnej szacie graficznej, która skłania dziecko do wkroczenia w świat świątecznej przygody.

Pierwszym przystankiem w drodze do Bożego Narodzenia będzie wykonanie świątecznej zawieszki, dzięki której dziecko może odliczać kolejne dni do Wigilii. Przygotowanie tego kalendarza jest niezwykle proste i wymaga pomocy rodzica wyłącznie w formie dozoru (z uwagi na użycie nożyczek) bądź też niewielkiej pomocy. Wystarczy tylko wyciąć stronę książeczki, skleić ze sobą części zawieszki i dodać sznureczek, na którym zawiesimy kalendarz. Dziecko może przyklejać każdego dnia po jednej naklejce, mierząc upływający czas.

Wraz z dzieckiem możemy również wykonać papierowe domki, które będą nam przypominały, ile pracy musi wykonać Święty Mikołaj chcąc wejść przez wszystkie kominy. Umilając czas oczekiwania na przybycie brodatego gościa, możemy z dzieckiem pobawić się w łamigłówki, rozwijające zmysł postrzegania oraz gwarantujące przednią zabawę.

Dziecko może wspólnie z nami wykonać również wspaniałe pudełko w kształcie choinki, wkładając do niego drobny upominek dla rówieśnika czy bliskiej mu osoby, bądź pozostać przy tradycyjnej skarpecie na prezenty, do wykonania której potrzebny jest tylko kwadrat wycięty z papieru. Pozostając w temacie świątecznych dekoracji, możemy spędzić wspólne chwile, tworząc papierowe renifery, sanie Świętego Mikołaja, ptaszki z papieru bądź pingwiny.

Temperaturę oczekiwania na święta i Świętego Mikołaja podgrzać może gra „Wyścig reniferów” czy wciągające zagadki. Książka zawiera również smakowitą propozycję dla łasuchów – nie tylko dzieci ucieszą się z „Pysznych nosków reniferów”, których wykonanie jest niezwykle proste. Wspólne wykonanie tego wyjątkowego deseru nie tylko dostarczy mnóstwa dobrej zabawy, ale również przyzwyczai dziecko do posługiwania się kuchennymi sprzętami, zachęci do odkrywania nowych smaków, zaś porządkowanie blatu po pracy i zmywanie wyrabiają nawyk obowiązkowości.

Integralną częścią książki-torebeczki jest karta zawierająca ponad sto naklejek do wykorzystania zarówno przy tworzeniu zawieszki, jak i do ozdabiania świątecznych prezentów. Niezwykle starannie wydana publikacja zauroczy każde dziecko, bowiem kolorowe obrazki i piękny papier przyciągają niczym magnes. Każda z zabaw czy przedmiotów do wykonania zawiera szczegółowy opis oraz instrukcję, dzięki czemu nie może być mowy o porażce. Dziecko, posługując się schematami, już przy niewielkim wsparciu potrafiło będzie wyczarować prawdziwe cuda, ucząc się przy tym staranności, ćwicząc koncentrację i przekonując o własnej sile sprawczej. Mam nadzieję, że propozycja wydawnictwa będzie miała ciąg dalszy i otrzymamy podobną książeczkę na kolejne święta, nie tylko Święta Wielkanocne, ale i Dzień Babci, Dziadka czy Mamy. Dzięki temu stanie się ona nie tylko wyjątkowym prezentem dla milusińskich, ale również nieocenioną pomocą i źródłem pomysłów dla nauczycieli przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych.

Kup książkę Święty Mikołaj. Mikołajkowe pomysły i naklejki. Książeczka-torebeczka

Zobacz opinie o książce Święty Mikołaj. Mikołajkowe pomysły i naklejki. Książeczka-torebeczka
Proces karny. Część szczególna
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Proces karny. Część szczególna

Podręcznik zwięźle omawia główne tendencje rozwojowe procesu karnego, problemy teoretyczne i interpretacyjne powstające na tle unormowań kodeku postępowania...

Little Red Riding Hood
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Little Red Riding Hood

This book and tape collection is a series of popular tales retold in lively, natural language. Graded into four levels of difficulty, the range is particularly...