Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Żyć każdym dniem

Phil Bosmans

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Seven
Data wydania: 2011-11-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-87153-55-9
Liczba stron: 398
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Na życie każdego człowieka składają się dni, miesiące i lata. Nieubłaganie upływający czas nie pozwala na dłużej zatrzymać się nad mijającymi chwilami. Od nas samych zależy, w jaki sposób wykorzystamy wszystko to, co zostało nam darowane. Książka Żyć każdym dniem jest kolejną znakomitą pozycją Phila Bosmansa, który doskonale rozumie potrzebę dotarcia do każdego człowieka. Jego słowa są jak „promienie słońca, mogące oświetlić ciemne strony życia dzięki drobinie szkła, przez którą przebłyskuje miłość”.

 

Przemyślenia autora zostały przyporządkowane kolejnym dniom całego roku. Składają się one na skomplikowany obraz ludzkiego życia, w którym nierozdzielnie związane są ze sobą radość i smutek, miłość i nienawiść, dobro i zło. Nie jest wskazane czytanie ich wszystkich, jednym tchem, bez zastanowienia. Wystarczy jeden tekst dziennie, według zaproponowanego schematu. Systematyczność w przyswajaniu podanych tekstów ma ułatwić czytelnikowi dostrzeganie piękna otaczającego świata oraz odczuwanie szczęścia z przeżywanych chwil.

 

Teksty Phila Bosmansa są przepełnione nutą sympatii, dobroci i humoru. Wszystkie pomagają „znaleźć wielką radość w małych rzeczach”. Ukryty w nich głęboki sens jest pobudką do ciągłych poszukiwań. Ten, kto sięgnie po lekturę, dowie się, jak bardzo ważne są marzenia szczęśliwych ludzi. Doceni znaczenie uśmiechu, pomagającego przetrwać mroki smutku i zniechęcenia. Nauczy się cenić dobro, głęboko ukryte w każdym człowieku. Zacznie „zarażać” radością ludzi spotykanych na swojej drodze. Zdając sobie sprawę z nieubłaganie upływającego czasu, będzie się cieszyć każdą chwilą. W ten sposób doceni posiadane dary, korzystając z nich w sposób twórczy. Zrozumie również, że współdziałanie z innymi wymaga tolerancji oraz poszanowania praw drugiego człowieka. Tylko wtedy możliwym staje się poprawa międzyludzkich relacji. Ten, kto w wydarzeniach dnia codziennego dostrzeże szansę na uczynienie świata szczęśliwszym, z całą odpowiedzialnością podejmie wyzwanie. W realizacji zamierzonego celu pomoże mu świadomość, że najważniejsza jest miłość i że warto dla niej wiele poświęcić.

 

Książka Żyć każdym dniem przeznaczona jest dla wszystkich bez wyjątku. Napisana w sposób ciekawy, prosty i przystępny, bez wątpienia przemówi do każdego. Korzystając z zawartych w niej przemyśleń, uczynimy swe życie łatwiejszym, dzięki czemu nauczymy się każdego dnia żyć w zgodzie ze światem i z samym sobą. Nie bez powodu nazywana jest poradnikiem, bowiem zawiera wezwanie, do którego winien ustosunkować się każdy człowiek.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
godmyt Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Czytam,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
puma Linia koment
Przeczytane:2013-11-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów