Okładka książki - Fryderyk Chopin i jego świat

Fryderyk Chopin i jego świat

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2010-07-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788321346472
Liczba stron: 56
Dodał/a recenzje: Magdalena Galiczek-Krempa

Ocena: 0 (0 głosów)

O wybitnym polskim kompozytorze, Fryderyku Chopinie, powstało wiele biografii oraz dzieł opisujących jego życie, jak i twórczość. Jednak w przybliżeniu osoby znakomitego kompozytora najmłodszym czytelnikom pomaga publikacja Elizy Piotrowskiej „Fryderyk Chopin i jego świat”. Jest to pięknie wydana, bogato ilustrowana książeczka, która w niecodzienny i bardzo ciekawy sposób opisuje życie Fryderyka Chopina.

Czytelnik w książce Elizy Piotrowskiej towarzyszy kompozytorowi od chwili jego narodzin w Żelazowej Woli. Później wraz z nim przenosi się do Warszawy i tam poznaje najpiękniejsze miejsca stolicy. Są to między innymi Ogród i Pałac Saski, Pałac Kazimierzowski, Park Łazienkowski czy Belweder. Miejsca te związane są bezpośrednio z dorastającym Chopinem, jego edukacją i rodzącym się talentem muzycznym. Oprócz przestrzeni, czytelnik poznaje także przyjaciół Chopina – Tytusa Woyciechowskiego oraz kobiety, z którymi związany był kompozytor – Konstancję Gładkowską, Marię Wodzińską czy George Sand. Na kartach publikacji czytelnik dostrzeże także bardzo istotne tło historyczne oraz związaną z nim emigrację Chopina. Wszystkie te elementy składają się na wciągającą, ciekawie napisaną i kierowaną do najmłodszych czytelników biografię Fryderyka Chopina.

Bardzo ważnym elementem publikacji „Fryderyk Chopin i jego świat” jest warstwa estetyczna książki. Ilustracje i barwne tło towarzyszą czytelnikowi właściwie na każdym kroku urozmaicając i tak ciekawe rozdziały biografii. Rysunki są duże, zajmują całą powierzchnię strony i to na nich nadrukowana jest treść publikacji. Czytelnik w książce znajdzie ilustracje przedstawiające prowizoryczne mapy Warszawy i Europy, dwór Chopina w Żelazowej Woli czy imponujące budynki stolicy. Oprócz tego autorka za pomocą bardzo prostych i zabawnych rysunków przedstawiła portrety bliskich i przyjaciół Fryderyka Chopina oraz samego kompozytora. Ilustracje opatrzone są także w liczne, dowcipne komentarze autorki.

Jednak tym, co sprawia, że „Fryderyk Chopin i jego świat” jest publikacją nie tylko interesującą , ale przede wszystkim kształcącą, jest wszechobecny w książce dydaktyzm. Autorka skupia uwagę małego czytelnika, każe zapamiętywać szczegóły opowieści, których znajomość następnie sprawdza na kolejnych stronach publikacji. W treść książki bowiem zostały wkomponowane puste kratki, w które młody czytelnik zobowiązany jest wpisać odpowiednią datę bądź nazwisko. Na końcu publikacji znajduje się także krzyżówka.

„Fryderyk Chopin i jego świat” to książka, która w przystępny, obszerny i – co najważniejsze – prosty sposób przybliża osobę i twórczość wybitnego, polskiego kompozytora. Publikacja Elizy Piotrowskiej jest doskonałym narzędziem dla rodziców, którzy bez najmniejszego problemu będą w stanie opowiedzieć swoim dzieciom historię życia Fryderyka Chopina. Maluchy dzięki tej publikacji nabędą spory zapas wiedzy oraz osłuchają się z nazwiskami wybitnych polskich i zagranicznych twórców. „Fryderyk Chopin i jego świat” to zatem publikacja, której nie powinno zabraknąć w dziecięcej biblioteczce.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - Slavek
Slavek
Ocena: 5, Przeczytałem,
rewelacja
Inne książki autora
Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać
Eliza Piotrowska0
Okładka ksiązki - Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać

Tupcio Chrupcio powraca w nowych wydaniach                                                                                                                                         ...

My ludzie
Eliza Piotrowska0
Okładka ksiązki - My ludzie

To książka o nas - ludziach. O tym, że wszyscy pod pewnymi względami jesteśmy tacy sami (cieszymy się, smucimy, marzymy, myślimy), a jednocześnie o tym...

Reklamy